Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A DE mérnökinformatika szakja...

A DE mérnökinformatika szakja milyen a BME-hez viszonyítva?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd ugyanezen a szakon MSc-t is, és azt mindenképp a BME-n tervezem. (vagy külföldön, ha sikerül annyi pénzt összekaparni valahonnan)


Viszont Debreceni vagyok, és ha lehetséges, akkor ezt az első 3,5 évet (jobb esetben) lehet hogy inkább itthonról akarnám végigjárni, mert nem csak kényelmesebb, de legalább nem adósodok le, és ha dolgozok, még tudok félretenni is.


A tanulás úgyis az én dolgom lesz, de érdekel, hogy az oktatás színvonala, meg úgy az egyetem hangulata általában milyen a BME-hez képest (ami az első gondolatom volt). Egy másik kérdésnél azt olvastam, hogy ha érdekel a matekos része a dolgoknak akkor érdemesebb a legerősebb egyetemre menni. De ha akarok utána mesterképzésre menni, és beleadok mindent, akkor úgyis mindegy, nem?



2021. jún. 23. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj jól a debrecenin, és fel fognak venni a bme msc-re, emiatt ne aggódj!
2021. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit unorthodox válasz lesz.


Teljesen mindegy, hogy hova jársz ebben a szakmában. Ez nem jog vagy közgazdaságtan, ahol a munkaadók első kérdése, hogy hol végeztél. Itt tényleg csak az számít, hogy mit tudsz.


A gyengébb / kevésbé szivatós képzés előnye, hogy több időd marad otthon programozni, tanulni, így paradox módon jobb leszel. Van egy pár kulcs tantárgy (algoritmusok és adatstruktúrák, objektumorientált programozás stb.) ezekhez MINDEN fent van az interneten, a legjobb könyvek, videók, egész előadás-sorozatok, csak az nem tanulja őket otthon, aki nem akarja. És van egy pár nagyon fontos alapkönyv (például Robert C. Martin: Clean Code, van magyar kiadása; és Martin Fowler: Refactoring, ennek is), ezeket letöltöd és végigrágod. És gyakorolsz saját projekteken rengeteget.


Ha a matekos irány érdekel, járj matek szakra, vagy matek szakra is. Ha most kellene szakot választanom, szerintem eleve sima matek szakkal nyitnék, mert ez a dolgok otthon nem tanulható része.


Szóval járj nyugodtan a DE-re, menj ki Erasmusszal legalább egy fél évre egy jobb egyetemre, és gyakornokoskodj. Debrecenben sok az IT-s cég. És tanulj meg otthon rendesen programozni. Érdemes például lerakni pár Oracle/Microsoft/Google stb. vizsgát pluszban. Mesterre meg szerintem külföldre érdemesebb járni, ha már.

2021. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Azért a másodiknak ne nagyon higyj. A DE-ről sokan úgy kerülnek ki, hogy egy Hello world sem megy, annyira színvonalas a képzés…
2021. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as látom nem értetted meg amit írtam, valamint durván túlzol. Odajársz netalán? A 10 éves gyerekem C#-ban ír helloworld-nél jóval összetettebb programokat, hogy ne tudna már egy egyetemista helloworld-öt írni...?


Kérdező akkor még egy kis segítség. Van a Udemy nevű platform, és ezen havi szinten van leértékelés €10-ra. Megnézel egy ilyen listát, befizeted magad a legfontosabb kurzusokra és végigtolod őket.

[link]


Beszerzel (letöltesz...) pár alapirodalmat és végigrágod őket. Például Javához:

[link]


... és ugyanezzel a lendülettel elmész egy Oracle Java certifikációra.


Nincs ingyen ebéd az informatikában. Otthon tanul meg programozni mindenki. Én pl most C++-ban tanulok (egyetemen), nyilván az alapokra van lehetőség az oktatás keretein belül, ezért beszereztem Stroustrup könyveit és azokból tanulok privátban otthon. Nem lehet mindig csak az egyetemre mutogatni.

