Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTI Nemzetközi gazdálkodá...

ELTE GTI Nemzetközi gazdálkodás vagy SZTE GTK Gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés

Mind a kettő szak érdekel és így elég nehéz a döntés, ezért érdekelne a ti véleményetek a városokról, szakokról, ezekről az egyetemekről melyik a jobb, melyiknek „jobb/erősebb” a diplomája, stb.


Az SZTE mellett van, hogy közelebb lakok hozzá így olcsóbb lenne valószínűleg a finanszírozása az egésznek. Az SZTE-n nincs sajnos nemzetközi gazdálkodás szak, de a gazdálkodás és menedzsment is érdekel, viszont azt hallottam róla, hogy eléggé „tömeg” szak és hogy jobb a nemzetközi gazdálkodás és SZTE GTK-nál alapból jobb lenne az ELTE vagy más budapesti egyetem, még ha ugyanarról a szakról is beszélünk.


Tudnátok érveket, véleményeket, tapasztalatokat stb. mondani? Hátha sikerül könnyebben dönteni, hogy megérné-e a plusz költségeket Budapestre költözni vagy Szegedre.



2021. ápr. 19. 13:36
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én is idén jelentkeztem egyetemre, pont ez a két szak érdekel, bár nekem csak Bp-i sulik jöttek szóba :)

Én végül az ELTE nemzetközi gazd. mellett döntöttem, voltam náluk nyílt napon is, nagyon tetszett. Meggyőző, hogy nagyon sok rangsorban az ELTE GTK az élmezőnyben van, hiába viszonylag friss kar, és általában csak a Corvinus előzi meg. Nekem az a nagyon kemény matek miatt nem jöhet szóba :D

A másik érv, ami az ELTE mellett szólt, hogy ingyenesen biztosítanak angol nyelvű oktatást, amiért legtöbb helyen ösztöndíjjal is félévente több százezer forintot kell kifizetni. Ha magyarul veszed fel a szakodat, akkor is tudsz néhány tárgyat angolul hallgatni, te döntöd el (asszem félévenként lehet változtatni) hogy milyen nyelven szeretnéd tanulni. Bár az angol színvonalát nem tudom milyen, olvastam ilyet is, meg olyat is.

Nekem maga a suli elhelyezkedése is jó, bár én fővárosi vagyok, vidékiként azért az albérlet árak mellett nehebb lehet megoldani :/

De szerintem ha az SZTE-n voltál nyílt napon, és tetszett, vagy csak szimpatikus a suli, akkor biztos ott is jól el lehet sajátítani a szakmát, úgyhogy az sem lehet szerintem rossz döntés! :D

2022. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!