Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/155 anonim ***** válasza:
56%

@71

Igen, többnyire ilyenekre gondolok. Tényleg ezeket sem küldik?

2021. ápr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/155 A kérdező kommentje:
De a szülő, akinek a saját gyereke a legfontosabb a világon, miért akarná szándékosan leszarni a saját gyerekét, kedves 69-es. Végiggondoltad egyáltalán mit írsz. Mégegyszer mondom, megteszek a gyerekemért mindent, átveszem a matekot, törit, akármit és elmagyarázom, ha kell net segítségével, de segítek neki, DE nem vagyok pedagógus. Nincs meg ehhez a végzettségem. Nem vagyok ostoba, nincs diplomám, de megpróbálok mindent megadni, megtenni ígyis a gyermekemnek, főleg úgy, hogy az apuka másik városban én él a másik családjával és a gyerektartáson kívül semmiféle segítséget nem kapok tőle a gyereknevelés tekintetében, jó 2 hetente 1szer elviszi magához, emellett dolgozok, háztartást vezetek, s minden nap foglalkozom a gyerekekkel. S tudod kedves 69-es nem a magamfajta kisemberekkel van baja a tanároknak, hanem főként a gazdag szülőkkel és azok gyerekeivel, pedig ott nem ilyen buta emberekről beszélünk, hanem általában nálatok is magasabb végzettségű személyekről, ha már kaptam egy szép minősítést tőled kedves 69-es aranyom. Képzeld a suliban 2 évvel ezelőtt egy nagy milliomos vállalkozó apuka meg anyuka a hetedikes gyerekét tanító tanár ellen még petíciót is akart indítani,ha akarod kifejtem miért, de látod, nemcsak az ilyen butáknak vannak gondjaik némelyik tanárral...
2021. ápr. 2. 22:55
 83/155 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 80! Még jó, hogy félti magát! És olvasd el a munka törvénykönyvét, ami kimondja, hogy a munkáltatónak, jelen esetben ez az állam, kötelesség biztosítani az egészséges munkavégzéshez szükséges feltételeket! Ez jelen esetben a 2 db vakcina. Ha ez nincs meg megtagadhatja a munkavállaló a munkát! Ha a bolti eladók és gyári munkások nem állnak ki magukért a szívük joga, de megtehető ők is. A pedagógusokat ne szidjuk azért, mert kiáltanak magukért a hályas felcsúti ellen!
2021. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/155 anonim ***** válasza:
79%
Nem is akarom megérteni a helyzetüket. Más dolgozó helyzete sincs megértve és ha tetszik nekik ha nem mégis menniük kell dolgozni. Oltás ide vagy oda. A legtöbbjük oltás nélkül. Velük ki foglalkozik? Ők miben mások mint a tanárok? Hogy nem 35 kisgyerekkel találkoznak 1 nap hanem 600 másik emberrel? Jah, az tényleg "jobb."
2021. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/155 anonim ***** válasza:
70%

"Ha a bolti eladók és gyári munkások nem állnak ki magukért a szívük joga, de megtehető ők is. A pedagógusokat ne szidjuk azért, mert kiáltanak magukért a hályas felcsúti ellen!"


Igazad lehet, akkor itt ez a gond hogy a többi dolgozó nem mer kiállni a jogaiért. Mi lenne akkor itt ha mindenki egyszerre szeretné a vakcinát...

2021. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/155 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Nagyon jól tudom, hogy milyenek a gazdag szülők, nem kell bemutatni! Nagyon sajnálom, hogy megbántottalak, nem akartam, csak nem szeretem ha támadnak, ilyenkor én is támadok!
2021. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/155 anonim ***** válasza:
0%

69, jó tanító leszel...viccelek

ne is foglalkozz vele kérdező. Nincs gyereke, honnan is tudná mit jelent amit írtál neki.

2021. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/155 anonim ***** válasza:
Pontosan! Minden dolgozó megtehetné! Tudod nem a focistáka, meg az olimpikonokat kellett volna beoltani elsőként! Meg nem a nyugdíjasokat akiknek semmi dolguk és otthon tudnának ülni a v*lagukon, hanem a dolgozó embereket.
2021. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/155 anonim ***** válasza:

Igen, otthon tudnak ülni, meg esetleg feküdni, mondjuk a lélegeztetőgépre kötve is.

Azért remélem nem biológiát fogsz tanítani,már bocsánat,kedves 88-as, alapvetően azért egyetértek veled:)

2021. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/155 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek! Lenne mit átrendezni az biztos.
2021. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!