2021. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Még annyit, hogy ha most újrakezdhetném az egyetemi éveimet, akkor én magam tuttira sima matek szakkal kezdenék. Ennek az egyszerű oka, hogy programozni otthon is meg lehet tanulni, a legfontosabb infós tárgyakat felvennék pluszban (design patterns, data structures and algorithms), de a matek nagyon nehezen tanulható egyedül (bár nem megoldhatatlan, pl MIT OCW-ről). Én simán mennék Debrecenbe a helyedben, letolnék egy alapképzést, utána irány külföld.
2021. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Erősen fontolgatom a matek alapszakot egy ideje én is, annyi tartott vissza, hogy kellene emelt arra meg nem tudom hogy fel tudok e készülni rövidebb idő alatt.


De amúgy most megnéztem, és mivel alacsony a ponthatár,és informatikából már van emelt érettségim így valószínűleg a 100 plusz pont miatt egy gyengébb matekkal is simán bekerülnék. Szóval gondolkozom rajta

2021. jún. 25. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

“3-as látom nem értetted meg amit írtam, valamint durván túlzol. Odajársz netalán? A 10 éves gyerekem C#-ban ír helloworld-nél jóval összetettebb programokat, hogy ne tudna már egy egyetemista helloworld-öt írni...?”


Oda jártam pár éve. És igen, jópár hallgató ment át úgy progból, hogy egy hello world-öt nem tudott megírni, ezt tök komolyan mondom. Progból konkrétan úgy lehetett jegyet szerezni, hogy kitöltöttél egy feleletválasztós tesztet, nulla sort kellett írni… Utána egy másik tanár lett a prog felelőse MI szakon, aki tanított és követelt keményen, évfolyam fele megbukott, erre tudod mi volt a kari vezetés válasza? Elvették tőle a tárgyat. Nehogy már egy informatikustól elvárás legyen, hogy tudjon programozni, hát hova vezetne ez…? Úgyhogy a DE IK-ról ennyit.

2021. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Oké oké értem. De később lett belőle hátrányod, pl a munkahelyen?


Amúgy milyen a matek szak debrecenben?

2021. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem nekem írtad, de erre én is reagálnék.


Egyrészt, nekem volt ismerősöm, aki BME-ről ment a DE-re pont ezen a szakon. A BME első féléve után váltott, mivel lazább képzést keresett, de a BME-n ígyis 5-ös volt. A DE-n kb. 3-4 félévig elég volt neki az a tudás, amit a BME-n 1 félév alatt összeszedett.

Olyanokat mesélt, hogy nulla készüléssel írt a DE-n hibátlan ZH-kat.


Hogy ha ennek a történetnek töredéke igaz - és nekem alapvetően nincs miért megkérdőjeleznem a szavát -, akkor a DE-n a BME-hez képest lényegesen gyengébb a képzés.


Másrészt, nagyon szép, hogy leírod, hogy a netről mit hol lehet elsajátítani, de nem ez volt a kérdés. Igen, bele tudod tenni azt az időt otthon is, ami a DE képzésről felhúz a BME szintjére, de ez igaz egyetem nélkül is.

Ahogy a BME mellett is opció különböző certification-ök megszerzése, szóval ez nem előny vagy hátrány.

Két szakról beszélünk, az attól független részeket ki lehet hagyni a kérdés szempontjából.

2021. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem teljesen idevaló, de én csak ajánlani tudom a matek szakot. Az ELTE-re járok, alkalmazott matek szakirányon. Az első év után (ha alkalmazott matek szakirányra mész) jönnek a progos/algoritmusos tárgyak + operációkutatás, amik eléggé jó szinten vannak szerintem, tehát el tudod sajátítani azokat a dolgokat, amik egy program megtervezéséhez kellenek, és a matekos részét és tudni fogod elég erősen. Viszont mérnökinfón van fizika is ha jól tudom, szóval arról itt teljesen lemaradsz, és nem is leszel annyira profi a pure programozás részben, de a trükköket ahhoz nyilván netről is el lehet sajátítani.
2021. jún. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!