Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/155 anonim ***** válasza:
37%

Általános iskolából egy jó tanárra emlékszem, középiskolából szintén egyre -biológi tanár volt, pedig nem is volt kedvenc tárgyam.

Egyetemen kettőt tudnék kiemelni. Ennyi.

Ismertem jó tanárokat, de azok nem engem tanítottak.

2021. ápr. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/155 A kérdező kommentje:
Itt lemerem írni, hogy sajnos rossz példa az én nagybátyámnak a felesége. Közgázra ment, majd kétszer is évet ismételt. Később rájött, hogy ő nem ezt szeretné csinálni szépen elment dolgozni, ezután az egyik rokona beprotezsálta őt egy akkor még tanárképzőnek nevezett főiskolába. Azért ha már egyetemre ment legyen meg ugye valahonnan a diplomája. Tudni kell róla, hogy világ életében egy elégedetlen nő volt, mindenkit szapult, rendszabályozott, s nem mellesleg rossz volt matekból, de végül matek és földrajz szakos tanár lett belőle. 3 éve már nyugdíjas pedagógus, de tudom, hogy nagyon nem szerették őt a diákjai, mindig próbálta magát fényezni, dicsérni, de a saját gyerekeihez nem volt soha türelme, nem mellesleg matektanár lett úgy, hogy mindig is problémái voltak a matekkal. Sajnos sok rosszat hallottam róla mindig, a fiammal se ő foglalkozik, inkább majd ha szükség lesz rá kifizetek 3000-4000 forintot egy matekóráért, de nem szeretném, hogy a fiammal ő tanuljon. Ezt csak azért mondtam el, hogy mutassak egy példát, hogy kik mennek tanárnak.
2021. ápr. 5. 02:28
 153/155 anonim ***** válasza:
59%

Kielemezettem egy cikket a saját és más ismerőseim tapasztalati alapján

TISZTELET A KIVÉTELNEK, mert vannak normális tanárok.

[link]



"Azt már lassan megszoktam az elmúlt évek alatt, hogy az emberek valamiért nem szeretik a tanárokat,"

- Talán mert nincsenek jó véleménnyel.


"A „klasszikus” érv, a visszatérő gyűlölet forrása: hisz mi „télen, nyáron, de még ősszel és tavasszal is szabadságon vagyunk”."

- Igaz a bíróságokon meg színházakban is van nyári szünet, a munkahelyek 90%-ban nincs.


"napközis tábort tartunk, és az utóbbi pár évben festünk, pakolunk, csiszolunk, fúrunk, faragunk is."

- Kicsit cringe ezt felhozni több okból is, aki meg nem tud fúrni, faragni, festeni, arra vannak szakemberek.


"Amúgy nem tudom, az feltűnt-e a kommentelőknek, hogy a bíróságokon meg színházakban is van nyári szünet. Ezek miatt – szerencsére – senki sem háborog, őket vajon miért nem utálja senki ezért?"

- A bírok és a SZFE is más téma, én ismerek olyat akinek bíró az állása és megvetem, ja és a színművészetet én nem hoznám szóba


 

"Igen, a politika is vastagon tehet"

- Persze a tanárok mindig a politikát okolták mindenért, a helyet hogy maguk álltak volna a sarkukra, a változás nem ott kezdődik, hogy a politika mint mond hanem te, mint tanár hogy állsz a gyerekhez. ( még egyszer mondom tisztelet a kivételnek)

"a politikusok szavai visszaköszönnek a kommentelők „saját” szavaiban."

- Ez is cringe, a tanárok szavai a diákokban köszönnek vissza, erre már már a SZFE ügy mintapélda. De egyébként is a diák azt mondja amit megtanult.


"kig a „megemelt fizetésünk” volt minden tanári felvetésre a kormányzat válasza. Valóban emeltek, és valóban összesen száz százalékot, csak nem úgy, nem akkor – és legfőképp nem annyit, ahogy ezt ígérték.

A tanárok bármit is mondtak, valahogy mindig belecsempészték a béremelést, erre építették a kommunikációt.

Most már nem lehet ezt elővenni, hiszen itt az új „sláger”: az oltás. Kértük, megkaptuk, kussoljunk. Most ez megy."

- Miért nem ? Míg te egy nap max 700 diákkal találkozol ( ha találkozol ) egy biztonságiőr, vagy egy kalauz, jegy ellenőrön átmegy a félváros, és nem kapott előre oltást.


"meg amúgy az online oktatásban sem dolgoznánk ki a belünket…"

- Én nem tudom ezen téren mi a szitu, az eddigi visszajelzéseket amit kaptam, más iskolákból, hogy a tanároknak ez egyáltalán nem rendszerezett, és összevissza küldik egyszerre öthelyen a feladatokat. Na azért egy diáknak is van élete neki is nehéz kigobozni...

(bár pont itt írta egy tanár, hogy sosem volt cél hogy a gyerek 7-8órát üljön a gépelőt, így nem is gondolom hogy de nagy meló a tanárnak is dolgozni)


"Arra ügyesen rájöttek, hogy most a tanárokkal lehet hergelni a többséget. Hiszen mindenki érzi a bőrén a digitális oktatás nehézségeit, amiről sok esetben nem a tanárok tehetnek."

-Erről írtam fenteb

 

"Ha mindent elmondanánk, ami a háttérben zajlik, amit belülről megélünk, akkor tutira azt gondolná mindenki, hogy hazudunk. Pedig a valóság megdöbbentően fájó és szürreális"

- Persze hazudtok. Elmondjam mi megy belülről ? Diákok kivételezése, más diákokra oda nem figyelés. Anno miért is volt felháborodás az iskolaőr miatt, mikor iskola rendőr eddig is létezett ? Ugye? Ez megy belülről... Ha már a tanár hagyja, hogy verjék az iskolában a gyereket a diáktársai...


" Hát, én is ki lennék akadva magamra"

- nyilván okkal.


A többihez nincs hozzá szólnom, elvégre ez után a cikkben beismerő vallomás történik.

2021. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/155 anonim ***** válasza:
41%
kicsit sem ironikus hogy akik a tanárok kritizálták lepontozták xD
2021. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/155 anonim ***** válasza:
100%
xd
2021. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!