Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el emelt kémia...

Ha nem megyek el emelt kémia szóbelire októberben, akkor az írásbelimet lerontom vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem találtam erről az esetről semmit az OH oldalán. Tehát én nem szeretnék részt venni emelt szóbelin, mert attól tartok, hogy a szerzett írásbeli eredményemet lerontanám vele.

Pl. Írok 80 pontot az 80% a 100-ból írásbelin, akkor annyi kerülne a Tanúsítványba, de ha szóbelizek egy nagyon rosszat, tegyük fel az 50 pontból 20-at, akkor az összes elérhető pont így 150 lesz, és akkor 100/150=66% lenne.

De nekem az lenne igazából a kérdés, hogy akkor semmissé veszik a szóbeli részét,érvénytelenítik, vagy beírják a 0 pontot és akkor 80 + 0 /150= 53 % lesz?



2021. szept. 13. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
0 pont lesz.
2021. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen esetben lesz az emelt szintű vizsga eredményes?

...

Ha a vizsgatárgy vizsgája több vizsgarészből áll, a vizsgázónak minden vizsgarészből legalább 12 százalékot kell teljesítenie ahhoz, hogy a vizsgatárgyból a teljesített százalékérték alapján az alábbiak szerint legalább elégséges osztályzatot kaphasson.

...

Ha egy vizsgarész során nem éri el a vizsgázó a 12 százalékot, függetlenül a többi vizsgarész eredményétől, elégtelen osztályzatot kap az érettségi vizsgán nyújtott teljesítményére. Az elégséges eredményhez az összes vizsgarészen együttesen kell elérni a 25%-ot."

Forrás: [link]

2021. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm a tájékoztatást, ezt eléggé benéztem volna akkor…
2021. szept. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!