Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit érdemes ma tanulni, ami...

Mit érdemes ma tanulni, ami nem büfészak?

Figyelt kérdés
Szüleim főiskolára akarnak küldeni tanári vagy filozófia szakra, mert szerintük engem oda vennének csak fel. Tény, hogy nem vagyok jó különösebben semmiből. Matekból se, viszont a programozás érdekel, hobbiból már fejlesztettem is ezt-azt, mesterséges intelligneciát is játékba pl. Lényeg, hogy sokkal hasznosabbnak tartanám egy tanfolyamot elvégezni programozás terén (pl. backend, frontend) nem csak elmenni főiskolára csak azért, hogy legyen papírom, ami aztán úgyse jó semmire...

2021. jún. 23. 00:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

LOL. A filozófia szak a top 3-ban van a legmagasabb IQ-jú szakok ranglistáján, előzve a mérnököket, közgazdászokat…

[link]

2021. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid helyett inkább te döntsd el, hogy mit akarsz csinálni. Az infós képzéseknek sincs elérhetetlenül magas ponthatára, mindenféleképpen jelöld meg őket a többi előtt, legfeljebb nem vesznek fel.


#1

A hivatkozott kutatás az USA-ra vonatkozik. Nálunk biztosan nem így van, mert totál más a felvételi rendszer. Egyébként nem tudom, hogy ez hogy jön a kérdéshez.

2021. jún. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
AZ IQ szint hogy jön ahhoz, hogy mennyire büfészak?
2021. jún. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

1-es valami kisegito munkas lehet.


Logika, mint tudomany, a filozofiabol fejlodott ki.


Amely az osszes tudomany alapja. Matematika, stb.


Szoval nem meglepo!

2021. jún. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, hogy filozófián a legmagasabb az IQ, csak én megélni akarok majd nem okosnak érezni magam :D.
2021. jún. 23. 06:31
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

4. Megleptél. Az első mondatoddal beszólsz, majd a többivel mellettem érvelsz… :)


2. “Nálunk biztosan nem így van, mert totál más a felvételi rendszer.” – két logikai hiba egy mondatban, gratulálok! Másszóval hülyeség. Nem állíthatod, hogy “biztosan nem így van” bizonyíték nélkül; illetve az, hogy más a felvételi rendszer, hogy jön ide? Bónusz: “nem így van” helyesen: “nincs így”.


3. Az IQ szint úgy jön oda, hogy mennyire büfészak, hogy a büfészak az, amely nagyon könnyen, szinte tanulás nélkül elvégezhető, például Andragógia.

2021. jún. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, hogy válaszoljak is, ha programozó szeretnél lenni, akkor menj el programozónak. Ilyen egyszerű. Ha gyengén képzett, rossz programozó szeretnél lenni, akkor nem kell egyetemre menned, tanulj meg Reactet hegeszteni és keress munkát. Ha képzett programozó szeretnél lenni, akkor menj egyetemre, például gazdasági informatika szakra. Nem igazán értem, mi a problémád.
2021. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7 és oda felvennének 3-as matekkal? Bár nem értem miért szajkózzák ezt mert amit iskolában tanítanak az ég és föld ami programozáshoz kell.
2021. jún. 23. 07:04
 9/18 A kérdező kommentje:
amúgy vigyázz a hangvétellel mert megcsaplak
2021. jún. 23. 07:04
 10/18 anonim ***** válasza:
2%

"Nálunk biztosan nem így van, mert totál más a felvételi rendszer.” – két logikai hiba egy mondatban, gratulálok! Másszóval hülyeség. Nem állíthatod, hogy “biztosan nem így van” bizonyíték nélkül; illetve az, hogy más a felvételi rendszer, hogy jön ide?


Jossz itt a logikaval, kozben meg hulye vagy, mint a segg. Szoveget sem tudsz ertelmezni


Bónusz: “nem így van” helyesen: “nincs így”.


Az elobbi is helyes megfogalmazas.

Sajnalom a szuleidet, hogy ilyet retardalt gyerekuk van.

2021. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!