Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-GTK, azon belül is nemzetk...

BME-GTK, azon belül is nemzetközi gazdálkodás vélemény, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nos a Corvinusra jelentkeztem első helyen, de nem biztos, hogy felvesznek.. így szeretném meghallgatni a BME-s tapasztalatokat is. Lehet picit rosszul fogalmaztam a kérdést, mert úgy átfogóan érdekelnének GTK-s vélemények:)


Első körben, tényleg jobban szivatják az embereket a BME-n, mint a többi helyen? Nem olyan barátságos, mint a Corvinus? (ne támadjatok légyszi, ha nem igaz, csak érdeklődöm)


A közösség milyen? Segítőkészek az emberek? A gólyatábor milyen szokott lenni?:) Nekem eléggé fontos, hogy egy jó közösségnek, baráti körnek legyek majd részese (bár a hallottak alapján a BME-n ezzel annyira nincs gond).


Továbbá, nagyon szeretnék Erasmussal külföldön tölteni egy fél évet, a BME-n erre milyen lehetőségek vannak? Milyen nehéz egy-egy külföldi helyet megpályázni? Azt tudom, hogy a Corvinuson elég nagy a felhozatal a megpályázható helyekre, de attól félek, hogy itt nem lesz olyan túl sok esélyem Erasmusra...


Minden véleményt és tapasztalatot szívesen meghallgatok, hiszen teljesen informálatlan és tanácstalan vagyok ezzel az egyetemmel kapcsolatban.

Előre is köszi!:)



2021. máj. 9. 17:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, ez az én véleményem és tapasztalatom. Az, hogy az egyetemen belül milyen a hírneve a GTK-nak, még mérnökinformatikus képzésről van meg, de nem csak a VIK-es tanárok álltak így hozzá, hanem például a mikro- és makroökonómia tanárom is.


Mérnökinformatika BSc után kezdtem el a GTK-n a pénzügy- é számvitelt, de látva, hogy milyen lehetőségekről maradok le, milyen az oktatás színvonala (elmaradó órák, néhány tárgy kivételével óvodaszíntű követelmény, kevés kézzel fogható tudás), jelentkeztem a BCE-re, immár 2 éve tanulok itt.


Főleg gazdasági szakokon nem szabad lebecsülni, hogy milyen az oktatók hozzáállása, lehet, hogy több egyetemen is tanít ugyanaz az ember, de nem biztos, hogy ugyanazt az anyagmennyiséget adja le. A szakkollégiumok, Erasmus, plusz lehetőségek baromi fontosak, hiszen nagyon sok gimnazista jön gazdasági irányba, "annyi van belőle, mint a nyúlszar" szindróma, ezért ahhoz, hogy kiemelkedj és ne csak az egyetem árválkodjon az önéletrajzodban, baromi nagy szükség van plusz elfoglaltságokra, versenyekre, extra kurzusuokra, amit a 9-es mintha felesleges, "extra" dolognak tartana, pedig nem az, hozzátartozik egy egyetem színvonalának a méréséhez.


Nem azért írtam, amit írtam, hogy bárkit megbántsak, aki a GTK-n végzett, bizonyára képeznek ott is jó szakembereket. De nem hülyeség, amit írok, nem mendemonda, nem megfoghatatlan egyetemi rangsorok, hanem valami, amiben van tapasztalatom hallgatóként, munkáltatóként, és dolgozó emberként is. Fényév különbségek vannak az egyes egyetemekről kikerülő hallgatók között, nem szabad ezt lebecsülni.

2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs vele tapasztalom, de a kilences valaszaban az egbekialto hulyeseg hogy azonos tanárok miatt nincs kulonbseg az oktatas szinvonalában xdd Az iskola kovetelmenyeitol, a hallgatok kepessegeitol es ameghatarozott kovetelmenyektol fugg hogy hol mit oktatnak. Anyam ket helyen tanitott diszkret matematikat testkozelbol lattam hogy nem ugyanaz a ketto pedig a matematika eleg egzakt dolog.
2021. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nemzetközi gazdálkodás, akkor BCE. A BME-n a GTK színvonala valóban messzen nem olyan, egyet kell értenem a nyolcassal. Emellett nyelvek-nyelvek-nyelvek. Nem egy, nem kettő, minimum 3-4, nem nyelvvizsgaszinten, hanem valódi tudással, használhatóan. Japán, kínai, orosz, kisebb nyelvek. Kína előretörése miatt tényleg ajánlom, hogy tanulj keleti nyelveket. Emellé angol, német, francia, holland stb.


Túltelített irány, mindig keresd a plusz elfoglaltságokat, épülési lehetőségeket.

2021. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!