Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen erősségű a Kandó...

Milyen erősségű a Kandó villamosmérnöki szaka a műszaki egyetemhez képest ?

Figyelt kérdés
Mindkét helyre felvettek volna ,csak maradtam megcsinálni az elektrotechnikusit. Így melyiket ajánlanátok illetve milyen eredményeket kell elérni az államilag finanszirozotthoz

2021. szept. 10. 20:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%

Ott nagyon szeretik mondani, hogy “Ugyan olyan mint a BME” mégis az aki a BMEről kiesik vagy annak közelében áll át megy oda.


Szóval valami nem stimmel 🤔

2021. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%

Államilag finanszírozotthoz 3-as tanulmanyi átlag és két félév alatt 30 teljesített kredit szükséges a VIK-en.


Valószínűnek tartom, hogy a bme-vik a legnehezebb infós képzés az országban, de biztosan lesz, aki megcáfol. Kandóra sok olyan hallgató megy, aki nem bírta a vik-et, vagy akit eleve fel sem vettek, de természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy az OE szar.


Én úgy gondolom, először próbáld meg a bme-t, ha nem tetszik, simán átmehetsz a Kandóra, de az itteni képzés mélyebb, sokoldalúbb és nagyon jó a kapcsolat az iparral, biztos munkád van végzés után.

2021. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%
Én mindkettőre jártam, nem akarom egyik helyet sem lehúzni, de fogalmazzunk úgy, hogy a Kandó azért könnyebb, mert jobban ellátják azt, ami az oktatás feladata lenne: a megfelelő tájékoztatás, a normálisan felépített anyagok, a korrektség, következetesség. Mindkettő esetben meg kell dolgozni a jó eredményért, de legalább a Kandón nem érzi azt az ember, hogy arra kúrja ki a pénzét, ha fizet a képzésért, hogy mindent magának csináljon, magának dolgozza ki és szedje össze az anyagokat, maga jöjjön rá, hogy mit fognak várni tőle, miből kellene készülnie. Én személy szerint azt éreztem a bme-n, hogy csak a diplomát fizetem, azt nem, hogy valaki normális oktatói munkát végezzen és átadja a tudást. Államilag támogatott hallgatóként nem érzi annyira az ember gondolom, hogy a szolgáltatás, amit igénybe vesz, egy kalap szar. Gyakorlatilag mintha KRESZ oktatásra mennél vagy nyelvvizsga felkészítőre és hozzádkúrnák az anyag felét aztán szevasz, oldd meg: lehet, hogy megtanulod, de az kizárólag a te érdemed, nem a képzésé és nem fogsz jobban vezetni vagy angolul beszélni tőle, max ha odateszed magad és megoldod ennek ellenére a vizsgát, megkapod a papírt ugyanúgy és hurrá. De szeretnék mindenkit emlékeztetni, hogy azért jár az ember egy képzésre, hogy MEGTANÍTSÁK és normális ember ezért nem fizet, hanem perel csalásért, csak sajnos a közoktatásban ez nem így működik.
2021. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
És nem azt kell nézni, hogy ki honnan hova megy át és ki mit hogyan végez el. Azt kell nézni, hogy jó szakember lesz-e abból, aki otthagyja az adott helyet. Mert ha igen, az azt jelenti, hogy nem vele van baj.
2021. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
43%

3# Ezt is többnyire bukott diákok mondják, hogy "Nem az én hibám, az egyetem a rossz".


Első előadáson konrkétan minden követelményt felsorolnak, legtöbb tantárgyból felrakják az előadás diáit, jegyzetet és még korábbi vizsgák és ZHk javítókulcsait is.


... sőt házifeladatoknál minta házikat adnak.


Pár párnál külön kérdez-felek oldal is van, ahol a diákok tehetnek fel kérdéseket és más diákok vagy tanárok azokra választ adnak.


Ezen felül ott az email, fogadóóra, ahol amúgy képesek 30 percen át is csak neked elmagyarázni a probléma megoldását ha nem érted.


Az online oktatás óta teamsen is real-time tudsz bármely oktatóval chatelni.


Az anyag felépítése meg teljesen normális. Mindent minden tantárgynál a legelejéről kezdenek, sőt ráépülős tantárgyaknál sokszor újra elmondják az anyagot úgy hogy azt elvileg tudnod is kéne meg adnak további forrásokat azok újra tanulására ha elfelejtetted.


Konkrétan minden lehetőséget megadnak a tanulásra. Ötletem sincs mi mást adhatnának ezekn kívül.

2021. szept. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
72%

#5


Mondj bármit, mögöttem 3 egyetemi képzés van már. A Kandó a harmadik. Pontosan tudom, hogy mi a hallgató hibája és mi nem. Dehát, könnyű a hallgatót hülyézni, ha nem adod meg azt, ami a pénzéért jár. Fel kellene fogni agyilah, hogy az a képzés célja, hogy átlagos képességű embereknek is megadja a lehetőséget megtanulni az anyagot. Ettől képzés egy képzés, különben vizsgadíjat elég lenne fizetni.


Egyébként ironikusan minden egyetemről korrepetáltam embereket, érdekes, akkor senki sem kritizált, hogy milyen egy lusta szar senki vagyok, hogy nem xy egyetemen fejeztem be a szakot. Érdekes, hogy a munkám során sem ért emiatt lenézés.


Ez az undorító arrogancia csak bmes körökben létezik. De nyugodtan magyarázzátok meg magatoknak, hogy nem teljesen értelmetlen az a plusz szenvedés, mosolyogva hallgatom. :)

2021. szept. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%
Maradjunk annyiban, hogy középiskolábóp kikerülve az emberek még hisznek idióta mesékben. Két diplomával már nehezebb. :)
2021. szept. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
28%

100%-ban egyetértek #5-össel és nem tudom, miért kell megint a bme-seket kollektíven arrogánsnak nézni.


Baromi sok támogatást kapsz a vik-en, ha mersz vele élni (és merj!). "Megfizeted" azt is, hogy elképesztő jó a kapcsolat az iparral, a szakmai műhelyek tevékenységet nagy cégek finanszírozzák (Ericsson, Verizon, Antenna Hungária, Graphisoft stb.), akik arra is nyitottak, hogy náluk írj szakdogát, aztán maradj is dolgozni. Ez többet jelent mindennél. Másrészt a vikes tudás nagyon sokszínű és mély, nyilván nehéz megszerezni, de nagyon hasznos, ha az alapoktól értesz mindent, hiszen látod az összefüggéseket.

2021. szept. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%

ma 08:24

A legvidékibb egyetemek legvidékibb eldugott isten háta mögötti karának alaksorában lévő szakjához is 1334234 multicég szerződik, fortune 500-as multicégek is. Ez nem egy BME előny, ez alap.

2021. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
*alagsor, lol, nem tudok írni
2021. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!