Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyfelvétel segítség egy...

Tárgyfelvétel segítség egy gólyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem volt alkalmam elmenni gólyatáborba így elég sok infóról lemaradtam. Szóbanforgó egyetem a Miskolci Egyetem, azon belül is az MFK.


A Neptunról küldtek emailben egy 100 oldalas "tutorialt" amit el is olvastam és meg is értettem, nem is ezzel van a gond.


Szóval ma reggel a félévemet aktívra tettem. Mikor fel akartam venni a mintatanterv szerint a tárgyaimat ( mindegyik listázva volt a kötelezően választottakkal és a szabadon választhatókkal együtt ), azt láttam hogy mindegyik kurzus kódja "00" és szó szerint alig 1-2 ember jelentkezett eddig a kurzusokra, pedig már lassan 1 napja tart a regisztrációs időszak. Felvenni fel tudom a tárgyakat gyakorlattal és vizsgákkal együtt, de nem mertem eddig mert nagyon sok infó hiányzik:


-Még be sem vagyok iratkozva az egyetemre, hiszen erre csak 2 nap múlva kerül sor, így mi értelme lenne felvenni a tárgyakat, az egyetem nem tudhatja, hogy ténylegesen be fogok-e iratkozni, logikailag hülyén jönne ki.


-Az órarend tervező nem működik és azt sem tudom, hogy ha felvettem a tárgyaimat akkor miért nem látszanak az órák a rendes órarendben.


-Azt hallottam, hogy az elsőéveseknek mindig automatikusan történik a tárgyfelvétel és konkrétan semmi dolgom nincs. Ezt a legkönnyebb elhinni, mivel gondolom nem minden gólya olvassa el a neptunról a 100 oldalas tájékoztatót és a bénázások elkerülése érdekében az ügyintéző felveszi nekik a tárgyakat automatikusan.


Plusz a beiratkozás után lesz egy központi másfél órás neptun tájékoztató a nagy előadóban az összes elsősnek, így megint hülyén jönne ki, ha elvárnák, hogy ez előtt vegyék fel a tárgyakat a gólyák.


Elnézést kérek ha hülye kérdést tettem fel, csak nagyon sok az infó és nem tudom, hogy mi lenne most a helyes döntés. Mint mondtam az összes tárgyamat fel tudnám venni csak nagyon zavaros az egész.


Köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 31. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak éjféltől van tárg,felvétel. Nem lehet h neked is! A kurzuskókat csekkold le mindig és azokat vedd fel. Módosítani lesz alkalmad a beiratkozás után is
2021. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"-Még be sem vagyok iratkozva az egyetemre, hiszen erre csak 2 nap múlva kerül sor, így mi értelme lenne felvenni a tárgyakat, az egyetem nem tudhatja, hogy ténylegesen be fogok-e iratkozni, logikailag hülyén jönne ki."


Ettől még fel lehet venni a tárgyakat. A TO automatikusan lejelentkeztet minden kurzusról, ha nem iratkozol be vagy mégis passzív féléven leszel, ezt ők intézik, neked emiatt nem kell aggódnod.


"-Az órarend tervező nem működik és azt sem tudom, hogy ha felvettem a tárgyaimat akkor miért nem látszanak az órák a rendes órarendben."


Ez előfordul, de attól még a kurzusok mellett látnod kellene már most is, hogy mikor lesznek az egyes órák. Ha más nem, egy papírlapon tudsz tervezni.


"-Azt hallottam, hogy az elsőéveseknek mindig automatikusan történik a tárgyfelvétel és konkrétan semmi dolgom nincs. Ezt a legkönnyebb elhinni, mivel gondolom nem minden gólya olvassa el a neptunról a 100 oldalas tájékoztatót és a bénázások elkerülése érdekében az ügyintéző felveszi nekik a tárgyakat automatikusan."


Egyetemenként változó, de kevés olyat tudok elképzelni, ahol a gólyáknak ezzel semmilyen teendőjük nincs. Ha a szemináriumokon és gyakorlatokon automatikus is a kurzusokba sorolás, az előadásokat jellemzően akkor is fel kell venni, de erről természetesen mindenki kell, hogy kapjon pontos infókat, leginkább Neptun üzenetben.


"Plusz a beiratkozás után lesz egy központi másfél órás neptun tájékoztató a nagy előadóban az összes elsősnek, így megint hülyén jönne ki, ha elvárnák, hogy ez előtt vegyék fel a tárgyakat a gólyák."


Nem várják el, a tárgyfelvételi időszak végéig kell rendben meglennie. Ha felveszed a tárgyfelvétel első perceiben, az is a te dolgod, ha az utolsó pillanatra hagyod, azt is megteheted. Egyedül arra kell figyelned, ha valahol versenyjelentkezés van és egy közkedvelt, ám erősen limitált létszámmal induló kurzus hamar be tud telni. Az előadásokat ezzel szemben az utolsó pillanatig bizton fel tudod venni, ott nem eshetsz ki a létszámkeretből.


Egy plusz infó: szerintem nyugodtan ismerkedj a felülettel, végzetes hibákat úgysem tudsz véteni, és aminél rányomsz a felvételre, az még úgysincs kőbe vésve, a tárgyfelvételi időszak végéig ugyanolyan egyszerűen leadhatod, mint ahogy felvetted. Állítsd ajánlott félév szerint növekvőre a tárgyakat, ahol "1" értéket látsz, azokon belül a lehetséges szemináriumi időpontok alapján állíts össze magadnak egy órarendet és nyugodtan vedd fel őket. Szabvál az első félévben még nem ajánlott, elég lesz a kötelező krediteket teljesíteni.

2021. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi dolgod sincs, másfél órás neptun tájékoztatón fogjátok együtt megcsinálni, ne aggódj. De a felülettel ismerkedhetsz, tényleg nem tudsz végzetes hibát elkövetni :) Órarendtervező nem a legjobb a neptunban, hanyagold.
2021. szept. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én szakomon,bár nem Miskolcon,de felvették automatikusan már az elején. (Egyedül a tesi az amit fel lehet)

Azonban pl a jogon lévőknek már lesz ilyen tájékoztató az órarenddel kapcsolatban,hogy mit hogy érdemes. Szerintem az egyetem honlapján kéne nézned infókat,vagy esetleg nincs ilyen felsőbbéves mentorotok?

2021. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!