Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a kötelező olvasmányok...

Mik a kötelező olvasmányok magyar fakton?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt nem itt kéne megkérdeznem, viszont az iskolában nem kaptam választ erre a kérdésemre a tanároktól. Jövőre magyar faktos leszek és szeretnék annyival is előrébb lenni, hogy néhány ilyen kötelező olvasmányt elolvasok. Az is nagy segítség lenne, ha egyet-kettőt írnátok. Előre is köszönöm szépen!

2021. jún. 23. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Édes Anna, Iszony, Pacsirta, Babaszoba, néhány bibliai történet, Mikszáth és Lázár Ervin novellái, Iliász és az Odüsszeia, Barbárok. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2021. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kezdtem a gimit akkor két olyan tanár volt a suliban aki emelt magyaros csoportot vitt, aztán időközben az egyik elment és átvette a helyét egy új tanárnő. Mindhárman más-más kötelezőket adtak fel. (Nyilván volt azért jelentős átfedés, de sok olyan mű is, amit egyik kért, másik nem.) Sajnos nem tudom hogy van-e valamiféle hivatalos lista amivel be tudnád magad biztosítani majd emelt érettségire, de ha előre szeretnél dolgozni akkor maximum annyit tehetsz hogy lapozz bele abba a könyvbe amit majd jövőre vesztek és az abban szereplő művek közül válogass. Akár az is jó opció lehet hogy egy idősebb diákra írsz rá ezzel kapcsolatban. Nálunk viszont előfordultak olyan alapművek is, amiket fakton kellett elolvasni csak sima órán. (Ilyen volt pl Az átváltozás illetve a Legyek ura, de volt még egy pár, csak már nem emlékszem.)
2021. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

20 percig tartana felsorolni, nagyon sok volt

hova akarsz menni? mert én pl csak a károliról tudok nyilatkozni, és nyilván nem teljesen ugyanaz volt itt, mint mondjuk az eltén

2021. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Két évig voltam faktos, de egy könyvet (vagy bármi mást) sem kellett elolvasnunk... :D
2021. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!