Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenléti vagy online lesz az...

Jelenléti vagy online lesz az oktatás BMEn?

Figyelt kérdés

[link]


Elvileg lehetséges már a jelenléti oktatás és vizsga.


Most jön a 14. hét + pót hét azaz 2 hét van a vizsgaidőszakig.


Ez megfelelő időtartam, hogy szállást találjanak a diákok és egyenlő feltételek mellett megírják jelenlétiben?


Tudom, a kommentelők is csak találgatni tudnak, de rengeteg ember van közel a tűzhöz és tudja hogy X, Y tanszéken mit szeretnének csinálni és milyen feltételek mellett tudnak mit csinálni.


A gyakorira meg rengeteg ember fel jár.


Tehát lehetséges egyátalán, hogy jelenléti vizsgák lesznek?

(Persze, biztos van 1-2 gyakorlati tantárgy ahol csak az lehet, de itt általános szakokra gondolok. Pl.: matek szigorlat)



2021. máj. 8. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem BME, de nálunk megmondták már néhány hete, hogy bármi is történne, a teljes vizsgaidőszakot online tervezik. Gondolom nem akarnak senkit utaztatni/koliba visszaköltöztetni. Ennek megfelelően már ki is vannak írva a vizsgáink, nagy létszámokkal, "online" típussal és teremrend nélkül. Ti nem kaptatok valami hasoló tájékoztatást?
2021. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyik tanárunk azt mondta, hogy "Ha online vizsga lesz 3 alkalom lesz, ha jelenléti akkor 4."


Mind a 4 ki van írva terem beosztással neptunban. Tehát ő készült a jelenléti oktatásra és akkor ezek szerint a kar is mögötte.

(tantárgy: Operációs rendszerek)


Egy másik tantárgynál meg olyan szintű csalás volt, hogy 3,2ről felugrott ebben az évben 4.67re az átlag, így a tanár szintén reménykedett a jelenléti oktatásban.


Végül nagyon furcsa írásbeli + szóbeli kombinációval oldanák meg online oktatás során.


Szóval nálunk összezavaró jelek vannak.

2021. máj. 8. 22:24
 3/8 A kérdező kommentje:

Többi vizsgához is van terembeosztás, persze online oktatás esetén ez nem érvényes, de ha jól emlékszem ugyan ez volt előző félévben is.


Egy-kettő tantárgynál nincs ez meg, de ez jelenléti oktatásnál is hasonlóan volt vizsgaidőszak előtti 2-3 hétben még.

2021. máj. 8. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk jelenléti oktatás lesz, 13.-14.héttel + vizsgaidőszakkal. A vizsgák teremmel vannak meghirdetve, egyedül egyetlen egynek van odaírva, hogy moddle-23, többi mind rendes terem.
2021. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Algelen már két hete megmondta Csima Judit, hogy online vizsgák lesznek.
2021. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgyhogy a VIK-en biztosan online vizsgák lesznek

#5 voltam

2021. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4# Melyik szak és egyetem?


Kifelejtettem, hogy nálunk a létszámok is teljesen normálisak. 100-200 fő, ami jelenléti oktatás során is normális volt.


Az hallgatók száma * 1,5 db vizsga alkalmat kell biztosítaniuk minimum és ez elosztva 4-el kb ennyi. Szóval online oktatás során sem láttak el tömérdeklen vizsga alkalommal.

2021. máj. 8. 22:33
 8/8 anonim ***** válasza:
VIK-en jelenleg online vizsgaidőszak a terv, erről KTB határozat is van. Persze egy esetleges rektori/rektorhelyettesi döntés ezt felülírhatja, de erről még pletykák sincsenek (személy szerint nem tartom valószínűnek a jelenléti vizsgaidőszakot).
2021. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!