Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen témakörök...

Szerintetek milyen témakörök ,feladatok esélyesek az idei biológia és kémia emelt érettségikben?

Figyelt kérdés
Aki esetleg jobban utánajárt ,az előző évi feladatsorok alapján mit gondol, mire lehet idén számítani az írásbelin?

2021. ápr. 30. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az összes érettségit megcsináltam mindkettőből és sajnos ezt tudom mondani: minden benne lehet. MINDEN. Idegrendszer; vegetatív, szomatikus működése, szem, hallás. Növényekből főleg a szaporodásuk. Baktérium vírusok mindenképp, ilyen összehasonlítás jelleggel. Esszébe tuti valami erdős, szállítórendszer/fotoszintézis stb., illetve hozzá egy idegrendszer vagy mozgásszervrendszer. Érdemes még az örökletes betegségeket és etológia szakszavakat átnézni.

Amit kétlek hogy nagyon erőltetnének az a szaporodás, ami talán lehet, az a menstruáció és a hormonális rendszer ezügyben.



Kémiából ami 100% lesz szerintem az a kristályvizes vegyületek, titrálás, hétköznapi anyagok összehasonlítása szerkezetileg, használatilag stb. Fontos tudni még a tipikus reakciókat: redoxi, sav-bázis, Xantoprotein-ptóba, Fehling, Biuret-próba. Jód miért reagál kékkel keményítővel, ezt kb. mindig bedobják.

2021. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ😊


Én azt hallottam, hogy kémiából esélyes a műanyagokkal kapcsolatos feladat is.

2021. ápr. 30. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki esetleg jártas a műanyagos témában tudna segíteni? Sajnos a tanárunk nagyon rosszul és keveset magyarázott, így nagyrészt magam tanultam. Rá kellett jönömm, hogy sokkalt többet kellene tudni, mint vettünk. Milyen feladatokra lehet szàmítani?
2021. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet olvasgatni a műanyagokról:

[link]

Ismétlésnek jó!

2021. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémiából elektrokémia biztos lesz.
2021. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!