Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemista vagyok, újra...

Golddef kérdése:

Egyetemista vagyok, újra felvételiztem, SZTE-ről ELTE-re megyek át, van 2 teljesített félévem, hogyan működik az egyetem és a szakváltás? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Most az SZTE-n van 2 teljesített félévem politológia szakon, államilag finanszírozott státusszal, januárban újra felvételiztem, ha felvesznek akkor szeptembertől az ELTE-n fogom folytatni a tanulmányaimat. Kérdések:


1. A kreditátvitel milyen módon működik? Sok helyen utánaolvastam, és legtöbb helyen a válasz az volt, hogy mikor felvettek emailben kell kérvényeznem az ELTE-t hogy írják jóvá a kreditjeimet, hogy ne kelljen újrakezdenem 0-ról. Ha valakinek van bármi tapasztalata, nagyon szívesen meghallgatnám.


2. Rá kellett jönnöm, hogy a politológia nem éppen a legkeresettebb végzettség a munka világában, ezért szeretnék átjelentkezni majd az ELTE-n Jogi szakra. (vagy esetleg Nemzetközi Tanulmányok szakra). Ez hogyan működik? Azt olvastam, hogy ha 2 félévnél több van teljesítve, és államilag finanszírozott státuszom van, akkor elég nehézkes a szakváltás. Sehol nem találtam konkrét információt ezzel kapcsolatban, ha esetleg valaki tudna mondani erről valamit, nagyon hálás lennék.


3. Ha sikeres a szakváltás, és van 3 teljesített félévem, hogyan tovább? A maradék 3 félévet az új szakon fogom teljesíteni? (mindkét szak a jogi karon van, ergó a tananyag és a munkarend kb. 70-80%-ban megegyezik)

Esetleg szintfelmérőt kell írnom azokból a tárgyakból, amik nekem politológián nem voltak? Ezzel kapcsolatban is várom a tapasztalatokat, vagy bármiféle legit informciót


Köszönöm előre is mindenkinek, kérem hogy AKI NEM BIZTOS A VÁLASZÁBAN, NEM RENDELKEZIK 100%-IG LEGITIM INFORMÁCIÓVAL, AZ NE KOMMENTELJEN, mert akkor csak még nagyobb katyvaszban lennék. Köszönöm!



2021. jún. 17. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
file:///C:/Users/Bori/Downloads/TVSZ_TTK.pdf
2021. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetkozi tanulmanyokra ne!!!!

Nem kell ujrafelvetelizni az elte honlapjan inkabb keress utana az atveteli kervenynek illetve a kreditelismeres ugy mukodik hogy a Neptunban kell majd kitoltened a kervenyt . (Beird hogy myik targyat akarod kivaltani azzal amit mar tanultal mashol) es csatolod majd a leckekonyvet hozza. Ennyi

2021. jún. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/2


Esetleg eltudnád mondani mi az a leckekönyv? 1 éve járok egyetemre és még csak nem is hallottam ezt a szót :'D


Ha a tanult anyagot jelenti, azzal igazából az a gond, hogy a tanárok fele b@szta felrakni az anyagot, így konkrétan random oldalakról tanultuk a tárgyat..

2021. jún. 18. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Leckekönyv a Neptunban van, ahová a jegyek kerülnek be. Olvasd már el a TVSZ-T. Jogra biztos, hogy nem lehet szakot váltani.
2021. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, 1 éve egyetemista vagy és nem tudod mi az a leckekönyv? 🤣🤣🤣

Akkor gondolom az index sem mond semmit. 😆

Amikor kezdted az egyetemet ki sem töltötted akkor az elejét? (Személyes adatok) 😬


A leckekönyv olyan, mint az ellenőrző az iskolában. Ide kerülnek be a jegyeid minden félévben. Szépen lebontva minden félévre és tantárgyra. Ugyanez a leckekönyv a Neptun oldalodon is megtalálható. Dettó az, mint a fekete kis kézzel fogható könyv csak ott online van meg.

2021. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!