Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a gépészmérnöki...

Szerintetek a gépészmérnöki képzést nappalin vagy levelezőn lenne érdemesebb elkezdeni?

Figyelt kérdés

Pro-kontra érveket szeretnék válaszként kapni tőletek.

Van egy állásom, ahol szeretek dolgozni. Viszont, gépészmérnöki képzésre jelentkeztem. Mennyivel lenne problémásabb levelezőin ezt tanulni?

23/F



2021. máj. 3. 08:14
A kérdező szavazást indított:
Nappalin
Levelezőn
12 szavazat
 1/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Először is, ha felvesznek akkor sok sikert és kitartást, mivel dolgozol és levelezőn is csinálhatnád akkor gondolom nem a BME-re mész. :)

Nappali képzésen sokkal komolyabban nyomják le az anyagot BSc-n, de a BSc levelezőn meg azért nehéz, mert általánosságban ugyan annyi anyagot kérnek, mint egy nappalistól csak kevesebb tanóra alatt. Persze vannak kivételes tantárgyak ahol levelezőn nincsen ZH vagy vizsgán beugró, engedékenyebbek PICIVEL.

De 7 félévet végignyomni csúszás nélkül, készülj fel, nem lesz sétagalopp, de amivel megjutalmazod magadat a végére, hogy lesz egy olyan papírod amit szakmán kívül is elfogadnak, mármint nem gépész munkakörökre pályázva is nagy előnnyel fogsz indulni.

Melyik egyetem, van olyan szakirány ami érdekel?

Én a BSc-n nappalin végeztem Pécsett, Gödöllőn meg csináltam egy létesítmény levelező mestert, most meg Pécsett a gépész mestert levelezőn. Ég és föld, a mester már könnyebb levelezőn, mint a BSc-n. Viszont ha a BME-n kellene tanulnom nappali MSc-t gépészt, meggyűlne a bajom, nem is tudnám elvégezni meg ki is égnék. :D

Előre is sok sikert hozzá!

2021. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat.


Közelsége miatt, Szegedre jelentkeztem gépészmérnökire.

Elvégzése után, Msc-n az épületgépészetre gondoltam szakosodni, ami igazán tetszene.De az sajnos Szegeden nincsen egyelőre.(legközelebb PTE-n és BME-n)

Az igazat megvallva gondolkodtam Pesten, ott Energetikai mérnök szakra jelentkeztem volna, ha nem lett volna hozzám közelebb Szeged.

Szegedem megjelöltem a nappalin és levelezőn is.

Július 9-ig van időm eldönteni, melyiket szeretném.

Igazából a kérdés tényleg az, hogy heti 40 órás munka mellett, mennyire lehet elsajátítani kellő mélységben a tudást vizsgákra?!

Amit még nagyon fontosnak tartok, hogy legyen időm a tanulás mellett pihenni is.

2021. máj. 4. 08:38
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szegedet nem ismerem de azt tudom es most szolok, hogy ha epuletgepesz szakiranyt szeretnel vegezni mester szinten Pecsett vagy Godollon letesitmenymernoki szakon akkor nem fogjak engedni, hogy azt elvegezd vagy arra szakosodj.

Valahogyan itthon az az egyetlen szak+specializacio amire akkor mehetsz ha Gepeszmernok BSc + epuletgepesz szakirany a specializaciod van vagy foiskolai szintu epuletgepesz mernokid.

A BME-n van olyan mesterkepzes, hogy Epulet- es eljarastechnikai gepeszmernok mester szak de az csak a BME-n van, oda nem kotik specializaciohoz a BSc papirodat, nappalin van es a kepzes szivas, mert nehezebb.😃

Amugy Pecsre is tudsz majd jelentkezni gepesz mesterre epuletgepesz szakiranyon de ahhoz elotte meg kell csinalnod a BSc-s szakiranyos tantargyakbol talan 6 darabot es az a 6 darab pont a combosabb tatargy a futes1-2, viz1-2, legklima1-2.


40 ora munka mellett, a szabadsagaidat a sulira aldozni vagy tanulmanyi szerzodest kottetsz a ceggel, Neked kell tudni.

Nem egyszeru, nem is lehetetlen. Rajtad mulik hogyan es mennyire megy, a vegeredmeny viszont egy piackepes szak rengeteg potenciallal. :)

2021. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat. Sokat segítettél. :)
2021. máj. 4. 13:46
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szia, szivesen.

Tudom nem egyszeru eldontened de ha tervezni szeretnel a jovoben epuletgepeszetet akkor szukseges lesz az a szakirany, alapvetoen meg NEM epuletgepesz specializacioval is dolgozhatsz epitoiparban, maximum tervezoi jogosuktsagot nem kapsz, mert a felelos muszaki vezetoi es felelos nuszaki ellenoriket meg tudod szerezne specializacio nelkul is.

Az elso 3-4 felevre fekudj ra, az nehezebb szokott lenni mindenhol, utana mar belejossz meg olyan temak is elojonnek a soecializacio miatt ami szamodra majd erdekes lesz.

2021. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!