Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az mikor fog kiderülni, ha...

Az mikor fog kiderülni, ha rossz egyetemre jelentkeztem?

Figyelt kérdés

Egész gimi alatt közepes-jó tanuló voltam, 4-es körüli +/- 3 tized átlaggal. Az érdeklődéseim mindig kb ütötték egymást és sosem tudtam, mit akarok kezdeni magammal. Nagyon sok ideig idegenvezető akartam lenni, de visszatartott, hogy szarul tájékozódom, akartam még egészségügyben dolgozni, de nem érdekelt eléggé a biosz, óvónőnek is készültem, de 2 találkozás a 6 és 8 éves unokatesóimmal olyan rossz élmény volt, hogy el döntöttem, nem akarok kisgyerekek közelébe menni jó sokáig. Tanár is szerettem volna lenni, de mindenki azt mondta, azzal éhen fogok halni, ha elválok, később az nekem és a gyerekeimnek szopás lesz majd. A föci nagyon érdekelt és geográfus és geológus is akartam lenni, de anya lebeszélt mind BP-ről, mind Szegedről, mert szerinte életképtelen vagyok, úgyis ki fognak rúgni/nem vesznek fel koliba, különben is 50+ férfiakkal kéne dolgoznom, nem nekem való az.

Így végül teljesen tanácstalan lettem, hónapokat sírtam, hogy mit csináljak és a napon, mikor a jelentkezési határidő volt, 15* vagy még többször megváltoztattam a jelentkezésem. Holnap derül ki elvileg, hova vesznek fel, de egyáltalán nem vagyok izgatott. Csak azt várom, hogy végre kollégista legyek és ne kelljen itthon lennem, ahol mindenki balhézik/átnéz egymáson.

Nagyon félek attól, hogy amit tanulni fogok, az túl nehéz lesz nekem/nem tetszik majd a munka, amit a diplomámmal fogok végezni és, hogy én is egy csalódás leszek a szüleim számára, amit nem szeretnék.



2021. júl. 21. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most végül minél maradtál, mi maradt bent a végén, melyik szak(ok)?
2021. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

turizmus-vendéglátás (végülis ez ellen csak olyan kifogásom volt, hogy nem érzem magam elég szépnek és magabiztosnak ehhez)

pedagógia (nem tudom miért jelöltem meg igazából, tavaly nem indult ott, ahol megjelöltem)

Anglisztika-csak azért, mert jó vagyok angolból és kellett egy 3. hely.

2021. júl. 21. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És te szíved szerint melyiket csinálnád, melyik az amelyik érdekel, úgy jobban?
2021. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A turizmust jelöltem meg és hallottam 2 emberről, akik ezt végezték, ez egyiknek a munkája, a másiknak a fizetése tetszik, de azt érzem valamiért, hogy szívesen tanítanék középiskolában föcit és angolt. Viszont ezek a tárgyak olyan helyeken voltak párosíthatóak, ahová anya nem engedett (Szombathely, Eger, talán Miskolc), apát meg abszolút nem érdekelte szerintem, mit csinálok. Anya azt mondta, ha annyira tanár akarok lenni válasszak, hogy vagy föci vagy angol, mert mindegyik elég jól megy, emellé meg nézzek ki egy töltelék tárgyat (pl technika, erkölcstan, könyvtáros), aztán ez egy ideig megnyugtatott, de elkezdtem félni Pesttől. Mondogatta mindenki, hogy az ELTE micsoda egy színvonalas hely, okos emberek, zsúfolt város, drága, zajos, kevés kolis férőhely, nem való nekem a koli, úgyis hazajövök majd meg ilyesmik, így végül semmit nem jelöltem meg Budapesten, se azokban a városokban, amiktől óvtak engem.
2021. júl. 21. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj minden szakra jut negatívum/pozitívum, csináld azt amit te szeretnél, ha belebuksz akkor tudod, hogy a te döntésed volt, és nem elmélkedsz a "mi lett volna, ha" kérdéseken.
2021. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond a turizmus vendeglatassal. Ha felvettek elkezded, megnezed tetszik e. Szerintem szep es erdekes szak lehet, ha van hozza erdeklodesed persze. Nekem pl egy ismerosom utazasi irodaban dolgozik ezzel, es nagyon szereti, meg az angoljat is sokat hasznalja benne. :)

A pedagogia is lehet jo, nekem ez is erdekesen hangzik. Sima alapkepzessel nehez lesz elhelyezkedni, valszeg ilyen asszisztens kepzes ez sulikhoz, vagy gyermekvedelmi szervezetekhez stb, tehat nem tanitasz tenylegesen. Majd meglatod, ha nem tetszik, egy felev utan ingyenesen ott lehet hagyni.

2021. júl. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!