Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy 2021. április...

Igaz, hogy 2021. április 18-án fogják bejelenteni, hogy tényleg kinyitnak-e az iskolák, vagy sem? Ti hallottatok valamit erről? Esetleg valakinek ismerőse (aki közel van a ,,nagy kutyákhoz") nem tudom valami belsőbb infót?

Figyelt kérdés

Valakitől hallottam, hogy elvileg már kiszedték a kormány rendeletből ezt a biztos április 19-ei nyitást, és csak 18-án fogják bejelenteni, hogy jelenléti, avagy online iskola lesz..


(Nem fért a kérdés mezőbe): Tényleg csak a lelket próbálják tartani az emberekben/ készenlétben tartani őket a folyamatos ígérgetéssel, és nem lesz megint semmi továbbra sem, vagy most már tényleg kinyitnak a sulik?



Erről az elméletről még nem láttam kérdést..úgyhogy ne ugassatok le, hogy ezt már kérdezték..


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 5. 20:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
97%
Szeptemberben iskolanyitás után kétszer kerültem karanténba, pedig fele ennyi fertőzött nem volt. Most fogok érettségizni, és nyilván nem akarom hogy ez megint megtörténjen és ne tudjak érettségizni. Még arról se hallottam semmi információt hogy mi történik ha egy osztály karanténba kerül. Halálozási adatokban az elsők között vagyunk, de nyilván csak azt halljuk hogy milyen jól állunk az oltással. Szerintem nagy felelőtlenség lenne most kinyitni az iskolákat. A többi korlátozás meg hogy megszabják hány ember lehet egy térbe kb semmit nem fog érni. Suliba nem tudják megszabni úgy a távolságot, a buszon meg annyian vagyunk mint a heringek. Teljesen egyetértek az előző válaszolókkal.
2021. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy látom megy a lepontozás, tényeket közöltem, én kérek elnézést hogyha valakinek megsértettem a vágyait. Mert aki aztmondja hogy zárva maradnak az iskolák azok ÁBRÁNDOZNAK mivel a tények közölve vannak a kormány által. De semmi baj, nekem se tetszene ha hirtelen a valóságban találnám magamat, hogy nyitnak a sulik.
2021. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
51%

#22

Ezen az oldalon bármit írsz mindig lepontoznak, szerintem ne is törődj ezzel

2021. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
98%

Én már nem tudom, hogy mit higgyek. Nagy felelőtlenség kinyitni az iskolákat. 2,5 millió beoltott megvan, ez mind oké, csak az senkinek se jutott eszébe, hogy a beoltott emberek a 2. vakcina beadása után válnak teljesen védetté!? Magyarországon a 2. oltással beoltottak száma még 1 millió alatt van (lehet, hogy a héten már eléri az 1 milliót).

Szóval még 1,5 millió ember még csak egy oltást kapott.

Kicsit több, mint 3,7 millió regisztrált van az országban (így kb. még 1,2 millió várakozó van). Tehát Magyarországon a beoltottak száma 37% lesz. A teljes védettség eléréséhez MINIMUM 60% beoltott kéne. Szóval hiába haladunk olyan gyorsan az oltási programmal, amikor ennyi számú regisztrált van. Ez a szám jelentősen alacsony.

((Egyébként egyik rokonom az 1. oltás után influenza szerű tünetei voltak, be is lázasodott, egy hétig beteg volt.))

A másik tény az, hogy a halottak és a napi fertőzöttek száma rendkívül magas minden egyes nap. Ez húsvét után is megnőhet az ünnepekkor való találkozások miatt. Addig, amíg ilyen magas lesz a fertőzöttek és a halottak száma, nem látok esélyt nyitásra.

Már január 8.-a óta várjuk a nyitást, folyamatosan meghosszabbították mindezt. Mindent az utolsó pillanatban jelentenek be, ha nem vettétek volna észre, szóval az április 19. is kérdéses, ill. csak tervezett nyitás.

A diákok ugyanúgy fertőzni fognak az iskolákban és ugyanúgy karanténhelyzet lesz, ha egy osztályban találnak egy pozitív fertőzöttet.

A másik tény az, hogy április 19-e után még 7 hetünk van iskolába járni. Középiskolásoknak ott van az érettségi szünet (3 nap) + mindegyik iskolának egy nap a pünkösdhétfő + még egy nap június 15-e (akkor már senki se tanul). Tehát hétköznapokon 5 nap tanítás nélkül marad, így 6 hét áll rendelkezésre.

Júniusban pedig már lazán vannak tartva a tanítási napok, esetleg javítási lehetőséget ajánlanak fel a tanárok. De ekkor már nem nagyon tanulnak a diákok.

A végzősökről se feledkezzünk meg: április 19. nyitás, szóval van 8 napjuk iskolába menni és "felkészülni" az érettségire, vagy a szakmunkás vizsgára (április 29. a jegyek lezárása és 30. már tanítás nélküli munkanap).

Akik pechesek és szakmunkás diákok, nekik 5 nap külső gyakorlatuk és 4 nap iskolai oktatás fog folyni. A számok önmagukról beszélnek. Van értelme? Szerintem ha eddig nem volt iskolai oktatás, erre a pár napra már nem lehet felkészíteni a diákokat.

Én is végzős vagyok, a hócipőm tele van a digitális oktatással, de ennek a tanévnek nekünk már lőttek. A jegyek kialakulóban, max. ha lesz iskolanyitás, 1-2 jeggyel bővülhetne a naplóban. Akkor lett volna értelme az egésznek, ha már a 2. félév után mehettünk volna suliba (ha engedte volna a járványhelyzet), de ez nem történt meg.

2021. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Ma volt interjú a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével, az ovik és az ált sulik fognak visszamenni talán, a kozepiskolak az erettsegi elso hete után, azaz május 10 környékén.
2021. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
80%

#25

Ezt az interjút hol lehet megtekinteni?

2021. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%

#25

Remélem,hogy nem mennek vissza az általános iskolások sem április 19-én.

Mindenki nagyon félti a gyerkét.Legyen bármilyen korú.

Ezt nem érti meg az agyatlan Orbán?

Az én oltásomról személy szerint még semmi hír,pedig február végén regisztráltam.Így nem engedem vissza a gyerkeket.Nulla védelem nélkül.

2021. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktor Agyatlan Miniszterelnök Úr
2021. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
98%

#28

27-es vagyok.

Ez még finom megfogalmazàs.

Olyan nyomdafestéket nem tűrő mondatokat írnék Orbàn "úrról"hogy még magam is szégyelleném hàromgyermekes anya létemre.

2021. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%
Xd
2021. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!