Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok miért a diákokon...

A tanárok miért a diákokon vezetik le a dühöket? Szerintetek is túl nagy a hatalmuk?

Figyelt kérdés

Néhányan az iskolában élik ki magukat. Annyi érdekes eset volt már, pl. volt olyan, akit eltiltottak a tanári szakmától. Azért ez mekkora szégyen már. Számtalanszor generálják a feszültséget az osztályokban pl. kivételezés, pletyka, pikkelés, azaz utálatkeltés.

A felvételi pontszámokról is ők döntenek, azaz a diákjaik jövőjére nagy hatással vannak.

Ha hibát vétenek, egymást védik, mint az orvosok. Még, ha nincs is igazuk. Inkább elnéznek.

Nem példát kéne mutatniuk?

Voltak olyan aranyos, jólelkű, igazságos tanáraim. Mai napig jókedvvel gondolok vissza

rájuk, jókedvűen köszönök nekik. :) Nagyon szerettem és tiszteltem őket. A tantárgyaikat megszeretették velem. Nem ez lenne a lényege a tanári szakmának, hogy pozitív élményeket adjanak?

Tudom, hogy vannak neveletlen diákok, de szerintem ott se megoldás a verbális bántalmazás.

Most a digitális oktatás idején annyi frusztrált tanár volt. Szétszívatták a népet. Néhányan online óra idején se fogták vissza magukat. Azért már ehhez nagy arc kell, de néhány diáknak is jó nagy arca volt, káromkodva írt a tanárnak az egész osztály chat falán. Mindenki látta, a tanár nem is írt vissza csúnyát neki. Mert protekciós a gyerek, persze, ha más írta volna, jól elővették volna.

Sajnos túl nagy a hatalmuk. Jobban kéne őket szűrni az alkalmassági vizsgán.

Mert azért a diák még kicsi, a tanártól egy felnőttes viselkedést várna az ember, egy jó példát.



2021. júl. 8. 21:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

„onnantól kezdve, hogy az osztályba belép egy diplomás, felnőtt ember, a takony szar gyerek ne kezdjen el pattogni és ugrálni, adja meg az alapvető tiszteletet és kész”


:DD

egy picit mintha frusztrált lennél és utálnád a gyerekeket.. csak nem egy újabb ideggyenge tanárt tisztelhetünk személyedben?


„Aha, persze. Ehhez azért ez a szakma nincs eléggé megfizetve.”


és pontosan mennyit kéne keresniük? 350et, mint a mérnök kolléganőm? vagy 450et, mint a programozó öcsém? :D


gyakorlatban milyen eredményt tudtok felmutatni? PISA-tesztek, nyelvtudás, gyerekek szövegértése? mert nekem nagyon úgy tűnik, h orbitálisat bukott a magyar oktatási rendszer, és a tanárok munkájának alig van mérhető eredménye.


„Pl. én bevezetném azt, hogy 3 szaktanári után 1 hét közmunkára menjen a gyerek, pl. vidéken kaszálni,”


szerencsére nem a hozzád hasonló frusztrált munkásőr mentalitású emberek döntenek ilyen kérdésekben.


„hogy a tanár nyugodtan tudna órát tartani, egyből megjavulna az oktatási rendszer.”


aha, mert nyilván a rendszerszintű gondok, a magyar oktatás több évtizednyi lemaradása is azonnal eltűnne, te észlény..


„tanár egyszerűen úgy van vele, hogy elvan valahogy ezzel a munkával, legalább van nyári szünet”


sztem inkább pontosan tudják, hogy a versenyszférára, vagy komolyabb munkára alkalmatlanok, pontosan ezért félnek váltani sokan.

mondjuk ebben van is vmi, mert legnagyobb baromságokat ezen az oldalon is tanároktól olvastam, volt, aki kioktatott, h a magyar okt rendszer azért jobb, mert nem nevelnek birkákat :D

a tanár ügyfeleinkről meg sok pozitívat nem tudnék mondani, a programozó öcsém se.


„ Vagyis ha szar a gyerek viselkedése, szar lesz az oktatás színvonala is, amit kap. Ennyi”


és csodálkozol, miért nézik le a tanárokat?:)


hát ezért… halvány fogalmatok sincs semmiről, nem tudjátok, milyen az oktatás külföldön, nem látjátok a magyar oktatás hibát, gőzötök sincs semmiről.

csak nyivákolni tudtok több pénzért, meg szidni a gyerekeket, közben a diplomások legalját képviselitek.


kérdező:

„Most a digitális oktatás idején annyi frusztrált tanár volt.”


rengeteg tanár azért lett tanár, mert komolyabb szakra nem vették fel, ehhez vedd hozzá az alacsony fizetésüket is.


„Sajnos túl nagy a hatalmuk. Jobban kéne őket szűrni az alkalmassági vizsgán.”


ez igaz, de az egész magyar oktatást úgy kéne átalakítani, mint mondjuk Lengyelországban. A mostani tanárok többsége alkalmatlan egy normális oktatási rendszerhez, hiszen csak a poroszost ismerik.

2021. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!