Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógytornász,vagy anglisztika...

Gyógytornász,vagy anglisztika szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt vagyok,angolból van középfokúm,szeretem a törit.

Ugyanakkor a kedvenc tantárgyam a biológia.

Ezen a két szakon gondolkodom.

Melyik éri meg jobban



2021. okt. 1. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem hozzászólóval, nekem sok ismerősöm ment fordítóira hatalmas ábrándokkal, hogy de jó lesz majd fordítani (angol-német, angol spanyol, angol-olasz általában ezekre). Könyörgöm, írjátok már be az álláskeresőbe, léteznek-e egyáltalán fordító/tolmács meghirdetett pozíciók ilyen nyelvekből. Ha elvétve is, max. 1-2, fővárosban, erős szaknyelven (műszaki, orvosi, gazdasági), több éves belépő tapasztalattal sokszor. Akkor lesz fordítói munkád, ha jó ismertségi köröd van, esetleg még diákként pitizel valamelyik fordítóirodánál gyakornoki helyért, hátha megtartanak. Barátnőm végezett egyébként angol-holland fordítói szakon, de most multiban dolgozik holland nyelvű call centeresként és utálja.
2021. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász. Több lehetőséged van vele és ha a biosz a kedvenced, akkor jobban is érdekelne valószínűleg.

Azt is opció, hogy elvégzed a gyógytornász szakot és utána munka mellett levelezőn végezhetsz egészségügyi szakfordító képzést is. És a kettőt együtt kamatoztathatod.

2021. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!