Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok miért a diákokon...

A tanárok miért a diákokon vezetik le a dühöket? Szerintetek is túl nagy a hatalmuk?

Figyelt kérdés

Néhányan az iskolában élik ki magukat. Annyi érdekes eset volt már, pl. volt olyan, akit eltiltottak a tanári szakmától. Azért ez mekkora szégyen már. Számtalanszor generálják a feszültséget az osztályokban pl. kivételezés, pletyka, pikkelés, azaz utálatkeltés.

A felvételi pontszámokról is ők döntenek, azaz a diákjaik jövőjére nagy hatással vannak.

Ha hibát vétenek, egymást védik, mint az orvosok. Még, ha nincs is igazuk. Inkább elnéznek.

Nem példát kéne mutatniuk?

Voltak olyan aranyos, jólelkű, igazságos tanáraim. Mai napig jókedvvel gondolok vissza

rájuk, jókedvűen köszönök nekik. :) Nagyon szerettem és tiszteltem őket. A tantárgyaikat megszeretették velem. Nem ez lenne a lényege a tanári szakmának, hogy pozitív élményeket adjanak?

Tudom, hogy vannak neveletlen diákok, de szerintem ott se megoldás a verbális bántalmazás.

Most a digitális oktatás idején annyi frusztrált tanár volt. Szétszívatták a népet. Néhányan online óra idején se fogták vissza magukat. Azért már ehhez nagy arc kell, de néhány diáknak is jó nagy arca volt, káromkodva írt a tanárnak az egész osztály chat falán. Mindenki látta, a tanár nem is írt vissza csúnyát neki. Mert protekciós a gyerek, persze, ha más írta volna, jól elővették volna.

Sajnos túl nagy a hatalmuk. Jobban kéne őket szűrni az alkalmassági vizsgán.

Mert azért a diák még kicsi, a tanártól egy felnőttes viselkedést várna az ember, egy jó példát.



2021. júl. 8. 21:46
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is túl nagy a hatalmuk.
Ők ezért tanultak, megtehetik.
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Tanárok között is van olyan akinek fejébe szállt a hatalom. Mint minden szakmában.
2021. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj, nekem édesanyám tanárnő és én minden elfogultság nélkül nagyon jónak tartom (versenyeredmények igazolják). A diákjaival is jól bánik, rengetegen köszönnek neki az utcán.


De amikor kb. éhbérért szúrják ki a szemed 20 év tanítás után, úszol a papírmunkában, a suliban meg azzal kell foglalkozz, hogy a kinyaltseggű gyerekeket (tisztelet a kivételnek), akiknek mindenük megvan, fegyelmezd 20 percen keresztül, akkor betelik a pohár. Csak nyilván a gyerekek jelenléte miatt könnyebb hűhót csinálni belőle.


Még csak 19 vagyok, egyetemista, de érdekes módon a sulis éveim alatt azokat kellett fegyelmezni, azokkal volt baj, akiknek otthon rossz volt a családi háttér (leginkább válások miatt). A tanár nevelő is egyben, de elsősorban nem azért fizetik, hogy más gyerekét ráncba szedje.

2021. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Dühös, frusztrált, hatalommal visszaélő emberek mindenhol vannak sajnos, erre készülj. Az élet ilyen.
2021. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem az is zavar, mennyi a szemtelen, tiszteletlen, nagyképű diák. Ezt se felejtsük el a képből.
2021. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4. Igen, de voltak olyan tanáraim, akik a rossz diákokkal is tudtak bánni. Annyira jók voltak a szakmájukban. Mindig ők kapták meg a legrosszabb osztályokat, pont ezért. Szinte mindenki felnézett rájuk, annyira karizmatikusak voltak, tekintélyük volt. Nem mertek velük pofázni.

Volt olyan tanárom, aki pár óra után annyira jól kiismert, hogy egyből megtalálta azt a viselkedésmódot, amivel tudd engem hajtani a jobb jegyért. Lusta vagyok, általában a kettes elég nekem és ő kihozta belőlem a maximumot egy okos módszerrel. Ennyire jó emberismerő, ennyire tud bánni a diákjaival. A taktikusok a legjobbak. :)

2021. júl. 8. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Messze nem eléggé fizetik meg a tanárokat ahhoz, hogy körbeugrálják a sok lusta diákot. Ha azt várod, hogy a tanár trükkökkel vegyen rá, hogy kihozd magadból a maximumot, mert magadtól képtelen vagy rá, sok kellemetlen meglepetés fog érni a jövőben. Előbb-utóbb muszáj lesz felelősséget vállalnod sajàt magadért.
2021. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pont az a lényeg, h én ezt nem várom el. Szarok rá a jegyekre, nem az a fontos az életben.

Ritka az, aki rá tud venni arra, hogy jobb legyen a tanulmányi átlagom.

