Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megkérdezhetem,hogy hol,...

Megkérdezhetem,hogy hol, melyik iskolában van az, hogy az online órák 50-70%-át megtartják? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Napokban láttam egy hasonló kérdést, amire elég megosztó válaszok érkeztek, de főként a kérdező által bemutatott dolgok igazolódtak be a válaszok alapján. Akartam volna kommentelni én is, de miután láttam, hogy néhányan egymásnak estek ott, elment kicsit a kedvem. Egy bizonyos angol nyelvtanár mondta ott,hogy az órák 50-70%-át meg szokták tartani és meg is kell tartani. Ezt jó tudni amúgy.

18 éves, 11. Osztályos gimnazista fiú vagyok. Tavaly kezdődött ez a távoktatás, majd én mint szorgalmas céltudatos diák szomorúan tapasztaltam azt, hogy töri meg német órán kívül egy óra sem volt megtartva online. Mindegyik tanárom aktív facebookozó, de sokuk még arra is képtelen volt, hogy egy szar kis messenger csoportot megcsináljanak a csoportoknak/ osztályoknak, minket kértek meg erre. Volt olyan tanár akiről márciustól kezdve semmit nem hallottunk, majd jelezte nekünk, hogy minden idejét az érettségizőkre fordítja most. Később kiderült nekik is csak előre kidolgozott tételeket küldött el.

Most sincs másképp, megkapjuk azt, hogy az érettsegizőkre koncentrálnak ( sablon duma), de mi is jövőre érettségizni fogunk. Nagyon le vagyunk maradva, szinte minden tantárgyból több hónapos lemaradásaink vannak. Mostmár van egy olyan tanár, aki nagy nehezen az 4-ből kettőt megtart, de azt is úgy hogy aznap az az óra duplaóra.

Nem panaszkodni szeretnék én sem, de az a szak, amit kitűztem magamnak már gimnázium elején, nem 200-300 pontot követel. Én titeket is megértelek érettségizők, nektek most nagyon nehéz a helyzetetek, viszont jövőre nekünk talán még nehezebb lesz. Nagyon irigylem azokat a diáktársaimat, akiknek a családja kifizet 4-5 magántanárt is, hát az enyémek nem fognak. Én nem hibáztatok senkit tényleg, azt kéne csinálni, hogy minket diákokat is be kéne oltani a tanárokkal együtt és akkor az oktatás fellélegezhetne és mehetne minden a régi kerékvágásban. Biztos a tanátnak is rossz ez, viszont nem ők fognak majd érettségizni, hanem a diákok.



#oktatás #online #Mental-breakdown
2021. ápr. 3. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

"18 éves, 11. Osztályos gimnazista fiú vagyok"


én is. :) nálunk rendesen megvan tartva minden óra, órarend szerint tartják az órákat..

2021. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
Édesanyám magyart és oroszt tanít egy gimnáziumban. Neki az órái 50%-át kell megtartania, a maradékra feladatokat ad ki a diákoknak, amelyeket természetesen mindenkinek egyénileg kijavít és visszajelzést küld. Emellett van lehetőség korrepetálásra is, ha valakinek esetleg ez kevés lenne, vagy versenyre készül mondjuk.
2021. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk majdnem minden órát megtartanak, az órarend szerinti időpontban. Mikor pedig elmarad valamilyen okból, akkor adnak feladatot és azt kell megoldanunk.

(9.es lány)

2021. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Nàlunk nagyon flottul működik az online tanítàs.Rendesen felkészül minden tanàr.Dunakeszin lakunk.Külön órarendet kaptak az online oktatàsra a gyerekek.4-5 óra van megtartva egy nap.Készségtàrgyak nincsenek.A tanàrok, időre visszaküldik javítva a bekért munkàt és beírjàk rögtön a Krétàba a jegyeket.Írtak röpdolgozatot is màr.Köszönet a tanàri karnak a lelkiismeretes munkàért.

Én remélem,hogy marad az online tanítàs màr ebben a tanévben,

vagy legalàbbis lesz vàlasztàsa azoknak, akik meg tudjàk oldani az online tanulàst otthonról.

Mi maradunk biztosan online.:)

2021. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Az én iskolámban nem tartanak ennyi órát, de szerintem ez évfolyamonként és a fakultációs órák számaként is változó(ahogy az én órarendemet kiszámoltam, 40-45 százalék között jött ki)

[a no.1 tantárgyakból van 2, meg van 1 bioszom, de hogy minek xd, meg 3 fakt, amiből 1 még a matekhoz tartozik, de van, akinek kétszer ennyi faktos órája van]


Tudom, mindenki más és máshoz szokott/szokik hozzá, de én bőven örülök, hogy ennyi órám van, és semmiképp sem választanám azt, hogy ennél több legyen, inkább mennék vissza a padok közé, bár mindennek megvan az előnye és a hátránya:)


A kérdésre válaszolva előre elnézést szeretnék kérni az általánosításért, de én úgy gondolom, hogy nagyobb valószínűsége van annak, hogy egy "erős" gimnáziumban több órát tartanak, mint egy "közepesben" vagy "gyengébben" (ált. sulikról, szakgimikről/technikumokról nem tudok beszélni, én gimis vagyok, szintúgy 11.-es)

2021. ápr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Itt a kérdés ami alá nem mertél kommentelni. 😂

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. ápr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez te voltál, 135ös.


"Tényleg az órák 50-70%-a meg van tartva? Csak nálunk nem? Ill. nem hallottam még senkitől sem más sulikból, hogy náluk ilyen sok on-line óra lenne."


Nyugodtan leirhattad volna oda is a véleményedet mert a sok onlineoktatásbamajdbelegebedünk tanár nem hiszi hogy rés van a pajzson.

2021. ápr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Örömmel olvasom hogy vannak akik simán veszik az akadályokat és szuper online órákat tartanak. Ilyen tanárok kellenének minden iskolába. Elismerésem nekik!
2021. ápr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
84%
Szia! XIII.kerületi Adyba járok nálunk megvan tartva a 70% kb.
2021. ápr. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Általánoságban elmondható, hogy a jobb középiskolákban azért becsülettel leadják az anyagot, a gyengébbekben meg van egyfajta cinkos összekacsintás diák és tanár között; én nem akarok tanítani, te nem akarsz tanulni, így senkit nem ér hátrány. Persze azért 1-1 óra meg van tartva, hogy ne legyen az, hogy tényleg nem csinálnak semmit.

Nem tudom hogy te milyenfajta iskolába jársz, de eléggé pitiáner dolog, hogy nem tartanak órát arra hivatkozva, hogy érettségire készítenek fel, közben meg azt sem csinálják becsülettel...

2021. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!