Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az egyetem elvégzésének...

Mik az egyetem elvégzésének lépései? Utána milyen ügyeket kell intézni?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni weboldalt vagy cikket, ami ezeket esetleg összegyűjti, de sajnos nem találtam ilyet. Miután végez az ember a vizsgákkal, utána jön a szakdolgozatírás és annak megvédése, majd az államvizsga/záróvizsga. Tételekből, ha jól tudom. Utána a diplomaosztó. És ezzel vége? Utána van még valami teendő? Pl. Ki kell "iratkozni" az egyetemről, vagy egyéb papírmunka? Sajnos nincs a környezetemben olyan, aki már egyetemet végzett, így nem tudok tőlük kérdezni. :(

2021. jún. 24. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Le kell tenni például egy nyelvvizsgát és nem állambácsitók remélni hogy majd kihúz a sza... csőből.

Amúgy meg megcsinálod a tárgyaidat, írsz egy szakdolgozatot, azt előadod, megvéded és kész. Záróvizsga nálunk a vèdés után volt egyből, nem tételekből kellett készülni hanem a három vagy négy ZV tárgyból volt egy szép nagy szóbeli vizsga. BSc-n nem szokás buktatni, úgy tudom MSc lehet neccesebb. Utána kihirdetik az eredményt (átmentél vagy nem) és ennyi. Ha kedved tartja elmész az ünnepélyes diplomaosztóra, ha nem, akkor a KTH-ban átveszed a diplomád amikor kész van. Ott csak alá kell írni egy papírt hogy átvetted és mehetsz világgá.

2021. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%
Mire odáig eljössz, hogy átveszed a diplomádat, menet közben minden kiderül. Az is, hogy hol kell feltenned az ilyesmikkel kapcsolatos kérdéseidet, ha nem bírod ki addig: a tanulmányi osztályon.
2021. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!