Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolások és egyetemisták...

Középiskolások és egyetemisták! Hogyan fogadnátok a digitális oktatás újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés

Ma több, mint négyezer fertőzöttet regisztráltak a koronavirus.gov.hu oldalán, számtalan halottal. Úgy érzem, megint kezdődik minden elölről, mint tavaly őszi szünet után... Az érdekes az egészben az, hogy a 60%-os átoltottság mellett is ilyen magas a fertőzöttek száma!

Úgy gondolom, hogy még ebben az évben újból bevezetik, ill. az oltatlanoknak lehet a kormány fog adni szigorúbb korlátozásokat (pl.: csak védettségi kártyával lehetséges boltba, tömegközlekedésre és 20-6 óra között kijárni a lakásból stb.).

A legrosszabb az egészben az, hogy mindent hirtelen jelentenek be. "Holnaptól nincs iskola!" "Holnaptól kötelező a maszkviselés!"

Én nem szeretnék digitális oktatást, elegem van belőle. 11. osztályos vagyok, a 9. és 10. osztályban bőven elegendő volt megtapasztalni... Rendes tanári magyarázatokat akarok, heti 35 órával, nem pedig egy online tanteremben leadott felesleges feladatokat megoldani, tanári segítség nélkül, heti 5 alkalmas, 30 perces konzultációkon részt venni. ELÉG VOLT!

Nem vagyok az a tipikus diák, aki szeret csalni, mert én tisztességesen végigtanultam az online oktatás során mindent, amit csak lehetett, mert nálunk 10. év végén kötelező volt írásbeli próbavizsgán részt venni mindenkinek az érettségi tárgyakból. Annak ellenére, hogy online voltunk, mindent saját magunknak kellett kidolgozni! A Redmenta feladatlapokról meg inkább ne is beszéljünk...

Nyilván könnyű volt így jó jegyet szerezni és laza napjaink voltak (mert nyilván én is pihentem hétköznap is), de saját önerőből nagyon nehéz tanulni. És sokan ezt nem értik meg. Elismerem, van olyan diák, aki lesz@rta a tanulást, de ezek az illetők ne általánosítsák úgy a diákokat, hogy "mindenki lustult az online oktatás alatt". Mert ez nem mindenkire igaz.



2021. okt. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
60%
Én pl. nagyon örülnék egy újabb online vizsgaidőszaknak :D
2021. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Én nem örülnék neki. Egyetemista vagyok és online nem tudnám megcsinálni a gyakorlatom. (vagy még az is lehet, hogy vhogy megoldhatnám, de akkor úgy érzem, hogy nem lenne "igazi" a diplomám, amikor sikerül megszerezni)
2021. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%

Én nem örülnék, 12.es vagyok.

A kérdésed indulatokat fog szülni mint minden ilyen kérdés.

2021. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
53%

Egyetemista vagyok, nem örülnék neki.

Ez azt jelentené, hogy gyakorlatok nélkül kellene megcsinálnom, az amúgy gyakorlati vizsgából is álló szigorlatomat.


2 félévet már megcsináltam online, többet nem akarok. Jó buli volt letudni ctrl+f-fel letudni a kcsög, semmitnemérő tárgyakat, de ebből volt néhány, a többivel csak én szívtam, hogy nem volt normális vizsga. Hiába igyekeztem becsülettel tanulni.


Egyetemi életem 0 volt, a többi korlátozás miatt a közösségi életem szintén.


Rendkívül rossz hatásfokkal tudtam figyelni és tanulni az órákra, holott a technikai feltételek nagyon is jók voltak.


Ha választhatnék, akkor az offline rendszert választanám utólag.

2021. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
48%

Nem örülnék neki. Nekem az érettségibe és az egyetem első évében volt online. Egy online vizsgaidőszakkal nem lenne bajom, de elég csekély vigasz. Szóval inkább legyen minden élőben, mint akár csak 2 hét online és online vizsga.

A jó hír, hogy felkészült vagyok és maradhatok mostmár az egyetemen városában akkor is, hogyha esetleg bezárnak. Nem fognak kirúgni a koliból.

De számomra az online oktatás borzalmas, és semmi előnnyel nem jár. Még úgy se, hogy dolgozom egyetem mellett. Köszönöm, be tudom osztani az időmet, állambácsi rámbízhat ennyit, nem kell a néhány perces utazási időt felszabadítani.

Nem is érzem szükségesnek, ha a szak mind a 20 tagja (akik mind 18-20 évesek) be van oltva. Szóval... miért legyen mindenki online? Legyen, aki akar, de ne legyen kötelező. Nálunk élőben lenne akkor is, ha a tanárok és az összes diák megbeszélné és mindenkinek lenne vétójoga (azaz 100%-ban jelenlétit akarunk)


Szomorú lennék, de igyekeznék mindent úgy csinálni mint eddig, pl nem költöznék haza. Még az is lehet, hogy bemennék a városba és onnan csatlakoznék az online órához, vagy a csoporttársaimmal összeülnénk valakinél. Meghívnánk a tanárt is 😂

2021. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
81%

Én örülnék neki. Jelenleg hibrid oktatás van nálunk, egy óra online,utána rögtön jelenléti és fordítva. Lehetetlenség így normálisan beérni,nem késni. Vagy valamelyik óráról így hiányoznom kell..

Szóval nekem előnyösebb lenne a full online.

(Egyetem)

2021. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
#6 bocsi, de ha szabad kérdeznem, azt hogy csinálod? Mármint ha online van, nem mindegy hol vagy? Hogyhogy "nem érsz be"?
2021. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem arra gondolt, hogy az online órát otthon tudják nézni gépről, aztán utána nem érnek vissza a jelenlétire.
2021. okt. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
75%
Nem örülnék neki (egyetem), szeretek bejárni, egyik tantárgyamból viszont előnyös lenne az online. De ettől még nem szeretném
2021. okt. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
58%
Nem szeretném. Kolisként haza kéne kötöznöm, ami megimt egy több napos procedúra, és közben akkor ugyanúgy tanuljak, mert telik a félév. Plusz ha távoktatás, nem csak egyetem nem lesz, hanem semmi más sem, amiért érdemes élni. Nálam introvertáltabb ember kevés van, de nem tudom ép ésszel felfogni, miért kell ezt várni.
2021. okt. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!