Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik szak ad hasznosabb tudást és jobb karrier lehetőségeket?

Az osztatlan GPME vagy AK (BSc) + biztosítási matek (MSc) aktuáriusi spec.?

Mindegyiket a Corvinuson végezném.


2021. máj. 18. 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az magánjellegű, nem azt tetted fel kérdésnek.
2021. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"És azt a jobb matek tudást munka közben lehet kamatoztatni?"


Mint a szél. Erre többféle válasz is van.


(1) Szakmai körökben már közhelyszámba megy, hogy az un. "Industry 4.0" (Ipar 4.0) zajlik most, mondjuk úgy: "informatikai forradalom", amelynek az a lényege, hogy ugyanaz történik most a szellemi munkával és munkaerővel, mint a klasszikus ipari forradalomban a fizikai munkával és munkaerővel. A gépek leváltják a kevésbé kreatív, ismétlődő, automatizálható munkaerő nagy részét. Innen nézve a lehető legrosszabb választás a számvitel, könyvelés... => Ergo eleve megéri kiemelkedni a tömegből, nem csak egy átlag fószernek lenni. Iszonyat túlképzés van gazdasági szakokból. És mi az ami kiemeli az embereket? Erről lentebb:


(2) "Az adat az új arany." Talán még nem hallottad ezt a mondást, de majd hallani fogod. Az adattudomány (data science) "a XXI. század legszexibb foglalkozása". (Ehhez lásd: [link] Többek között azok fogják uralni a következő évtizedeket, akik pengék adatelemzésben. Az adatelemzés leginkább haladó statisztika. Ezt pedig jelenleg a GPME szakon tanítják többek között ma Magyarországon. => Ez azt is jelenti, hogy a GPME szak olyan foglalkozások felé is megnyitja a számodra a jövőt, amire talán nem is gondoltál, pl. adatelemző, adattudós, stb. stb.


(3) Egy kicsit soft érvelés, de így 40 fölött, nemzetközi menedzserként hadd mondjam azt, hogy a kiégés egyik legjobb ellenszere a tudás. Persze fiatalon meg lehet részegülni attól, hogy hú félmilliós fizetés pénzügyesként -- azután telnek-múlnak az évek, hajtod a karrieredet, leszel osztályvezető, csinálod a céges politikát -- után leszel 35, 40... a tudásod egyre kevésbé bővül, a munka egyre unalmasabb lesz, belefáradsz az egészbe. 40 évesen arra jössz rá, hogy a 30 évesek is ugyanannyit tudnak, mint te... powerpointban rajzolgatni, excelben összeadni-kivonni a legtöbb menedzser tud... de ami igazán megkülönböztet majd téged az az, hogy egyszerűen mélyebben érted a dolgokat... a tudás az egyik olyan dolog, ami szerintem a legjobban megvéd a kiégés ellen (a másik meg az üzleti siker, de nagyon kevés igazán sikeres ember van az életben... A legtöbb ember egyszerű túlélő).


(4) Minden a digitalizációtól, informatikától hangos... aki teheti, programozni tanul... minden menedzser igyekszik legalább egy kis mesterséges intelligenciát, blockchaint stb. tanulni, hogy te tűnjenek teljesen hülyének... => a GPME-n letolt statisztika, numerikus programozás, ökonometria stb. már 3/4 siker és hatalmas lépéselőny mindehhez...


(5) Na és akkor a konkrét munkákról: azért van sok olyan munka, ahol nagyon jól jön az ilyen tudás... Wall street, befektetési bankárok, bankok, biztosító intézetek... egyre többet és többet fog érni a statisztika és az adattudomány... minél jobban képzett vagy, annál jobb leszel később...


Konkrétan a cégek térdenállva könyörögnek, hogy hozzájuk menj dolgozni. Hogy ezt megértsd, miért olvasd el ezt: [link]


Szóval igen, a quantokat képzik a GPME-n (és a banki és biztosítási matekon).


"Illetve megéri azt a plusz két évet a jobb matek tudás érdekében feláldozni?"


Két évet? "Feláldozni?" Viccelsz? Ezzel a tudással (meg amit még utána tolsz) 50 éven át fogsz dolgozni... A két év az semmi.

2021. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
(Amúgy ha félsz az 5 évtől, amit egyfelől megértek, akkor még mindig jobban jársz szerintem sima matek bsc + biztosítási matekkal... én most adattudományt tanulok, és nagyon hiányzik egy erős matek alapképzés nekem.)
2021. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12

Először is köszönöm szépen az összeszedett és informatív válaszodat. Azt megkérdezhetem, hogy te hol tanulsz adattudományt? Kerestem online, de nem találtam ilyen képzést MO-ban.

Én még nem vagyok biztos abban, hogy a gazdaság melyik részén szeretnék dolgozni, ezért is vonz az AK, hogy innen az összes mesterszakra egyenes utam van.

Azt nem tudod véletlenül, hogy az AK+biztosítási matekkal mennyivel lenne alacsonyabb a tudásom elemzés téren és úgy általánosságban? Mivel a 9-es azt írta, hogy ő az utóbbi 30 évben nem vette hasznát egyáltalán a többlet tudásának.

Az igazság az az, hogy én már végzős vagyok és már régen beadtam a felvételit, de a GPME-t nem írtam be, csak az AKt. (a matek emeltem bőven 90% felett lesz, szóval a GPME-re is bejutnék valószínűleg) És azt akartam most megtudni, hogy mekkora hibát követtem el, ha mégis elemző szeretnék lenni 😅

2021. máj. 19. 13:51
 15/17 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az alk. közgazdaságtan! Maradj ennél. Van lineáris algebra, analízis, statisztika, önokometria, ezeket tanuld meg rendesen és majd tanulsz tovább. :)


Ha van kedved, keress rá a Courserán a Google Data Analytics Professional Certificationre, ez egy új cucc, R-ben van de állítólag elég jó.

2021. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én külföldön tanulok, és te is inkább ott akarsz majd, sokkal magasabb az oktatás színvonala mint itthon és főleg nagyobb a választék. :) Én például BGE marketing alapszakkal járok ide, és anno sokkal gyengébb képzést kaptam a matekos tárgyakból mint te fogsz.
2021. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#15

Köszi szépen a megerősítést, mindenképp ráfogok 😃


#16

Ami hazai az biztos szar! Aha, így van tényleg.

2021. máj. 19. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!