Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két napos részmunkaidőben mi...

Két napos részmunkaidőben mi értelme ott maradni egy munkahelyen ha főállásba vettél fel eredetileg?

Figyelt kérdés

Szerintetek minek marad meg a munkahelyén az az ember, akit nem is olyan régen 1 éve felvettek főállásba. Majd több lépcsőben csökkentették a státuszát és a munkaidejét, ennek megfelelően persze a bérét is, és most kb 1 év után a hajdani heti 5 nap teljes állásból eljuttott a heti két napos 40%-os állásba.

Volt 4 napos, volt 3, most lett 2.


És persze a bére is ezt követi, eredetileg full állásra kapott bruttó 200at nem egy nagyon jó fizetés éppen, de most a bruttó 200 arányos 40%-át kapja a kettő napra.

Tehát bruttó 80 a bére ebből nettó 53-at kap kézbe.


De kinek és miért éri meg 50ért két napba bejárni?


És a fő kérdés miért tűri el neyli le az újabb pofátlan munkaidő és bércsökkentéseket? mert itt úgy műköik a bér és munkaidő visszavétele hogy közlik hogy ma még teljes állásba voltál holnaptól meg 80%-ba. És nem kérdi senki egyetértesz -e aláírod-e, senkit se érdekel, a főnök dönt, te meg maradsz vagy elmész ha nem tetszik, de beleegyezésed mit se számít azt nem is kérik.


2019. jan. 29. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer kitárgyaltuk,, s nem kevés válasz érkezett rá, kedves munkaügyis troll.

Találj ki új kérdést.

2019. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És mi is volt az eredmény? Idézzem: kérdezd meg tőle.


Nem kérdezem...

más érdemi válasz volt rá?

Nem.

2019. jan. 29. 09:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Fujj! Rossz troll, csúnya troll! Tünés vissza a barlangodba és találj ki szórakoztatóbb kérdést, ezt már baromira unjuk! Valahogy pörgesd fel, ennél ügyesebb vagy.


A hepciáskodást, értetlenkedést jól tolod, megvan az elvárt idegbeteg stílus.

Én a bézbózütősnek tudlak elképzelni a Maunikashowból.

https://www.youtube.com/watch?v=QsnzCB6JX3U

2019. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

nekem volt olyan nyugdíjas kollegám aki megmondta neki mindegy mennyit adnak és mennyi a munkaideje mert szórakozásból jár be, unatkozik otthon és legalább kimozdul, ha csak egy marék apróért akkor azért.


Ez is egy ok lehet.

2019. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem te vagy az az ember, akkor az ő dolga, semmi közöd hozzá. Másrészt semmi köze a dolgozóknak egymás béréhez. Volt olyan cég akinél dolgoztam, ahol ebből nagy perpatvar kerekedett, mert elkezdték megtárgyalni az emberek a fizetéseket és páran belázadtak. Ott beszélgettek pár emberrel és ki lett osztva néhány fegyelmi. A bér a foglalkoztató és a dolgozó közti bizalmas információ, nem tartozik másra.


Mellesleg a netto 53nál már a diplomás közmunka is jobban fizet.

Szóval kár ezt feszegetni.

2019. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

"Mellesleg a netto 53nál már a diplomás közmunka is jobban fizet."


Na ja de azért heti 5 nap kell bejárni és nem heti kettőt!

Azért nem mindegy. heti 2 nappal te simán vállalhatzs másodmelót akár feketén. Na de heti 5 nap mellett?

2019. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

"A bér a foglalkoztató és a dolgozó közti bizalmas információ, nem tartozik másra."


Én a munkahelyemen forintra megmondom ki menynit kap és még azt is ki mennyit kap feketén zsebbe...

ha az emberek olyan hüléykl hogy az ebédlőben fennhangon kitárygalják hogy a "mellékes 20-emet még nem adta oda a főnök" meg a megkapott bérlapot ott hagyja az öltözőben....


akkor miről besszélünk?

2019. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És ettől neked jobb, ha mindenki bérét tudod?
2019. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A leheteő leghatározottabban jó nekem hogy tudom más bérét. Nem is értem a kérdést. Hogyne lenne jó. Az nekem nem jó hogy tudom hogy egy velem azonos képtettségű és mumnkakörű ember mennyit keres??? Elemi lenne hogy tudjam és jó hogy tudom, mert ha kiderülne hogy felettem keres már mennék is a főnökhöz hogy emeljen ha meg nem emel akkro hello.


De így hogy tudom ő se kap többet így nyugodt vagyok.

ELEMI hogy tudjam!! Elemi!

2019. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmi értelme mindenki ostoba rajtaf kívül
2019. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!