Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltanom kéne iskolát/lehetség...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Váltanom kéne iskolát/lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10. évfolyamba járok. Az iskolámat úgy választottam, hogy a szüleim azt mondták ,,menj szakgimnáziumba, ott legalább szerzel egy szakmát is". A központin 2019-ben 65 pontot értem el és közel kitűnő átlaggal fejeztem be az általánost, a tanáraim megdöbbentek, mikor megtudták, hogy a sulink legjobbja(Mivel a 65 pontom lett az iskolánk legjobb eredménye, rájöttem, hogy nem volt valami erős általános , mellesleg a többség 40 pont körüli eredményt produkált), még csak nem is gimnáziumba megy, szóval nagy esélyem lett volna bejutni akár gimnáziumokba is szerintem. Beszélgettem más iskolába járó személyekkel és észrevettem, hogy megelőzik rendesen az én iskolám szintjét(Bolyai technikum), ahol jelenleg 4,8-as átlaggal rendelkezem és butának éreztem magam, amikor a jó átlagom miatt, azt hittem, hogy majd tudok neki segíteni a leckéjében, majd kiderült, hogy 2 hónapja voltak ott matekból, ahol most mi vagyunk... Ennek hála elkezdtem kutakodni a neten és olyanokat találtam az iskolámról, hogy kár volt ide járni, mivel egy gimnázium sokkal jobban felkészített volna az érettségire, a szakmát pedig lehetett volna könyvekből, illetve netről tanulni és ennek igazat tudok adni, mivel programozásból az osztályom szintje fölött állok, mert tanultam magamtól(nem olyan sokat, de még így is nagyobb tudással rendelkezem a többieknél, és az óra nem nagyon tanít nekem új anyagot, csak gyakorlásként tekintek rá), a többi szakmai tantárgy meg kevésbé érdekel, szóval feleslegesnek érzem őket. Az alap tantárgyakból, pedig a sulim valószínűleg gyengébb a gimiknél. Tovább szeretnék tanulni, és nem tudom, hogy iskolát kéne váltanom-e, hogyha lehetséges egyáltalán, hogy növeljem a továbbtanulásra az esélyeim vagy már ha idáig eljöttem, akkor fejezzem be itt. Elég reménytelennek érzem magam jelenleg, szóval tanácsokat szeretnék hallani :(

2021. ápr. 23. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Technikumból gimnáziumba nagyon nehéz átmenni 2 év után, mert nem azonos a tanmenet. Osztályozó vizsgát kellene tenned csomó tárgyból, ami gimiben van, Pl földrajz, biológia, kémia, fizika, második idegen nyelv.

Szerintem ha szakirányba szeretnél továbbtanulni, tehát ha jól értem informatika, akkor nem vagy hátrányban. Akkor vagy hátrányban ha valami más terület, magas bejutasi pontszámú szakra készülsz.

2021. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #1, ez egy kis reménnyel tölt el. Csak még mindig az aggaszt, hogy az egyik szakmai tantárgyból olyan lassan haladunk, hogy az egész éves anyagot 2 hét alatt meg lehetne tanulni és néhány tanár tanítási módszere eléggé elavult.
2021. ápr. 23. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, hogy maradj veszteg! Egyetértek az előttem szólóval, mert ha valóban szakirányba szeretnél továbbtanulni, akkor nem hogy hátránnyal, hanem utcahossznyi előnnyel fogsz rendelkezni a gimisekkel szemben! A technikumok (szakgimnáziumok) előnye éppen ez és a szüleid éleslátása miatt vagy itt a legjobb helyen! Köszönd meg nekik! (Pl. mi lesz azokkal a gimisekkel, akik nem tudnak vagy nem akarnak majd továbbtanulni, mire mennek majd az érettségijükkel? Akik pedig valamilyen mérnöknek tanulnak tovább, az egyetemen vért fognak pisilni a szakmai ismeretek hiánya miatt!)

Ami a lassú haladást illeti: vedd figyelembe, hogy nem csak te vagy az osztályban! Mások lehet hogy nehezebben tanulnak, nem olyan jó fejűek mint te, nem annyira motiváltak. Egy tanárnak ezt figyelembe kell vennie, és bizonyára figyelembe is veszi.

Ha ez neked lassú, túl kevés, nem elégít ki és úgy érzed, hogy van jócskán még benned spiritusz, akkor mi gátol abban, hogy - az iskolai tananyag mellett - egyénileg fejleszd magad, vagy csatlakozz olyanokhoz, akik szintén fejlődni szeretnének?

Előtted az élet, a határ a csillagos ég. Érd el!

2021. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!