Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy átlagos egyetemistának...

Egy átlagos egyetemistának mennyi szabad ideje van?

Figyelt kérdés
Szeptembertől (remélhetőleg) a BME villamosmérnöki karának hallgatója leszek. Szeretnék jó átlagot majd az egyetemi évek alatt. Mindenkitől azt hallja az ember, hogy milyen nehéz is ez a szak, és az egy kicsit rémisztő. A kérdésem az lenne, hogy azoknak, akik hasonló területen tanulnak mennyi szabadidejük van? Tudniillik lelkes színházba járó vagyok, és KB 2 hetente egyszer meg szoktam nézni valamilyen darabot. Viszont nem tudom ezek után, hogy megújítsam-e a bérleteimet, vagy inkább hagyjam az egészet. Más hobbim nem igazán van, ami igen, azok pedig nem űzhetők Budapesten; bulizni nem szoktam.

2019. jún. 13. 18:22
 1/10 anonim válasza:
90%

Szia!

Ez függ attól, hogy milyen szakra jársz.

2019. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Színházba elmenni azért lesz időd, ennyire nem durva.

De készülj fel arra, hogy a villamosmérnöki az egyik legnehezebb szak, tényleg kihívás lesz valószínűleg.

2019. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én más szakon tanulok, de nagy általánosságban azt tudom mondani, hogy aki komolyan veszi és szeretne jó eredményeket szerezni, tanulni, akkor az mindenképpen azzal jár, hogy vissza kell venni a szabadidős programokból. Szerintem ez sokszor nem is feltétlenül azt jelenti, hogy sokkal kevesebb időd van, mert állandóan órán vagy és állandóan tanulsz, hanem csak szimplán olyan lesz az ember napi időbeosztása, hogy nagyon nehéz besűríteni egy edzést, egy mozit, egy színházi előadást vagy egy akármilyen fix idejű programot. Nekem ezzel mindig bajom volt és van is, mert pl. otthon este meg tudok nézni egy filmet, el tudunk menni barátokkal enni-inni egy délután, sétálni vagy ilyesmi, de amikor kötött időpontokkal vagy rendszeres tevékenységgel kellene számolni, akkor az borzalom... Vannak óráim, reggel, délelőtt, délután, este, össze-vissza és akkor egyik napra beadandót kell írni, másik nap zh-t írunk, a harmadik napra el kellene olvasni a kiadott irodalmat, el kellene intézni ezt, be kell menni oda stb., stb. és hiába van mondjuk 4 óra szünetem két óra között vagy hiába kezdek egyik reggel csak délben, ha nekem mondjuk 4-6 között lenne jó, mert akkor van jóga óra vagy nyelvtanfolyam vagy mit tudjam én. Szóval szerintem inkább ez a problémás, nem is az idő hiánya. Viszont ettől még meg lehet oldani, jól kell szervezni és azért kell hozzá egy kis szerencse is.
2019. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam a villanyt, de elég sűrű a menetrend. Volt olyan időszak amikor hetekig tologattunk egy mozit.. Mindenesetre a kéthetente 1 este szerintem sima, általában.
2019. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Kéthetente egyszer szerintem belefér. Nem lesz könnyű az biztos. A teljes hét sűrű lesz, mivel a laborfoglalkozások vagy a gyakorlatok sokszor délutánra, estére esnek.

A Neptuntól is függ, hogyan sikerül kialakítani az órarendet.

De alapvetően elszántság és sok szorgalom kell. Már most nyáron lehet lapozgatni Bárczy Integrálszámítás, differenciálszámítás c. könyveit, nehogy meglepetés érjen egyváltozós analízisből.

