Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemet szeretnék váltani....

Egyetemet szeretnék váltani. Nagyon nagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Jelenleg a harmadik félévemet taposom egy kisebb vidéki egyetemen. Mérnökinformatikus BSc-t csinálok. Az a helyzet, hogy el szeretnék menni erről az egyetemről. A szakomat szeretem, élvezem a programozást, a fizikával is elvagyok. Az ok amiért váltani szeretnék az az, hogy szeretnék Budapesten tanulni. Anno felvételikor nem gondolkoztam, tájokozódtam túl sokat. A közeli egyetem tűnt a legpraktikusabbnak, mert csak egy 30 perces busz útra vagyok tőle. Eleinte úgy voltam vele, hogy jó lesz. Aztán a COVID miatt elmaradt a gólyatábor, az első évben gyakorlatilag senkivel nem tudtam összeismerekdeni a szakról. De mégis, a legnagyobb baj magával a várossal van ahol tanulok. Egyszerűen nincs semmi program, dögunalom az egész. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy egyetemen tanulok. Még mindig olyan mintha gimibe járnék, csak a követelmények sokkal nagyobbak. Szeretnék kiszakadni a szülőkörnyezetemből egy kicsit.


Ebben a félévben összehaverkodtam két szaktársammal, de velük is ritkán találkozok. Mindannyian bejárósok vagyunk, egyikünk pedig messzebb lakik. Így, ha be is ülünk valahova sörözni max 2-3 órára. Barátnőm idén kezdte meg az egyetemet Budapesten és majdnem az összes jó barátom Bp-n tanul. Olyan irigységet érzek magamban amikor azt látom/hallom, hogy mennyivel jobb, izgalamasabb nekik az egyetemi élet. Nem csak annyi az egész, hogy bemennek, végigülik az órákat, aztán irány haza tanulni. Rengeteg programot szerveznek náluk a HÖK-ösök, míg nálunk semmi nem volt még idén. Nagyon szeretném megtapasztalni a gólyatábort, kollégiumban is szivesen laknék.


Jelenleg azt tervezem, hogy a következő félévemet passzíváltatom. Elmegyek dolgozni és összeszedek annyi pénzt amennyit csak tudok augusztusig. Februárba felvételezek egy Budapesti egyetemre, és szeptembertől ott akarom folytatni a tanulmányaimat gólyaként. Remélhetőleg 1-2 tárgyamat, amik 100%-ban megegyeznek tananyag szerint el tudom majd fogadtatni (bár nem tudom ez hogy működik, mert pl. a mostani egyetemen az Analízis I,II tárgyak 4-4 kreditet értek, a másikon pedig 6-ot).


Sajnos maximum 9 félévet támogat az állam, abból pedig hármat már elhasználok addigra. Így marad 6 félévem egy 7 féléves szakot elvégezni, tehát, ha optimista vagyok, akkor is minimum egy szemesztert önköltségesen kell végigvinnem. Ezt semmiképpen nem akarom a szüleim terhére csinálni. Ezért is mennék dolgozni a tavaszi félévben.



Tudom tudom... a legjobb az lenne, ha mielőbb befejezném az egyetemet és munkábaállnék. De mégis úgy érzem, hogy most elvesztegetem az utolsó olyan éveimet amikor még nem munkából áll az életem, és ez a gondolat az utóbbi időben teljesen boldogtalanná tesz.



Szerintetek mennyire reális az elképzelésem? Hülyeség lenne ebbe így ilyen formában belevágni? Ti mit tanácsoltok? Szívesen várok személyes tapasztalatokat.



2021. szept. 27. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Biztos, hogy nem szakítanám meg ezért a tanulmányaimat.

Az álmaid aranyosak, naívak, de ennyit nem ér.

A tapasztalatom az, hogy aki passziváltat, annak nagy része kibukik.

Mert kiesik a rutinból, kiesik a tanulásból, az évfolyamról, elkezdenek csúszkálni, aztán a vége a nagy semmi.


Meg kell érteni, hogy az egyetem nem a buliról hanem a tanulásról szól.

Hétvégén fel mehetsz Budapestre bulizni, és annyi legyen elég, de hogy baromság ezért félévet halasztani, meg költözni, az meggyőződésem.

2021. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze. Tudom, hogy az egyetem nem a buliról szól, de egyszerűen nem szeretem ezt a helyet. Egész életemben itt éltem és már megtapasztalnék valami mást. És félek, hogy egész életemben csak kísérteni fog a gondolat, hogy "mi lett volna ha". :/ Okosabbnak kellett volna lennem felvételikor, de valahogy nem voltam.
2021. szept. 27. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én lennék a legboldogabb ha a hozzám legközelebbi egyetem 30 percre lenne tőlem. Én is 3.féléves vagyok, levelezős. Dolgozom és mellette tanulok. Mondjuk nekem sosem hiányzott a bulizás a társaság mert ha akarom most is tudnék társaságba menni. Nekem a cél, hogy minél hamarabb letudjam és a kezemben legyen a papír. Pest sem nagy durranás, mondom úgy hogy sosem laktam ott de ismerőseim sem maradtak ott végleg. Szóval tapasztalni jó volt, de csak ennyi.

Ezt te érzed, hogy megér-e neked ennyit Pest hogy most válts. Én nem hagynám ott a sulit a helyedben hanem ha végeztem mennék oda dolgozni. Munka mellett is van azért magánélete az embernek.

2021. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Jó dolgod van kérdező! Ha dolgoznál egyetem mellett, nem enne az unalom és nem érnél rá ilyen hülyeségeken gondolkodni.

Otthagynád a biztos dolgot egy bizonytalanért? Ami ki tudja, hogy egyáltalán megvalósulna-e.

Én is kisebb vidéki egyetemen tanulok és nem érzem magam kevesebbnek a Pesten élt barátnőmmel szemben aki már itt lakik velem 1 faluban. Drága volt a pesti lét. :D

2021. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Ja, lemaradt hogy mikor pesti volt elképzelni sem bírta hogy hogy lehet kisboltokban mindent megvenni egy ebédhez. A poén az benne, hogy mostmár ő is tudja csak jó volt kicsit felvágni hogy Plázába meg Metroban vásárolunk és minden van ami szem szájnak ingere.
2021. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én bp-n vagyok mérnökinfón, de nehogy azt hidd hogy itt aztán olyan más lenne minden. 95% ban fiúk vannak itt a szakon szóval ne számíts olyan felejthetetlen bulikákra mert csak egy virsliparty lesz. Meg a mérnökinfó amúgy sem a bulizásról szól én már annak örülök ha van egy szabad délutánom..
2021. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: melyik egyetemre jársz? BME?
2021. szept. 27. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
OE
2021. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bpesti vagyok de 3 elvégzett félév után fixen nem hagynám ott az egyetemet akárhol is legyen. Jobban jársz ha megcsinálod az egyetemet és utána Bpesten keresel állást ha unod a települést ahol most vagy. Esetleg a BSc elvégzése után jelentkezz fővárosi egyetemre MSc képzésre ott ugyanúgy vannak bulik meg gólyatábor. Amúgy sztem nem érné meg most váltani Bpesti mérnökinfó BSc-re hacsak nem vagy buzeráns mert kb. 70 csávóra jut 1 csaj + azért mérnökinfó tipikusan nem az a bulizós szak
2021. szept. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"hacsak nem vagy buzeráns" 🤣🤣🤣🤣

Csak nem az, mert unja a banánt ott. 😆😆😆

2021. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!