Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok rávenni magamat a tanulásra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
November közepe óta nincs jelenléti oktatás a középiskolákban. Az elején még csak-csak rá bírtam venni magamat a tanulásra, de mostanra egyszerűen képtelen vagyok. Előzőleg 4-es, 5-ös voltam mindenből, de most fokozatosan romlanak le a jegyeim 2-es 3-mas ra. Egész nap itthon vagyok, igazából semmi értelmeset nem csinálok, a feladatok meg csak gyűlnek és gyűlnek, folyamatosan azon stresszelek, hogy csomó minden nincs kész, esténként el is döntöm, hogy "na majd ettől eddig holnap megcsinálom az elmaradásaimat", de másnap nem visz rá a lélek egyszerűen. Mit tehetnék?

2021. ápr. 20. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit be vagy fásulva szerintem. Már leírtam itt pár hasonló kérdéshez, az én - magamon kipróbált- tippjeim a következők:

1. Szigorú napirend, kijelölt idő a pihenésre és a tanulásra is. Mérd fel pl vasárnap este, mit kell jövő héten mindenképpen elvégezni, és szép arányosan oszd be.

2. Hobbi, amiben el tudsz mélyedni és kikapcsol.

3. Sport, séta, lehetőleg friss levegőn való tartózkodás.

4. Elegendő alvás.

2021. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ctrl+f, copy pase
2021. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak egy előretekintés: amikor megcsinálsz mindent, és az utolsó feladatot is beadod, az valami szuper érzés. Megkönnyebbülés, lazulás....
2021. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!