2019. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én itt tanulok villamosmérnöknek. Igazából csak tőled függ, hogy mennyi szabad időd van. Én első félévemben nagyon rámentem a tanulásra, mert nem akartam kiesni. Ennek ellenére azért volt időm, nyilván sokkal kevesebbet tudtam találkozni ismerőseimmel, mint szerettem volna, de nem lehet azt mondani, hogy ne rendelkeztem volna elég szabad idővel. A két hetente egy színház amúgy bőven belefér szerintem, bár én is nagyon szerettem volna színházba járni egyetem alatt, de soha nem sikerült végül elmennem. Egyébként szerintem sokszor nem is arról van szó, hogy nincs idő dolgokra, hanem egyszerűen csomószor előfordult az, hogy pénteken úgy mentem haza, hogy már semmihez sem volt kedvem, rendesen ki lehet merülni mentálisan egy hét alatt is(főleg az előző válaszokban említett laborok miatt). Második félévemben már nem tanultam annyit, igazából addigra rájöttem, hogy hogyan osszam be úgy az időmet, hogy kényelmesen megtudjak lenni. Idővel te is rá fogsz jönni, hogy egyes dolgokra mennyit kell tanulnod, mennyi időt kell rászánni egy-egy új ismeret elsajátítására, de azt tanácsolom, hogy az első félévet vedd komolyan. (Viszont hozzáteszem, hogy vizsgaidőszakban, olyan hogy szabadidő nincsen, ha jó jegyeket akarsz szerezni)
2019. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szám szinte mindegy, az előjele a baj. :)
2019. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mérnökhallgató szabadidő szempontjából nem igazán tekinthető átlagos egyetemistának...


Kéthetente egy színház bőven belefér, sőt, szerintem kifejezetten ajánlott. Nem írtad, milyen bérletekről van szó, de ha fix napokra szól, akkor érdemes a megújítás előtt megvárni, amíg kiderül az órarended illetve ZH-rended (ZH előtti este szerintem nem nagyon fogsz majd színházba vágyni).

2019. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsónak, szabadbérletekről van szó.

2019. jún. 16. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Kandós vagyok, most ért véget a vizsgaidőszakom (illetve június elején még).


A vizsgaidőszak nem volt annyira nehéz, sem a mostani, sem a téli. Nagyon meghúzom a szorgalmi időszakot, hogy lehetőleg minél több tantárgyból legyen megajánlott jegyem. Most is, illetve télen is csak két tárgyból vizsgáztam, a többiből megajánlottat kaptam. Egyébként ebben a félévben 5 vizsgás tárgyunk volt. (Elektronika I, Méréstechnika I, Digitális technika II, Matek II, Villanytan II), tavaly is (Informatika I, Matek I, Digit I, Anyagismeret, Villanytan I).


Ami nagyon nehéz, az a szorgalmi időszak bizonyos részei. Pl. amikor egy héten sok zh van (2-3, nagy tárgyakból) és akkor még ott vannak a labor beugrók, meg a jegyzőkönyv írás... stb.


Sajnos ilyenkor az embernek le kell tenni a valagát, és addig küzdeni, amíg megérti, illetve addig tanulni, amíg nem tudja! A laboratóriumi jegyzőkönyvekkel viszont lehet "csalni", egy szent ember létrehozta a Tina nevű programot. :)


Ősszel imádkozzatok értem, most jön az egyik legnehezebb félév. :D


Egyébként nagyon jó suli ez a Kandó, a tanárok többsége segítőkész/jóindulatú, ez sokat segít pl zh időszakban.


A BME-ről sok kritikát mondtak nekem... leginkább arróé, hogy nagyon húzós. Egy volt kollégám mesélte nekem, hogy széttanulta magát állandóan, ennek ellenére már tavaly egy év csúszásban volt.


Nagymamám egy félévet tanult ott (végül elment szülni és később máshol folytatta a tanulmányait), többször mondta nekem, hogy vért pisilt sokszor..


Vagyis a BME-VIK inkább "erősebb elméleti alapot" ad neked, az OE-KVK-n meg igyekeznek gyakorlatiasan oktatni.

Üdv

2019. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!