Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte jog vagy elte földrajz-tö...

Elte jog vagy elte földrajz-történelem tanár?

Figyelt kérdés

Melyikkel milyen lehetőségek vannak?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Melyik milyen nehéz?

Milyen érdeklődésűeknek passzolnak?



2021. jún. 21. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Én a tanárit javasolnám.

Joggal év után jogász leszel és utána még +2/3 év bojtárkodás,mire ügyvéd lehetsz. Én úgy gondolom,hogy akkor éri meg,ha van előtted egy kitaposott út, szülő/nagyszülő vagy más rokon be tud venni a cégbe. Pályakezdőként 0 hátszéllel nagyon nehéz és hosszadalmas út. Persze ha sztárügyvéd valaki meg lehet gazdagodni, de azt szinte bármilyen szakmával,ha jó valaki.

Hatalmas túltelítettség és túlképzés van jogászokból.


Tanárokból elég nagy hiány van, szerintem tanári végzettséggel nem nagyon leszel munkanélküli. Igaz, itt nem fogsz meggazdagodni, de kezdő ügyvédként sem.

Ha adsz különórákat akkor teljesen jól ki lehet jönni.

2021. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
5 év*
2021. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem értem, hogy sokan miért az ügyvédségre gondolnak amikor szóba kerül a joghallgatás. Megannyi és még száz dolog lehetsz jogászként, nem is kell feltétlen hivatásrendben gondolkodnod, ha nem szakvizsgázol le, akkor is mindig lesz munkád, mást nem a közigazgatásban, mezei jogászként. Mondjuk én az eltére biztos nem mennék, szanaszéjjel szivatják a hallgatókat, nekem ennél fontosabb a mentális egészség.

Tanárira akkor menj, ha kimondottan érdekel mint hivatás, mert a tanárnak és a diákoknak sem kedvező, ha a tanár utálja amit csinál, főleg ha még nem is tudja átadni az anyagot.

2021. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Én a jogot választanám. Magasabb presztízsű képzés, ráadásul mindkettő 10 félévedbe fog kerülni, nincs már az az érv sem a tanári mellett, hogy legalább gyorsabban megvan. És jogászként is lesz munkád. Nem minden jogász keres jól, de aki szeretne, az talál munkát a szakmában. A tanárival persze még valószínűbb, hogy mindig lesz munkád, de nem minden szakpárral ugyanolyan jók az esélyeid, a fenti történelem-földrajz párral pl. nyilván nem akkora a tanárhiány, mint mondjuk egy matematika-fizika esetében, ezt is mérlegelni kell. Ráadásul míg jogászként lehet dolgozni a közszférában és a versenyszférában is, addig tanárként számítanod kell rá, hogy egész életedben a bértábla lesz a kiindulópont. Habár itt megjegyzem, hogy szerintem nem olyan soká el fog jönni az a pont, amikor kénytelenek leszünk a tanároknak jelentős fizetésemelést adni, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy tanárok nélkül maradjunk. Ez jó érv a tanári mellett, mert most ha bejutsz és elvégzed, de esetleg nem akarsz a mostani fizetések mellett rögtön tanár lenni, majd csak esetleg a távolabbi jövőben, az egy opció. De ha egyébként lenne hozzá kedved és majd csak akkor szeretnél jelentkezni, amikor a várható jó fizetések miatt már mindenki más is, akkor a feltornázott ponthatárokat már nem lesz olyan egyszerű megugrani. Nyilván nem tudom a jövőt megjósolni, ezek csak gondolatok a téma kapcsán.


Egyébként a jogot elvégezni nehezebb.

2021. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass a szívedre, válaszd azt, ami jobban érdekel, amire emberileg is alkalmasabbnak tartod magad. Mindkét szakhoz elszántság kell, mert hosszúak + a jog azért, mert nehéz, sok az anyag és időnként nagyon száraz +a tanári azért, mert 2 szakod van egyszerre és mellette a pedagógiás tárgyak, sok órád van, sok idődet elveszi, könnyebb, mint a jog, de nem könnyű és nem garantálja, hogy jó fizetésed is lesz. Szóval mindkettő hivatás, amit csak úgy érdemes csinálni, ha akarod is.

Egy ELTE tanárszakos (más szakpárral)

2021. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Eltés vagyok, töri-föci szakpárral, idén kezdtem, mivel még nincs tapasztalatom, még nem írok. De ha van konkrét kérdésed, nyugostan keress meg. :)
2021. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!