2021. júl. 9. 01:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A tudás és a tudás kialakítása, továbbadása a fontos a tanári foglalkozásban, szakmában. Természetesen ehhez a jó példakép és példamutatás is szükséges.
2021. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az egész kérdés provokatív általánosítás. Vannak jó és vannak rossz tanárok is. Ez mindig is így volt. A hatalom kérdésével meg nem tudok mit kezdeni, onnantól kezdve, hogy az osztályba belép egy diplomás, felnőtt ember, a takony szar gyerek ne kezdjen el pattogni és ugrálni, adja meg az alapvető tiszteletet és kész. Az iskolai problémák hátterében 95%-ban az áll, hogy a mai gyerekek bunkók, nagyképűek, tiszteletlenek, neveletlenek, ezért egyszerűen kezelhetetlenek. Mivel kezelhetetlenek, a tanár nem tud tanítani. Mint ahogy te is írod, ritka az a tanár, mint a fehér holló, akinek van karizmája, akinél csendben ülnek, és nem mernek vele szemtelenkedni a diákok, és ezért meg is tudja mutatni, hogyan tanít. Valójában a tanárok többsége tudna tanítani, és nem is rosszul, csak sokan nem tudnak azzal mit kezdeni, hogy amikor belépnek, akkor szembe találkoznak 20 tinivel, akik flegmán bunkózgatnak vele, és elég nyilvánvalóan éreztetik, hogy őket aztán nem érdekli az egész tantárgy, a tanár meg csináljon, amit akar. Még nagyképű, trágár hangnemet is megengednek maguknak, ha a tanár esetleg rájuk szól stb. Ilyen körülmények között, elnézve a fizetéseket is, rengeteg tanár egyszerűen úgy van vele, hogy elvan valahogy ezzel a munkával, legalább van nyári szünet. Majd pont még egyénenként fognak nekiállni a gyerekekkel foglalkozni. Aha, persze. Ehhez azért ez a szakma nincs eléggé megfizetve. Ha a gyerekekben nincs tisztelet, és bunkók, akkor fogadják el azt is, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Vagyis ha szar a gyerek viselkedése, szar lesz az oktatás színvonala is, amit kap. Ennyi. Ahhoz, hogy ez jobb legyen, én nemhogy csökkenteném a tanárok hatalmát, de még többet is adnék nekik annál a 0-nál, ami most van.


Pl. én bevezetném azt, hogy 3 szaktanári után 1 hét közmunkára menjen a gyerek, pl. vidéken kaszálni, városban utcát seperni (természetesen fizetést nem kapna érte). Napi 8 órában. Ha nem jelenik meg, akkor a munka el nem végzéséből származó különbözetet megfizettetném a családjával, vagy megvonnám a családi pótlékot. Ne félj, lenne olyan kuss a tanteremben, hogy a tanár nyugodtan tudna órát tartani, egyből megjavulna az oktatási rendszer. Belép a tanár, és nem állt fel Pistike, hanem beszélgetett a padtársával? Oké, szaktanári. "Dik'má, nehogymá". Igen? Még vissza is pofázol? Még egy szaktanári! De ajánlom, fogd be a szádat, mert beírok még egyet, és mehetsz WC-t pucolni egy hétig! Egyből bekussolna Pistike, lehetne órát tartani, és akkor még veled is lenne ideje foglalkozni a tanárnak, ahelyett, hogy a sok neveletlen diák szemtelenségével menjen el az idő. Mert ha nem tudnád, a tanóra kb. 40%-a ezekre megy el.

2021. júl. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves 9-es.

Azért a közmunka túlzás. Szerintem egyszerűen elég lenne a neveletlen diákokat külön csoportba szedni és tanulják meg az anyagot úgy ahogy akarják. Ha reklamálnak? Akkor meg szaktanári. Abban egyetértek, hogy a szaktanárinak lehetne nagyobb értéke. Mindegy, hogy általános vagy középiskolás, 3 szaktanári után eltanácsolni a neveletlen gyerekeket. Viszont, teljesen igazad van. Ált. iskolás vagyok, most megyek 8.-ba, nálunk teljesen ugyanez megy. Az osztályomba nagyon sok bunkó, tiszteletlen gyerek van és csak 1-2 tanárnak van tekintélye. Mindkét fél hibás, hogy ilyen az oktatási rendszerünk. Jelen esetben, ez nem is fog változni, ha a tanárok tüntetnének akkor az lenne rájuk fogva, hogy nem akarnak dolgozni, ha a diákok akkor meg az, hogy lógni akarnak csak (erre volt már példa). Első kézből tapasztalom a mostani oktatási rendszert, akár vidéki vagy városi diák/tanár vagy, ugyanolyan rossz a helyzet.

2021. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!