Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakváltás az ELTE-n?

Szakváltás az ELTE-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magyar szakra járok jelenleg, de már év elején éreztem, hogy mégse nekem való. Szeretnék indológia szakra menni, és fel is vettem a kapcsolatot az ügyintézővel.

Még érettségi után mindent kinyomtattam és lefűztem mappákba, de kérnek egy bizonyos "besorolási döntést", és azt sehol se találom.

Már mindkét tanszékvezető aláírta a kérvényemet és hozzájárulnak a szakváltáshoz, de nagyon félek, hogy ezen az egy papíron fog múlni az egész.

Nagyon kétségbe vagyok esve.

Volt valaki hasonló helyzetben, vagy esetleg tudjátok, mit lehetne tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat, és a segítséget.



2021. jún. 18. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

En csak azt nem ertem, hogy akik ilyen szakra jelentkeznek, azok mibol elnek meg diploma utan?


Nem kene belegondolni, hogy olyan szakot kene valasztani amibol meg is lehet elni meg tetszik is?


Vagy esetleg apuci anyucinak van egy saja vallalkozasa ami magatol megy es ha ok sem lesznek te veszed at aztan mindegy hogy mi van? Vagy valami hasonlo szitu?

2021. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül az emailed között, mert tavaly augusztusban bizosan elküldte az Oktatási Hivatal. Ha már törölted akkor keresd fel az Oktatási Hivatalt az oktatas.hu honlapon találsz elérhetőseget. A besorolási döntés egy határozat biztosan tudnak küldeni neked egy másolatot.
2021. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a választ!


#1: Anyuci-apucinak nincs saját vállalkozása. Mivel több szálon is fontos nekem India (elhelyezkedésben IS), ezért minél mélyebb tudást szeretnék szerezni a kultúráról és minél több nyelvet meg szeretnék tanulni. A hindi nagyon hasznos még Magyarországon is, hiszen nem sokan beszélik itt, de indiai cégek pedig vannak itt is. Még egyszer nagyon köszönöm a segítő szándékot és a feltételezéseket.


#2: Sajnos az emailek között nincs meg😞 Az Oktatási Hivatalt pedig felkeresem, köszönöm az ötletet és a választ is!

2021. jún. 18. 12:35
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
wc pucolo is nagyon hasznos es lehet jobban van szukseg ra mint az indiai kulturara itt m.o-n.
2021. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

#1 és #4


A ritka nyelvek speciel pont azok, amelyek önmagukban elegendőek az elhelyezkedéshez és átlag feletti fizetéshez. Ha a kérdező az indológia után/azzal párhuzamosan egy gazdasági szakot (psz, gm, ng) is elvégez, akkor meg főleg nyert ügye van.

2021. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

ezzel nem ertek annyira egyet.


az attol fugg mi az a nyelv, meg hol akarod hasznositani.


megtanulhatsz te zuluul is ritka nyelvnek meg mehet a gazdasagmenedzser meg a penzugyi, itt m.o-n a wc pucoloval meg akkor is jobban jarnal.


es ezutan ki is hullott a ritka nyelv tudas, maradt egy penzugyis vagy gazd menes diplomad amibol van majdnem 1 milliard a foldon ha nem tobb.

2021. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Jó, akkor pontosítok. Ritka nyelvek alatt az európai kis nyelveket, a kínait, az arabot és az oroszt értem. Ezekkel simán el lehet helyezkedni SSC-knél legalább nettó 300-ért, és akkor még nem értesz semmihez, csak beszéled a nyelvet.


A gazdasági diplomákból pedig pont azért van sok, mert nagyon kellenek. Ahol én dolgozom, ott folyamatosan korlátlan számban van felvétel a frissdiplomásoknak. Kezdőfizetésük majdnem akkora, mint egy mérnöké. 5-6 ledolgozott év után meg is haladja azt.

2021. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
az rendben van hogy kellenek, csak emellett borzaszto nagy a verseny friss diplomast mar alig vesznek fel, minimum az msc de jobb lenne a phd meg ugy 10 ev eros tapasztalat egy klassz cegnel
2021. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hol hallottad? A legtöbb gazdasági diplomás már az alapképzés alatt elhelyezkedik gyakornokként. Nyugodtan nézz szét az állásportálokon, esetleg a diákszövetkezeteknél. Tele vannak egyetemistáknak és frissdiplomásoknak ajánlott állásoknál.


Az én munkahelyemen is a felvettek 90%-a egyetemista vagy frissdiplomás.

2021. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most már látom, hogy nagy hiba volt megosztani itt, hogy mit választottam. Komolyan, ha csak minősíteni tudjátok a szakot meg a nyelvtudást, ráadásul ilyen stílusban, akkor minek írtok egyáltalán? Legyetek boldogak, hogy a ti SAJÁT választott szakmátoknál vagy szakotoknál NEM jobb a wc pucolás, aztán ennyi.
2021. jún. 18. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!