Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/155 anonim ***** válasza:
83%
Az is nyugodtan mehet suliba, akiknél a család még nem volt covidos, nem kerültek még sorra az oltásban, nincs eü-ben semmilyen kapcsolatuk?
2021. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/155 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha megegyeznénk abban, hogy ezt szépen abbahagyjuk, hogy elkerüljük az agyvérzést, és mindenki megy a dolgára?:D
2021. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/155 A kérdező kommentje:
Semmi gond kedves 69-es, nem veszem magamra az ilyeneket megmondom őszintén csupán tudatni szerettem volna a tényt. Az én stílusomban semmi rossz nem volt, vagy elfogadhatatlan. De ezt mindenkinek mondom aki belém állt. Soha egy rossz szót nem mondtam idáig a tanárokra, de a csinos, gyönyörű, botoxanyukák, mikor a 20-30 milliós autóikkal beparkolnak a suli közepére és helyreteszik a tanárt már szinte amiatt is, hogy nem szépen szólt a gyerekéhez. Olyan osztályba kerültünk, ahol van nem is 1 ilyen szülő. Na Ha egy olyan írna az oldalra őt megölnétek, ha már engem szédszednének sokan ennyi miatt. A saját és az ismerőseim tapasztalatait osztottam meg mint szülő, nem pedig mint egy ,, fideszes tanárgyűlölő".
2021. ápr. 2. 23:11
 94/155 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban otthon lennének akkor nem kerülnének lélegeztetőgépre, de jelen esetben az van, hogy megkapják a vakcinát, flangálnak, shoppingolnak ők a hordozók, hisz ők már nem betegszenek meg és fertőzi a dolgozó embereket, gyerekeket ezáltal meg példának okául a pedagógusokat IS megfertőzik.
2021. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/155 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! Biztos szétszednénk! Nem is olyan régen egy jogászasszony osztotta az észt, szerencsére azt is hamar helyretettük, menekült a végén már a saját kérdéséről.
2021. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/155 anonim ***** válasza:
100%

"Az is nyugodtan mehet suliba, akiknél a család még nem volt covidos, nem kerültek még sorra az oltásban, nincs eü-ben semmilyen kapcsolatuk?"


Nálunk ez van és ha az iskola ki is nyit nem szívesen engedem a gyereket. Az oké hogy a tanár be lesz oltva és védett lesz, de a gyermekem?

2021. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/155 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, a külvárosból városi terepjáróval gyereket iskolába hordó, a bejárat előtt a forgalmat blokkoló "nagymenő" anyukákra én nem tudok haragudni, csak röhögni:D
2021. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/155 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/155 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!

Csodálkozom azon, hogy hiába

telt el fél év online oktatásban, sokan mintha nem értenék az egésznek a szervezési alapelvét. Elmarad az óra, csak feladat érkezik stb...

Középiskolai tanár vagyok, mondandóm a gimnáziumokra érvényes.

Tehát: SOHA nem is volt cél, hogy a diákok jelenléti oktatás szerinti órarendjét alkalmazzuk, azaz napi 6-a7 órát online megtartsunk. Ennek egyszerű oka van: fiatal szervezet számára borzasztó egészségtelen lenne napi 7-8 órán át monitort bámulni. Ezért a rendszer (a legtöbb helyen) a következő:

az egyes szaktárgyak óraszámának 50-70%-át tartják meg online, a többi pedig önálló anyagfeldolgozó óra formájában valósul meg.

Tehát, tegyük fel, hogy angol nyelvóra jelenléti oktatásban minden nap, napi 1 alkalommal, tehát összesen heti 5.

Online oktatásban ebből lesz mondjuk 3, legyen hétfő-kedd-csütörtök. Ezek 40 perces, élőben (online) megtartott órák. Viszont az órarendben heti 5 óra van! Mi lesz a hiányzó kettővel, példánkban a szerda-péntekkel? Hogy ne maradjon el az óra, de ne is kelljen gép elé ülniük, aznapra önálló feladatot kapnak (NEM házi feladat!) Bizony, aznap reggel megjelenik a rendszerben az elvégzendő feladat (Tankönyv 28. o. 1-4. feladat, írj egy levelet stb.), amit önállóan megoldanak, majd feltöltenek. Ennek meglétével tudom adminisztrálni, hogy az óra "megvolt", a csoport dolgozott.

A mi iskolánkban egy nap minden diáknak 3-4 online megtartott órája van, és (mivel a jelenléti órarendben 6-7 órájuk lenne) ezenfelül kb. 3 önálló feladatmegoldó óra. Ez utóbbi tehát nem egyenlő a házi feladattal! (A diákok szeretnek sopánkodni, hogy mennyivel több házit kapnak, mint egyébként. Ez nem igaz, sőt.)

Csak aznap és aznapra adhatok ki feladatot, amikor a Kréta alapján is óránk lenne, így elkerülhető az, hogy egyszerre 8 tantárgyból, vagy esetleg hétvégén kapjanak feladatot.

Ha egy tanár nem csatol vissza soha, azzal nem tudok egyetérteni.

De nekem pl. mindem egyes nap 3 csoporttal van online órám, a másik 2 feladatot küld be. Ha nekik csak 5 feladatot adtam ki aznapra, az is 2csoport x15fő x 5feladat =150 beküldött feladat/nap (és ugye EGY feladat nem 1 mondat, nem ám - lehet egy 5 mondatos fordítás,a másik egy esszé, harmadik egy szövegértés stb.) Minden. Egyes. Nap. 150 feladat. Szerinted elvárható, hogy mindent egyenként javítsunk? Megmondom őszintén, végignézem, hogy elkészült-e a feladat, ha borzasztó rossz, vagy hiányzik, azt jelölöm. Azonkívül a dolgozatokat, témazárókat javítom precízen. És az érettségizőkre fókuszálok, hogy rendesen tudjanak majd emelt szinten is. Ennyire futja.

Az, hogy a ti iskolátokban nincs vagy nem jó a rendszer, az az iskolavezetés hibája, és a szülőknek kellene fellépni (SZMK), nem pedig általában a pedagógusokat köpködni.

Az olyan vagdalkozások is elgondolkodtatóak, mint pl."miért nem kérik számon őket a munkájuk minőségét illetően" - de számon kérik, tessék olvasgatni a pedagógus életpályamodell szakaszait, különös tekintettel a minősítő vizsgákra.

Vagy hogy miért siránkozunk "állandóan" a kevés fizetés miatt... "Más se kap többet." Ez egész egyszerűen hazugság. Diplomás bérek között a pedagógusé a legalacsonyabbak között van, ez tény. És a tanár nem 3 éves BsC diplomát szerzett a szakmájához. De ezt hagyjuk is.

ui. A teljes kép kedvéért elmondom, hogy a 3 éves ikreim naponta vagy 2.5 órát tévéznek, mert különben nem tudok tanítani tőlük. Ez se normális, az meghozom az áldozatot a tanításért.

Ja igen, mert ugye a tanárnak általában gyerekei is vannak. Ez van, ez most egy ilyen helyzet. Lehet hasonlítgatni a normál rendszerrel, csak értelme nincs. De a hangulatkeltés tuti nem segít senkin.

2021. ápr. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/155 anonim ***** válasza:
25%

99es aha értem. Szóval ennyi erővel a vírus alatt én egészségügyisként a munkahetemből 3 napot dolgozzak normálisan a többiben meg adjam ki neked feladatul mit vizsgálj meg láss el magadon?


Vagy a lazítás csak a tanárokra vonatkozhat?

2021. ápr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!