Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták. Milyenek most a...

Egyetemisták. Milyenek most a vizsgák nálatok?

Figyelt kérdés

Inkább írásbelik vagy szóbelik? Teljesen távvizsgázás vagy be is kell mennetek?

Van lehetőség puskázni? Van valamilyen megfigyelő rendszer vagy szabadon írhatjátok a vizsgát?

Melyik szimpatikusabb: távvizsga vagy hagyományos vizsga?


2021. máj. 29. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Online szóbeli. Igen, van lehetőség puskázásra, mert nem tudják ellenőrizni. Épp ezért olyan kérdéseket tesznek fel, amivel azt nézik, mennyire átfogóan ismerem az anyagot. Szóbeli elején csak a köszönés miatt illik kamerát használni, de nem muszáj minden vizsgán végig.

Elsős vagyok, fogalmam sincs milyen a hagyományos egyetemi vizsga.

A zh-k meg minden írásbeli számonkérés olyan, mint egy beadandó, amire 1-2 órád van. Vagy 10-20 perced. Nem kell vonalban lenni meg semmi. Tudnak olyat kérdezni, hogy ennek így is legyen értelme.

2021. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelműen a távvizsga a jobb, mert nem kell utazni az iskolához. Írásbeli és szóbeli is egyaránt van, online felületen.
2021. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóbeli elején csak a köszönés miatt illik kamerát használni, de nem muszáj minden vizsgán végig."


Nem tudom milyen iskolában és szakon van így de ahol én tanulok ott szóbeli és írásbeli vizsga alatt mikrofon és kamera kell bekapcsolt állapotban végig. Nem beszélve arról, hogy látszik ha nem a kamerába nézel.

2021. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1es, ilyen hol van hogy nem kell kamera?

Hülyére puskázná mindenki magát ha szóbeli és írásbeli vizsga alatt nem kellene kamerát kapcsolni.

2021. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Lehet puskázni. Tudják a tanárok, hogy ezt nem lehet ellenőrizni. Ezért olyan kérdéseket tesznek fel, amelyeket nem találsz meg a puskádban, sem a neten. Ha mégis össze lehet rakni azokból az infókból, akkor sem fél perc alatt. Nyilván nem lehet egy szóbelin kérdésenként fél órát gondolkodni. Azt nézik, hogy hogyan tudom összekötni, használni stb a tanult anyagot.

Hülyére puskázzuk magunkat, de olyanok a kérdések, amire neten nincs válasz, használni kell a kis agyunkat.

2021. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elsőéves vagyok, 5 írásbelivel és 2 szóbelivel. Mind távvizsga szerencsére.

Az írásbelikhez nem kell kamera nálunk, csak ritkán, velem még nem fordult elő.Annyiban nehezek, hogy hajlamosak tényleg csavartan feltenni a kéréseket, vagy éppen a leglényegtelenebb apró információkat kérdezik, amiket ha élőben tennének, nem tudom mi lenne xd Ezen kívül a programok, amikben írjuk, nézik ha valaki kilép az oldalról, így a többség az ilyeneket saját jegyzetből vagy másik gépről írja. A plágiumot is nézik és ha egy esszéd nagyon hasonlít a másikéra, az gáz.

2021. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Online vizsgák vannak, szóbelik, kamerával.

Ha tudod az anyagot, akkor nagyon könnyű :)

Nem tételek vannak, hanem a tanár megkérdezi hogy mit olvastunk, mi tetszett, mi a kedvencünk, aztán kérdez valami teljesen random dolgot, amire bőségesen gyorsan és pontosan kell tudni felelni. Inkább olyan mint egy beszélgetés.


Egyébként nem tudom, másoknak hogy megy, de mi hármasával vagyunk (2 diák 1 tanár) és tökéletesen látszik a szem mozgásán, amikor valaki olvas. Annyira feltűnő, ha valakinek egyenes vonalban megy a szeme egyik irányból a másikba, nyilván a tanár se hülye, ő is látja. (Nálunk kötelező a kamera.)

2021. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!