Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ilyenért mit kaphatok?...

Egy ilyenért mit kaphatok? (ha kiderül)

Figyelt kérdés
Szóval, van egy srác a gimiben aki lóg nekem x összeggel (Fifa accot adtam el neki), és belegondoltam ha nem fizetne, ráküldeném 1-2 Mátyás király fejében egy évfolyamtársamat, aki eléggé durva eset. Nem azt mondom, hogy intézze el, max fenyegetés stb. Ha kiderülne, ki milyen "jutalmat" kapna? (Egyébként egy katolikus gimi)

2021. szept. 8. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Remélem olvastad a mai cikkeket, hogy öngyilkos lett egy 16 éves gyerek iskolai bántalmazás miatt...
2021. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp ne tedd ezt. Ha végképp nem akar fizetni, beszélj esetleg a szüleivel. Ha az sem válik be, akkor nem igazán tudsz mit tenni, de megtanultál egy leckét, hogy ne adj oda valamit, amíg nem fizetnek érte.
2021. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez már nagyon durva lenne, ha ilyenhez vetemednél... És ha esetleg ő is öngyilkos lesz, mint a hírekben az a másik 16 éves fiú? Eltudnád viselni, hogy miattad tette ezt?

Adj neki max 2 hetet, hogy fizessen, ha nem fizet beszélj a szüleivel és a te szüleiddel, vagy kérd vissza azt amit oda adtál neki. Meg lehet ezt normálisan is oldani, nem kell egyből agresszívitásra gondolni.

2021. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne...sose tudhatod, hogy mi játszódik le annak a gyereknek a fejében vagy, hogy milyen az otthoni körülményei. Beszélj a szüleivel, ha nem adja oda a pénzt vagy kérd vissza tőle.

[link]

2021. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Remélem, hogy egy ingyenes ánusztágításban fognak részesíteni, hogyha erre vetemedsz.
2021. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A vallást nem tudom mennyire veszik komolyan és abban a részében mi jár ezért, és a sulik is mind különbözően cselekednek különböző esetekben.

A fiú valószínűleg semmit, mert nem tudjátok bizonyítani, hogy odaadtad neki. Akit megkérsz (ha meg is teszi) nem járna jól. A pontos büntetés szerintem függ az eset súlyosságától és a fiú korától is. Ha kiderül (aminek nagy esélye van ha már kiírtad az internetre), hogy te "fizetted le" akkor neked is ezek függvényében szabnak ki büntetést. Gimiből gondolom mennétek tovább, ott is nyoma lehet, ahogy munkavállalásnál is.


Semmi képpen nem járnál jól se te, se az évfolyamtársad, akár az egész jövőtök múlhat rajta. Felejtsd el ezt az ötletet!


Inkább próbálj meg először beszélni vele, majd tényleg a szüleivel, szüleiddel. Ha nincs elfogadható bizonyítékod, akkor nem sok dolgot tudsz tenni ha nem fizet.

Gondolom nagy tanulópénz (szó szerint), de soha ne adj senkinek oda semmit (főleg nagyobb összegűt), amíg nem teljesíti a megbeszélteket.

2021. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3 anyját látásból ismerve még a fia pártját fogja, azért őt nem vonnám be

#4 csak az a baj, hogy régebb óta ismerem, és szarul esik hogy átb@szott, mikor ígérgette online alatt hogy ki fizeti majd

2021. szept. 10. 06:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha jelszót változtatok, ergo visszaveszem, az bűncselekmény, vagy jogos eljárás?
2021. szept. 10. 06:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 jogos eljárás. Egyébként, mióta ígérgeti, hogy kifizeti?
2021. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy tavaly december? Csak nem tudtunk összefutni, mert digitális oktatás volt, meg ő május 10.e után nem is jött vissza suliba.
2021. szept. 10. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!