Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek tanár szeretnké lenni,...

Matek tanár szeretnké lenni, mit tegyek ezért?

Figyelt kérdés

Még nem sürget az idő a pályaválasztáshoz, de már most tudom, hogy tanár szeretnék lenni. A matek már biztos, de mellé is kell valami, az talán a fizika vagy a kémia lenne.

Hogy középsulis vagy általános iskolás tanár legyek-e, azt még nem tudom, de úgy érzem meg tudnám csinálni.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni, ez ügyben, hova menjek tovább, milyen egyetemre, stb.

Köszi!



2021. jún. 3. 19:28
 1/4 anonim válasza:
30%
Gondolom matek szakra. De ez csak egy ötlet.
2021. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Tanári szakra kell jelentkezned, ahol megjelölöd a szakpárt. Az egyetemi jelentkezés mindig a Felvin keresztül zajlik. Fontos megjegyezni, hogy mindegyik fajta szakpárból csak egyféle van a Felvin, például a matematika-fizika és fizika-matematika közül csak az egyik van. Minden esetben az ABC-sorrend dönt, tehát fizika-matematikát kell majd keresned.

Lesz majd egy alkalmassági vizsga is, ami arról szól, hogy elbeszélgetsz egy bizottsággal, és ha normális ember benyomását kelted, akkor átmész. Kelleni fog oda egy motivációs levél is, amiben leírod, hogy miért akarsz tanár lenni (érdemes az ilyen kliséket kihagyni, mint "szeretem a gyerekeket", erről részletesebben a tkk.elte.hu oldalon (is) olvashatsz).


Természetesen jobb, hogyha a saját tárgyaidat minél jobban tudod, sajnos az "újratanulásra" nem lesz lehetőség az egyetemen.

2021. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Végezd el a tanárit. Nem annyira bonyolult...
2021. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 te mekkora egy gyökér vagy bmeg.. erre szerintem ő is rájött
2022. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!