Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány hiányzás után szoktak...

Hány hiányzás után szoktak kicsapni valakit az iskolából?

Figyelt kérdés
Még mielőtt lehurrognátok, ez osztálytársammal történt. November óta nagyon kevés órán vett részt pedig ezt igazán megtehetné. Ma nem volt egy órán sem, tegnap igen és ráírtam, hogy miért hiányzik ilyen sokat. Azt mondta, hogy beteg volt és van igazolása is. Ezt a tanároknak is elmondta és ők erre azt mondták, hogy "November óta elég sokszor voltál beteg!". Szóval elég vicces szituáció. 😄

2021. ápr. 15. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

30 órát lehet hiányozni nappalin, 50 órát pedig estin, ha jól tudom. Különben én is leszarom már a sulit, csak én nem azt mondom, hogy beteg vagyok, hanem a tanárnak megmondom őszintén, hogy nem prioritás számomra a suli, ő meg majd gondol ezután "A"-t, vagy "B"-t :D . Van kb. 4-5 fontosabb tényező az életemben, meg köztünk szólva eléggé rossz szájízzel is vagyok a sulim iránt (amiben természetesen van részem), szóval ezért nem izgat már... Estire járok, hetente két óránk van csak, és abból az egyik mindig angol, ahol semmit, de tényleg semmit nem tanulunk és még a tanár se tart névsorolvasást. Logisztikára járok.


20/F

2021. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jaj, elfelejtettem leírni, hogy ez középiskola, azon belül gimnázium.

De köszönöm a válaszod, járt a zöld.

2021. ápr. 15. 22:00
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
"Kicsapni" senkit nem szoktak hiányzásért, max külön vizsgát kell tennie év végén.
2021. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
250 óra, de igen ez még nem kicsapás, hanem osztályzóvizsga, ha pedig ez nem sikerül akkor sem kicsapás hanem évismétlés
2021. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
ahol azt írja a házirend, ott igen
2021. ápr. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Házirend maximum azt írja hogy a cipőt hol kell levenni, ilyen dolgok a tanulmányi szabályzatban, vagy mikor hogy hívják vannak, nem a házirendben.
2021. ápr. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
hát nálunk az adott számú hiányzások után mennek a fokozatok, könnyen elérhetsz a fegyelmiig és utána könnyedén kicsapnak
2021. ápr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
ja és ugye ezek az igazolatlanokra vonatkoznak
2021. ápr. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nekem ő azt mondta hogy lehet kirúgják, ezért akartam volna tudni.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, így már értem.

2021. ápr. 16. 08:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

30 igazolatlan óra után, ha nem tanköteles

50 igazolatlan óra után, ha tanköteles, hogyha így éri el valaki a 30 órát, akkor családi pótlék megvonás és gyámügy is van.

2021. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!