Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jogi egyetem tényleg tele...

A jogi egyetem tényleg tele van sznob emberekkel?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Én nem mondom, hogy a jogi egyetem keményebb mint a villamosmérnöki vagy az orvosi, mivel nem végeztem el utóbbiakat. Nekem valszeg nehezebben is mennének, mivel nem vagyok egy természettudományos beállítottságú ember. Viszont ha te azt állítod, hogy a jogi fasorban sincs ezekhez, akkor gondoltam ezt tapasztalatból írod, különben mi a francnak dumálnál olyanról, amiről fingod sincs. Szóval hajrá, derítsd ki, ajánlom az ELTE-t, jó esetben 5 fantasztikus évben lesz részed.
2021. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Rendben, jogra nézve az ELTE jó hely. Állásod lehet lesz vele, viszont a fizetésből nem lehet családot eltartani. Miért magas a ponthatár? Mert sokan mennek oda. Miért mennek sokan oda? Nem kell matek, stb stb, nem egy olyan szak, ahol gondolkodni tanítanak meg. Így elmegy a gyerek örülve, hogy végre nincs matek, csak aztán meg munka nem lesz :/

Emlékszem, még a gimis osztályomból mentek (oké nem ELTE) de károli jogra, a 2-3 leghülyébb ember, akik közül az egyik B2 nyelvvizsgát sem tudott letenni. A képzés alatt végig örültek, hogy alig kell tanulni, lazán megvan minden, de dr-t megkapják, mellesleg az is annyit ér, hogy legfeljebb maminak mered mondani, hogy elújságolja a faluban, hogy az unoka doktor, semmi érdemi díja nincs, kiröhögnek vele, kivétel ha phd. Lehet itt kapadozni hogy HÁTDE A JOG! hiába, jó szakma lenne, de túlképzés van, ugyanúgy mint a közgazdászokból. Majd rájöttök.

https://www.youtube.com/watch?v=Xs-UEqJ85KE&t=72s

2021. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

A jogászképzés más tészta, arról lehet beszélni. Tömegképzés lett, olyan, hogy "alma mater" már elég régóta nem lehet beszélni. Van az évfolyamon 200 ember és boldogulsz, ahogy tudsz. A tanárok nagyrésze fáradt, valódi tanár-diák, ne adj isten mentor-mentorált kapcsolatot iszonyú nehéz kialakítani, mert nagyon sokan vagytok és kb futószalagon zajlik minden. Egy tanár visz 100-200 embert simán szemináriumon (!), mindenki úgy van vele, hogy essünk túl rajta. Az egekben levő követelmények azért ennek ellenére mennek, de nagyon kevés lelkiismeretes oktató van, aki nemhogy az életre, de legalább a vizsgára felkészít. Emellett agyament szivatások, indokolatlan kötekedés, 0 rugalmasság, 0 lojalitás. A pénzt persze lehúzzák minden szarért. Nem véletlen ég ki a hallgatók nagyrésze a képzés végére és vissza se néz. Én az ELTE-ről beszélek, abban van benne 5 évem, más egyetemeket nem tudom. Mondjuk a Károli jogi kara nem a képzés magasiskolája, sokan lenézik jogász berkekben a károlis diplomájú jogászokat. Az ELTE ebből a szempontból pl állati sznob és mindenkit hülyének néz, aki nem ott végzett. A legnagyobb pozitívum nekem az összetartás volt, ugyanis annyi szivatást és szart kapott mindenki az évek alatt, hogy akárkihez fordulsz 100% segít amiben tud. Nálunk nem volt olyan, hogy nem adok jegyzetet, nem válaszolok kérdésekre, nagyon erős "egy vérből valók vagyunk" érzés volt.


Elhelyezkedni azért el lehet, nyilván a jó helyekre nagy a verseny, de ez szerintem mindenhol így van. A jogászok jelentős részét azért felszívja a közigazgatás, átlag jogászként van egy biztos életpályád, kitörni és nagyot alkotni már nehéz. De máshol se könnyű, csak a filmekben néz ki olyan hű de menőn a jogászélet.

2021. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!