Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a BGE-PSZK...

Mi a véleményetek a BGE-PSZK pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzéséről?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt olyan, aki oda jár, vagy esetleg oda fog?

Mekkorák az elvárások, milyen a “csapat”, mint diákok, mint tanárok szempontjából?


Köszi!



2021. júl. 4. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Nem éri meg oda menni. Még alapképzésre is rengetegen jelentkeznek gazdasági szakoknál,ami diplomát ad,nem úgy mint a felsőoktatási szakképzés.
2021. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A FOSZK után érdemes mérlegképesre vagy/és alapképzésre menni.
2021. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Nekem a mérlegképes a terv! Köszi a hozzászólást!😊

2021. júl. 9. 11:55
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Akkor jó helyre mész, a BGE-n nagyon jól tanítják a számvitelt.

A számvitel tanáraim olyan jól átadták az anyagot, hogy alig kellett készülnöm a vizsgákra.

A vizsgák teljesíthetőek, mivel előtte kiadnak egy minta feladatsort. A vizsgán is ugyanaz lesz csak más számokkal.

A diáktársaid nem tudom, h kik lesznek. Szerencsétől függ. Évfolyamonként, kurzusonként változik. Lesz olyan, akivel soha nem fogsz találkozni. Sokan otthagyják az elején vagy jönnek át pl. a műszakiról.

Vannak jobb tanárok, markmypro oldala sajnos nem mindig ír igazat, érdemes felsősöket megkérdezni, de már az feltűnő a tantárgyfelvételnél, ha alig jelentkeznek az adott kurzusra. A jobb helyek egyből betelnek.

2021. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm! Már van egy alapképzésem, csak másik területen, de a psz mindenképp kellene a könyvelőihez, meg persze érdekel is!

Maga az egyetemi feeling nem lesz új, de nyílván minden egyetem/kar/szak más és más, szóval nagyon szépen köszönöm a megerősítést, tippeket és tanácsokat!

2021. júl. 10. 13:25
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit. :)

Igen, ha a mérlegképes a cél valóban jobban jössz ki a foszkkal, rövidebb, hamarabb mehetsz a tanfolyamra.

Plusz már diplomás vagy, így a bérnél már úgyis jól jössz ki. :)

2021. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ezt mondtad, megerősítettél! Te is BGE-PSZK-s vagy? Esetleg psz szakon is vagy?


Esetleg egy olyan kérdésem még lehet, hogy mennyire vevők a tanárok a kreditelismerésre? Nekem pl makro, mikro, vállalati pénzügy, sima pénzügy, számviteli ismeretek, hr menedzsment, vezetés es szervezés megvan alapszakról.

Szerinted van esély elfogadtatni?

2021. júl. 10. 19:52
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

BGE-PSZK-s voltam.

GM-n alapszakon végeztem. A PSZ szakosokkal beszéltük is, h a psz-n nagyobb a követelmény, mint gm-n. Ott több is a ráépülő tantárgy, a vizsgán nehezebbeket is kérdeznek tőlük.

A kreditelismerés intézményen belül könnyebb. Aki más intézményből jött, annak nehezebb volt, vagyis ezt hallottam. A szobatársam pl. keveset tudott elfogadtatni és sokat kínlódott mire elfogadták (más egyetem foszk). Érthető, hisz pénz beszél.

Volt egy mérnöki egyetemről átjött hallgató, ő beadta, de nem tudom, h elfogadták-e neki a matekot. Ő azt mondta, h már csak elfogadják, hisz mérnökin komolyabb vizsgák vannak.

Szerintem alapképzés alapján jobban elfogadják.

Szóval sajnos erről csak hallottam dolgokat, a díja 3500 Ft, amit nem azonnal kell befizetni. :D (hanem majd a vizsgák idején írják ki)

1x én is adtam be kérelmet és utána nem írták ki a díjat, jó nagy szerencsém volt. Vannak tévedések azért. :D

2021. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hú, akkor remélem, nem lesz gond, és azért fogadnak el az alapszakos tárgyaimból!


Tényleg nagyon szépen köszönöm ezt a rengeteg segítséget, amelyet a napokban nyújtottál! :)

2021. júl. 11. 18:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mérlegképes a cél, akkor nem muszáj, hogy legyen előzetes tanulmányod. :)

Indult új fajta mérlegképes, ami az alapoktól építi fel szépen az egész könyvelést. Penta/pallas 70…stb. helyeken lehet megszeretni.:)

De mondjuk szerintem nem veszítenél vele semmit, ha elsőnek megcsinálsz egy FOSZK/ vagy alapkepzest.

2021. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!