Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusok jól kipihentétek...

Pedagógusok jól kipihentétek magatok a nyáron, a jövő heti iskolakezdésre?

Figyelt kérdés

Csodálatos két hónapos megszakítás nélküli nyári szünet után kipihentek, tetre készek vagytok?


Jun 15-e után már csk egy hétig kellett úgy ahogy bejárni értekezletre. 23 után is immel ámmal. Jó sok nyári szünet volt. Más szakmákban nincs ilyen, értékeled? Felüdültél?


2021. aug. 29. 18:22
A kérdező szavazást indított:
nagyon
közepesen
kicsit
Jó volt, de a rossz gyerekek közé nem mennék vissza
10 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mielőtt itt sikerrel uszítanád a népet a tanárok ellen, csak szólok, hogy azt a kb plusz egy hónap szabadságot a fizetésünkből simán leszámítják, tehát annyival (illetve többel) alacsonyabb a pedagógusok fizetése. Viszont a pedagógus szakmával járó (és sok más szakmával nem járó) lelki-fizikai megterhelés indokolttá tesz egy hosszabb pihenést.
2021. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Már most gyomoridegbe van az összes szerintem hogy menni kell dolgozni,két és fél hónap alatt jól el lehet lustulni. Nehéz lesz visszaszokni a hajnali nyolc órás munkakezdéshez meg a négy-öt órás munkanapokhoz,az állandó hétvégi műszakokhoz, ja vagy ott olyan nincsen, de hát nem is lehetne bírni azt a terhelést. Ahelyett inkább megy a tarhálás, hogy adjon több bért az állam mert éhendöglés van. Megszakad a szívem, de tényleg(tisztelet a tanárok azon 5 százalékának akik meg is dolgoznak a fizetésükért, mert a többi 95 százalék a szakmunkás minimálbért sem érdemli meg, kihajtanám az összeset a sóbányába Afrikába) .
2021. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Senkit nem uszítok a tanárok ellen. Csak emlékeztetek, a nagy sopánkodósoknak, hogy anniyra nincs is rossz dogunk. A jó dolgokhoz könnyű hozzászokni és már nem is figyel az ember rá, semmi sem elég csak mégtöbb legyen


"a kb plusz egy hónap szabadságot a fizetésünkből simán leszámítják,"


Nem igaz. Nem számítanak semmit le. Nem kapok pótlékot, de ugyanaz a fizu, fizetett szabadság végig a jét gónapra.


" Viszont a pedagógus szakmával járó (és sok más szakmával nem járó) lelki-fizikai megterhelés indokolttá tesz egy hosszabb pihenést."


Más szakmában nincs lelkiismeretes munka? A buszvezető, ha egy pillanatra nem figyel baleset történik, emberek halnak meg. Nekik nincs lelkiismeretes munkájuk ? :O

2021. aug. 29. 18:49
 4/19 A kérdező kommentje:

"most gyomoridegbe van az összes szerintem hogy menni kell dolgozni,két és fél hónap alatt jól el lehet lustulni. Nehéz lesz visszaszokni "


Jól eltaláltad. Van pedagógus a családban? Egy csomót tornászni akartam, mozogni a nyáron, aztán csak döglöttem. Úgy rendeztem le magamban, hogy azért híztam el, mert jó zsírosat kell enni, hogy gyerekekre jusson energia, de ez nem igaz, mert 20 BMI-s alacsony kolleganó is alig eszik. Most megpróbálok diétázni iskola közben. Nem lsz könnyű :XD


" inkább megy a tarhálás, hogy adjon több bért az állam mert éhendöglés van."


Igaz, de gondold el. Sok gyereket látunk hogy milyen jól ellátják a szüleik zsebpénzel, márkás cuccokat hagynak el és iszonyat pénzelik a rossz kölköket. Ezt látván mindenki jobban akar élni. Nekünk is úgy kell bemutatni a pályánkat, hogy azt érezzék, hogy adni kell...

