Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az iskolákban...

Miért van az iskolákban kötelező a fiúknak prosztata-, fityma- és herevizsgálat, a lányoknak pedig mell- és hüvelyvizsgálat?

Figyelt kérdés
Nálunk volt és mondták is, hogy kötelező. Mi értelme ezeknek? Szükségesek? Amúgy gimnázium.

2021. júl. 3. 18:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#9.

Ebbe csak a szülőnek van beleszólása? 16 éves vagyok, hamarosan 17, tehát elmúltam 14 éves, ami a korlátozottan cselekvőképesség határa. Tudtommal bármilyen nem nem életmentő orvosi vizsgálatot visszautasíthatok én is. Ez nem így van vagy már változott? Legalábbis pár éves kérdéseknél ezt olvastam.

2021. júl. 4. 12:45
 12/29 A kérdező kommentje:
* nem
2021. júl. 4. 12:45
 13/29 A kérdező kommentje:
Én nem engedtem volna, hogy megnézze, mondtam is, hogy nem szeretném és hogy jogom van elutasítani, de azt mondták, hogy kötelező, nem utasíthatom el és rendkívül fontos is, mert sokan nem veszik észre az ilyen betegségeket.
2021. júl. 4. 12:51
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az idevágó jogot, sőt az egész kérdést nem hiszem el, de úgy mégis hogy képzeled, hogy vontatóval rángatnának az orvos színe elé és húznák le rólad a gatyát? Ha egyszerűen nem mész oda, akkor hogy az istenbe tehetnének veled bármit? Kihívják a rendőrséget? Belédlőnek egy altatót?
2021. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
28%
Gondolom egyházi iskola...
2021. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

#15.

XDD Az egyházi iskolák annyira prűdek, hogy még felvilágosítóórák sincsenek, maximum hittanon beszélnek arról, hogy mennyire ördögi dolog házasság előtt szexelni, maszturbálni stb.

2021. júl. 4. 13:02
 17/29 A kérdező kommentje:
Magániskola és eléggé liberális szellemiségű a többihez képest.
2021. júl. 4. 13:04
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
A liberális és a kötelező ellentmondás. Kötelező az, amit a törvény előír és aminek a megszegését szankcionálja. Semmi más.
2021. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
a prosztata vizsgálat kivételével a többi még elképzelhető, hisz csak ránéz. de prosztata vizsgálat iskolában gyerekeknek kizárt, mindenkinek végig túrni a seggét. Nem kevered más vizsgálattal? Ennél be kell dőlni, és benyúlnak a végbélbe. A másik, hogy 40 éves kor alatt teljesen felesleges vizsgálat panaszok nélkül.
2021. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nem, ez volt. Nem volt túl kellemes...
2021. júl. 5. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!