Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika Bsc-vel hova...

Anglisztika Bsc-vel hova lehet elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 19:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
Meki, Starbucks.
2021. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
*BA
2021. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%
Tesco
2021. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz konkrét szakmád, azt hozol belőle, amit akarsz. Ez az előnye és a hátránya is.
2021. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan, semmire és bármire is jó. Én idén végeztem, terveim szerint megyek tovább hungarológia mesterre (azon belül a magyar mint idegen nyelv érdekel) és majd tanítani szeretnék. A legtöbb szaktársam egyébként továbbtanul és valaki pl. marad anglisztika mesteren, valaki elmegy fordító tolmács mesterre, de valaki teljesen más irányba megy. Nyelvszakokon ugye lehet minort is végezni, amivel ugyanúgy tovább lehet tanulni mesteren is és így tőlünk is van, aki pl. a kommunikáció és médiát / spanyolt / szociológiát folytatja inkább. Vagy én is úgy mehetek hungarológiára, hogy szabválként szereztem 12 kreditet magyaros tárgyakból és azokat beszámítva jelentkezhettem (nekem minorom pl. nem volt). Ilyen szaktársam nincs, de akinek tanárképes minorja vagy (magyarul a minorja tanári szakként is létezik) az a 3 év után átmehet a tanári képzésbe is. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy a BA után azért még sok lehetőség van (ezért érdemes előre utána nézni a mestereknél a követelményeknek, minoroknak stb.). Vannak olyanok is, akik dolgozni szeretnének, de rólunk nem tudok sokat egyelőre. Nekem nincsen sok végzett ismerősöm sem, csak egy-kettő. Olyat ismerek, aki nyelviskolában tanít angolt, aki egy művészeti galériában dolgozik (azt nem tudom konkrétan mit csinál), illetve olyat ismerek még, aki egy helyi újságnál dolgozik, cikkeket ír.
2021. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

Nyelviskolában oktatási asszisztensként, tanárként a tanári képesítést közben levelező szakon tanulva. Egy barátnőm is ezt csinálja.


Illetve Unysis.

2021. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Hát akkor az pont elég az éhenhalásra.
2021. júl. 4. 10:09
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Semmivel nem fogsz sokkal többet keresni, csak infós, bizonyos mérnöki, orvosi, vagy esetleg gazdasági szakokkal, ha szerencséd van.
2021. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ez pont eleg;). Főkeg hogy olyanbol aki jol tud angolul dunat lehetne rekeszteni. Manapsag az alap. Nagy a konkurencia.
2021. júl. 4. 20:06
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azért adtak ki annyi diplomát idén és tavaly is nyelvvizsga nélkül, mert Dunát lehet rekeszteni az angolul beszélőkkel… ;)
2021. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!