Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemista kollégisták, heti...

Egyetemista kollégisták, heti hány alkalommal esztek meleg/főtt ételt egy átlagos héten?

Figyelt kérdés

Jövőre valószínűleg Budapesten leszek egyetemista, viszont nem tudom elképelni hogyan kellene megszerveznem az étkezéseket.

Messze lakom Pesttől, ezért leszek kolis, viszont ott nincs menza, maximum büfé de az nem életmentő. A reggelit szerintem megoldom a közös konyhán, ahogy a vacsit is, de ebédre jó lenne "normális" ételt enni, ami laktatóbb, mint a rántotta, melegszendvics vagy stb., amit könnyen elkészítek magam. Főzni nem lenne időm hétköznap, és ez amúgy is sok energiát elvenne. Hétvégére nem mennék mindig haza, akkor akár főzni is tudnék, de ez is csak 2-3 napra előre lenne elég kb.

Úgy hallom, hogy drágák az éttermek, ezért menüznék, mondjuk minden második, harmadik napon egy közeli helyen. Elég keveset szoktam enni, így az ebéd maradék még talán vacsira is elmenne.


Milyen bevált módszeretek van, esetleg egymásnak főztök a koliban? Vagy nagyon elterjedt a menüzés és minden ebédet onnan rendeltek?



2021. jún. 24. 15:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
98%
Vannak tök egyszerű kaják amik gyorsan készen vannak. Pl. Tejfölös tészta, lecsó, smack leves, zöldségleves, paradicsomleves, paradicsomszószos tészta,carbonara,krumplipüré, rizs és annak változatai pl. tejberizs ezek mind kész vannak 15-20 percen belül. Mi a koliban ilyeneket ettünk. Olcsó is és jól is laksz vele.
2021. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!