2021. aug. 29. 18:55
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Július 5-től mentem szabadságra. Június végéig érettségiztettem aztán meg kötelező továbbképzésre kellett mennem a tankerület utasítására. Július végén augusztus elején két hetet kellett lennem nyári ügyeletben (mivel a munkahelyem általános iskola is és gimnázium is). Augusztus 23-tól be kell járnom. Pótvizsga, osztályozóvizsga, gólyatábor, értekezletek...

Ennek ellenére kipihentem magam. Nyáron 3 hetet jártam magánházakhoz takarítani így el tudtam menni nyaralni augusztus közepén.

Holnap fogom beadni a felmondásomat, mert a nyelvtudásom és a közgázos diplomámmal egy multihoz megyek dolgozni októbertől jóval magasabb bérét. Az igazgatóm nem fog örülni. A 30 napos felmondási időmet ledolgozom aztán be nem teszem a lábamat az iskolába.

2021. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező te biztos sok tapasztalattal rendelkezel a pedagógus pályán. Majd beszeljünk ha elvégzel egy 6 eves képzést túl vagy 3 minősítésen es egy olyan 30 év munkatapasztalaton. Feleslegesen ne sértegess masokat.
2021. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Július végén augusztus elején két hetet kellett lennem nyári ügyeletben "


Ezekre nem köteleznek. 50 ezret kapsz minimum hetente a fizun felül és napi 3xi étkezés. Nem rossz


". Június végéig érettségiztettem aztán meg kötelező továbbképzésre kellett mennem a tankerület utasítására"


Ez nagyon lightos. 3-4 nap 10-13-ig.


"Nyáron 3 hetet jártam magánházakhoz takarítani így el tudtam menni nyaralni augusztus közepén."


Remek


"Holnap fogom beadni a felmondásomat, mert a nyelvtudásom és a közgázos diplomámmal egy multihoz megyek dolgozni októbertől jóval magasabb bérét. "


Gratula!


"Kedves kérdező te biztos sok tapasztalattal rendelkezel a pedagógus pályán."


Ezt jól látod


"Majd beszeljünk ha elvégzel egy 6 eves képzést túl vagy 3 minősítésen es egy olyan 30 év munkatapasztalaton. Feleslegesen ne sértegess masokat.2


Elvégeztem, megvan. Mivel sértegeket másokat? Vajon nem igaz amit írtam? :O

2021. aug. 29. 20:03
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

"Ezekre nem köteleznek. 50 ezret kapsz minimum hetente a fizun felül és napi 3xi étkezés. Nem rossz"

Bruttó 60 ezer, reggel 7:15-től 16:45-ig 10-15 SNI-s, ADHD-s, halmozottan hátrányos helyzetű gyerek szórakoztatása (8. kerület). Étkezést nem adnak. Ezekért az ügyeletekért nem nagyon tülekednek a tanárok.


"". Június végéig érettségiztettem aztán meg kötelező továbbképzésre kellett mennem a tankerület utasítására"

Ez nagyon lightos. 3-4 nap 10-13-ig."

9-14-ig tart. Dög unalmas, de kötelező rajta részt vennem. Szerintem nem lightos.


Én pályaelhagyó leszek, elég volt nyolc év tanítás. Ha szerinted könnyű a tanári munka akkor beajánlhatlak a nyolcadik kerületi gimnáziumba. A gyerekanyag nem a szellemi elitbe tartozik. Azt elfelejtettem mondani, hogy nyáron mint osztályfőnököt kétszer hívtak be tanúskodni a gyerekek rendőrségi ügyei miatt.


Nagyon sokan azt mondják, hogy könnyű és túlfizetett a tanári munka. Ha ez így lenne akkor miért nem tolonganak az iskolák előtt a dolgozni vágyó tanárok és miért hagyják el sokan a tanári pályát?

2021. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Én tanító szakos hallgató vagyok, de csak akkor megyek a pályára ha kellően meg leszek fizetve. Addig maradok a multinál.
2021. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Holnap suli gyerekek.😊
2021. aug. 31. 16:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!