Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus szakdolgozat:...

Informatikus szakdolgozat: Képes vagyok rá, hogy a témában nincs gyakorlatom?

Figyelt kérdés

Nem szoftverfejlesztési szakdolgozatot választottam, hanem hardver/hálózat vonalút, amit a konzulensem készségesen elfogadott. De sajnos azon a pár tantárgyon kívül,melyet elvégeztem semmi más gyakorlatom nincs benne. Az elvégzett diákokat akik ilyen témakörben írták a szakdolgozatot, nézve mindenkinek ezen a területen volt némi gyakorlata,tapasztalata, esetleg ezen a vonalon dolgoztak. Viszont engem érdekel a téma, örömmel csinálnám, de félek hogy a kevés tudás miatt nem fogom tudni abszolválni az egyetememet.

Hálózatépítésről/telepítésről lenne szó.



2021. szept. 5. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A témavezetőd elméletileg tisztában volt a képességeiddel és tapasztalatoddal, amikor elvállalt téged. Innentől az ő feladata ellátni téged a szükséges szakirodalommal, ami alapján tudsz haladni a szakdolgozattal.
2021. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért annyire nem volt kézenfogós a történet mint mondjuk általábos iskolában, hogy minden lépésed figyelik és irányítanak. Rábólintottak a témádra, majd heti pár órád volt segítséget kérni, ami a legtöbb esetben abból állt, hogy átmész az addigi munkádon és ők rábólintanak, meg max hozzászólnak pár dolgot hogy mit kéne másképp, meg mit rakj még hozzá esetleg, de ennyi.


Témaválasztásnál nálunk elmondták, hogy mindenki olyan területet válasszon amiben kényelmesen mozog és érdekel is. Választhatsz akármilyen területet is, akár olyat is amit nem is tanultál vagy a konzulensek nem is értenek hozzá, viszont az saját felelősség, mert még annyi esélyed sem lesz segítséget kérni. Szerintem a konzulenst nem lehet ebben az esetben hibáztatni, hogy nem lát el egy to do listával, hisz te választotod a területet.


Csinálhatod azt is, hogy a szakdolgozat írása közben tanulod az adott témát, bár így sokkal lassabban haladsz. Bár ebben az esetben nyilván nincs más választásod, kénytelen leszel a legtöbbet kihozni magadból tapasztalat nélkül. Egyébként nálunk a legtöbbünknek sem volt tapasztalata a saját témájával kapcsolatban, azon kívül amit egyetemen tanultunk. Egyébként én végül nem találtam annyira egetrengetően nehéznek ezt az egész szakdolgozatosdit, felesleges rástresszelned mert azzal csak ártasz. Nekem kicsit úgy jött le, mintha csak ijesztgetnének mindenkit ezekkel a speckó akadémiai szavakkal, meg védés ahol elkaszálnak stb dolgokkal, szerintem nem kell félni tőle. Témát egyébként érdekes olyat választani ami elüt az eddigiektől. Nálunk például 90%-ban eddig mindenki webfejlesztés témában mozgott, jelezték is előre, hogy aki "csak" ennyit tervez annak felljebb kell tenni a lécet, azzal nehezebb jobb eredményt elérni.

2021. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!