Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem fognak felvenni egyetemre?

Nem fognak felvenni egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma a felvin meg lehetett nézni, hogy hány pontunk van eddig azokon a szakokon amelyeket valasztottunk. En kettot valasztottam, gazdasaginformatikat es kereskedelem es marketinget. A gazdinfon 0 pontot ír a felvi :( azt írja hogy 279 pontom lett, es 280 pont a minimum :( ez teljesen hulyeseg, mert a masik jelentkezesemen 365 pontom lett :( viszont oda a kevés :( nagyon szomorú vagyok, felhivtam az oktatasi hivatalt ahol tul sokat nem segitettek :( most akkor buktam a felvetelit? :(

Pedig a bizonyitvanyom is jol sikerult es az erettsegim is, mellette emelt angol ötös es nyelvvizsga, de mind hiaba :(


2021. júl. 6. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valami kimaradt és nem felelsz meg a követelménynek? Pl nem emelteztel egy olyan tantárgyból, ami oda kötelező?
2021. júl. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elfogadták az emelt erettsegimet, illetve minden mást is elméletileg :( pontot viszont nem kaptam az emelt miatt valamiért :/ csak annyi pontot kaptam amennyit a bizim es az erettsegim ad, a tobbletpontot nem kaptam meg :(
2021. júl. 6. 00:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem volt megadva konkretum, hogy mibol emeltezzek, csak az volt a fontos hogy legyen egy emeltem.
2021. júl. 6. 00:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elérted a 45%ot? Csak annyi után jár plusz pont
2021. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így nem értem én sem, hogy miért nem kaptad meg. Szerintem próbáld meg megegyszer felhívni őket. Segiteniuk kell. Vahy akkor magyarázzák el érthetően, hogy miért így történt.
2021. júl. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A pontoknál látszik, hogy mire kaptad. De ide is leirhatod az eredményeidet (év végi jegyek, érettségik szintje és a %, nyelvvizsgák, egyéb plusz pontok)
2021. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kalkulatorral kiszamoltam es ugy is azt irja hogy nem erem el a minimumot :(
2021. júl. 6. 00:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfóra nem jár pluszpont emelt angolért.
2021. júl. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a megjelölt szakok felvételi követelményeit
2021. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt angolra nem jár pont azon a szakon.


Attól, h egy helyen megnézted és azt írta, hogy bármiből lehet emeltezni, még logikus, hogy nem így van.

Gondolkodj kicsit. Pl.: gazdinfó, ez egy reál szak. Csinál valaki 5ös emeltet irodalomból vagy töriből vagy tesiből vagy nyelvből. Miért is fogadnák el?

Reál szakoknál a reál tárgyakból tett emelt érettségit fogadják el és a nyelvvizsgát.

Történész, régész stb szakon se fogadják el a tesi vagy kémia emeltet.

2021. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!