Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/155 anonim ***** válasza:
17%

"Hogy a gyk-t akarod használni reprezentatív felmérésre, az ismét csak a nem létező intelligenciádat bizonyítja."


Ahhoz képest te is a gyakorira írogatsz.


Jól sejtettem, hogy egy sértődött tanár vagy. Majd azért kérdezzétek meg a szülőket is, hogy szerintük jól működnek-e a dolgok. Már ha egyáltalán meg merik majd mondani az igazságot. Vagy esetleg ide jönnek majd mert jól tudják, széllel szemben nem lehet pisilni. Vagyis lehet, de nem érdemes.

2021. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/155 anonim ***** válasza:
38%

Jaj, bocsánat, igazad van, nem merik elmondani a névtelen felméréseken, névtelen cikkekben, ahogy a tanárok is direkt hazudják rendszerszinten, hogy jóval többet kell foglalkozniuk a tanítással a digitális oktatásban...

[link]


[link]

2021. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/155 anonim ***** válasza:
20%

"jóval többet kell foglalkozniuk a tanítással a digitális oktatásban..."


Már aki.....

2021. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/155 anonim ***** válasza:
83%

Igen, 18 évesen tanár vagyok.

De legalább sikeresnek érezhetem magam, hogy ilyen hamar eljutottam ide:)

Rendszeresen tapasztalom, hogy az osztálytársaim szülei, sőt, én, és a saját szüleim mind azért nem merik elmondani a "nagy igazságot", mert félnek a fekete autótól, rettegnek, hogy az elnyomó rendszer, a pedagógus-maffia által a háttérből üzemeltetett oligarchia szörnyű gépezete magába szippantja, és tönkreteszi őket...

2021. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/155 A kérdező kommentje:

Emberek, nyugalom, akárkivel ért egyet tiszteljük a másikat.

Én csak annyit mondok, hogy meg kell hallgatni a szülői oldalt is. Ők foglalkoznak a gyerekeikkel, ők követik gyermekeik tanulmányait. Nekem semmi bajom nem lenne egy tanárral sem, akkor gurultam be, mikor beköszöntött a távoktatás.

Sajnos én nem rendelkezem nem tudom hány diplomával, így érthető módon nem egyszerű annyira tanítani a saját gyerekemet. Egy diplomás pl. Orvosnak, jogásznak, mérnöknek sokkal könnyebb ezt kivitelezni,de akkor is azt mondom, nem a szülőnek a feladata az, hogy mindent megtanítson, amit a gyereknek a suliban kéne megtanítania a tanárnak. S sajnálatos módon nincs is annyi pénzünk, hogy nem tudom mennyi különórát kifizessunk már most.

2021. ápr. 2. 22:26
 66/155 anonim ***** válasza:
56%

Akkor mákotok van mert itt gyakorin MOST PONT kifogtatok pár elégedetlen szülőt. Ekkora pechet.


Kérdező, látod, ilyen kérdéseket sem szabad feltenni mert ahogy a Facebookon így itt sem értik az ilyesmit.

2021. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/155 anonim ***** válasza:
66%

Rendben.

Te honnan tudod, hogy annak ellenére nem tartják meg az általad igényelt mennyiségű online órát, hogy lenne rá kapacitása az adott tanárnak? Miből következtetted ezt ki? Szerinted a küldött anyagok összegyűjtése, elkészítése pl. nem telik időbe?

Az egy dolog, hogy nem teljesen értem, hogy egy felsős gyereknek miért nem megfelelők a jó küldött, nem élőben elmagyarázott anyagok, de ezt én nem is tudhatom, nem ilyen korú ismerősöm.

2021. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/155 anonim ***** válasza:
62%

"Rendszeresen tapasztalom, hogy az osztálytársaim szülei, sőt, én, és a saját szüleim mind azért nem merik elmondani a "nagy igazságot", mert félnek a fekete autótól, rettegnek, hogy az elnyomó rendszer, a pedagógus-maffia által a háttérből üzemeltetett oligarchia szörnyű gépezete magába szippantja, és tönkreteszi őket..."



Nem kedves hozzászóló, a pofára való osztályzástól kell fêlni meg attól hogy kifogja a tanár a gyereket.


Ahogy a tanító tanít azt nem tudja a szülő. Megtanulják, hogy hogyan kell tanítani, levezetni egy magyar órát vagy egy tesit. Úgyhogy emiatt ne érezd magad kevesebbnek Kérdező, mert erre van a tanító képző. Ettől függetlenül elvárna a szülő egy normálisan megtartott online órát ha már erre vannak kiképezve. Tegyék a dolgukat, ahogy más. Mindenkinek nehéz ebben a helyzetben nemcsak a pedagógusoknak. De mintha a társadalom többi tagja nem is létezne.

2021. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/155 anonim ***** válasza:
81%
Kedves pedagógus védő! Szerintem ne foglalkozz ezzel a tanárgyűlölővel meg az ostoba kérdezővel! Én tanárszakos hallgató vagyok és már külön olyan óránk is vam az egyetemen, ahol az ilyen problémás szülőket, hogy kell kezelni. És a legjobb, ha leszarod, hiszen az ő agykapacitásuk nem képes felfogás, hogy más nézőpontból is lehet nézni a dolgokat. Ők olyan önző, hogy csak az érdekli őket, hogy véletlenül se kelljen a gyerekekkel foglalkozni és, hogy nem tudják lepasszolni a gyereküket az iskolába és nem tudnak vígan lábát lógatni. Most pedig mindezt a pedagógusokra fogják, hogy ők nem akarnak dolgozni. Azért is gondolják ezt a pedagógusokról, hiszen mindenki saját magából indul ki. Ha ők lennének a pedagógus helyében nyilván kihasználnák a helyzetet és sz*rnának a munkára, de abba nem gondolnak bele, hogy a pedagógusok diplomás emberek, nem közmunkaszökevények, mint ők. Úgyhogy egy jó tanács! Hagyd rájuk! Töröld a kérdést a figyeltek közül!
2021. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/155 anonim ***** válasza:
34%

Tessêk! Itt egy vélemény. Nem én írtam. Biztos Ő is egy a sok tanáergyűlölő közül.


Pedagógusok, értitek hogy nem működik megfelelően a rendszer???!!!


"Egy tizedikes és egy másodikos gyerek apja vagyok. A gyerekeim két különböző suliba járnak. Mindkettőben jóval kevesebb tanóra van megtartva, mint a jelenléti oktatásban.


10-es gyerekem egy elitgimnáziumba jár. Napi 2-3 tanóra van megtartva. Jóval kevesebb a megtanulandó tananyag. A házikkal hamar végez és ötösöket kap érte. A számonkéréseket látom. Sajnos használja a googlet, az egyetemista barátját, és az osztálytársait. Tisztességesen nem írt dolgozatot november óta. Ennek nagyon rossz következményei lesznek majd. A tanárok meeten tartják az órákat.



2-os gyerekem egy sima általános iskolába jár. Napi 1 online óra van megtartva és van kábé egy órányi saját önálló munkája. Én megcsináltatom vele az összes szorgalmit (ez plusz 20 perc tanulást vesz igénybe). Szerintem akár kétszer ennyi terhelést is elbírna.



Maradjunk annyiban, hogy a digitális oktatás alatt a gyerekeim harmadannyit se tanulnak, mint a jelenléti oktatás mellett tanultak. Elképzelhető, hogy máshol másképp van, de a gyerekeim iskoláiban ezek a tapasztalatok."

2021. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!