Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolások és egyetemisták...

Középiskolások és egyetemisták! Hogyan fogadnátok a digitális oktatás újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés

Ma több, mint négyezer fertőzöttet regisztráltak a koronavirus.gov.hu oldalán, számtalan halottal. Úgy érzem, megint kezdődik minden elölről, mint tavaly őszi szünet után... Az érdekes az egészben az, hogy a 60%-os átoltottság mellett is ilyen magas a fertőzöttek száma!

Úgy gondolom, hogy még ebben az évben újból bevezetik, ill. az oltatlanoknak lehet a kormány fog adni szigorúbb korlátozásokat (pl.: csak védettségi kártyával lehetséges boltba, tömegközlekedésre és 20-6 óra között kijárni a lakásból stb.).

A legrosszabb az egészben az, hogy mindent hirtelen jelentenek be. "Holnaptól nincs iskola!" "Holnaptól kötelező a maszkviselés!"

Én nem szeretnék digitális oktatást, elegem van belőle. 11. osztályos vagyok, a 9. és 10. osztályban bőven elegendő volt megtapasztalni... Rendes tanári magyarázatokat akarok, heti 35 órával, nem pedig egy online tanteremben leadott felesleges feladatokat megoldani, tanári segítség nélkül, heti 5 alkalmas, 30 perces konzultációkon részt venni. ELÉG VOLT!

Nem vagyok az a tipikus diák, aki szeret csalni, mert én tisztességesen végigtanultam az online oktatás során mindent, amit csak lehetett, mert nálunk 10. év végén kötelező volt írásbeli próbavizsgán részt venni mindenkinek az érettségi tárgyakból. Annak ellenére, hogy online voltunk, mindent saját magunknak kellett kidolgozni! A Redmenta feladatlapokról meg inkább ne is beszéljünk...

Nyilván könnyű volt így jó jegyet szerezni és laza napjaink voltak (mert nyilván én is pihentem hétköznap is), de saját önerőből nagyon nehéz tanulni. És sokan ezt nem értik meg. Elismerem, van olyan diák, aki lesz@rta a tanulást, de ezek az illetők ne általánosítsák úgy a diákokat, hogy "mindenki lustult az online oktatás alatt". Mert ez nem mindenkire igaz.



2021. okt. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
66%

"Egyetemen viszont imádtam, szerintem sokkal jobb volt online"

Egyáltalán megtapasztalhattad azt is, hogy milyen az offline egyetem?

2021. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tavaly első félév végig bejárós volt, ez a félév is bejárós. Sajnos csak a tavaszi félév volt online.
2021. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
30,32-essel egyetértek(, én is másodéves vagyok). Viszont azt hozzá tenném, hogy akkor jött be az egész online világ amikor gimibe jártunk, lehet, hogy azért volt olyan rossz. Én is visszasírom a tavaszi félévet, mint te😂, de még vagy remény. Nekem van olyan előadásom is, ami három órás, hagy ne mondjam mennyire felemelő érzés délután 4-kor beülni rá világosban majd korom sötétben hazautazni 1 órán keresztül este..
2021. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Hát azt elhiszem :( Nekem előző félévben volt 2,5 órás előadásom dél körül, de szerencsére online. Ebédelni is tudtam közben:D
2021. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

31-es, hogyan lenne lehetseges, hogy ne tapasztalta volna meg, amikor jelenleg is egyetemista, es jelenleg offline folyik az egyetemi oktatas?

Raadasul ha azt irta, hogy jobb volt online, akkor mar elozo felevben is egyetemista volt, tehat mar egy eve is, amikor szinten jelenleti volt.

Itt gyakorin mindenki belekot mindenkibe random gondolkozas nelkul?

Bocsi az offert, amugy osztom az elottem szolok velemenyet, en is nagyon adnam, ha ujra otthonrol lennenek az eloadasok.

2021. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

"31-es, hogyan lenne lehetseges, hogy ne tapasztalta volna meg, amikor jelenleg is egyetemista, es jelenleg offline folyik az egyetemi oktatas?"

1. Nem tudom, hogy hogyan folyik az egyetemi oktatás Magyarországon.

2. Nem tudom, hogy egyáltalán a világ melyik részén jár egyetemre és ott mi a helyzet járványügyileg.


"ha azt irta, hogy jobb volt online, akkor mar elozo felevben is egyetemista volt"

Vagy a középiskolai oktatással összehasonlítva értette: azt már megtapasztalta, hogy a középiskolai oktatáshoz képest egész más, és tetszik neki online - de esetleg offline tapasztalata még csak középiskolásként volt.


"Itt gyakorin mindenki belekot mindenkibe random gondolkozas nelkul?"

Akárcsak te. ;-)

2021. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36-os, kommentem során többször is az offline egyetemi oktatáshoz hasonlítottam az onlinet. Még azt is megemlítettem, hogy az előadásokat és a szemináriumokat is jobban szeretem otthonról (mint nem otthonról), ezt nyilván nem tudnám, ha nem lettem volna jelenléti előadáson illetve szemináriumon:D És nyilván nem írnám, hogy egyetemen jobb online, mint nem online, ha nem tudnám milyen nem online. Hiszen akkor honnan tudnám, hogy jobb, ha még nem jártam volna be?:D

De amúgy így visszaolvasva tényleg egy picit félreérthetően fogalmaztam mindezt meg, úgyhogy bocsi a kicsit ködös fogalmazásért.:)

(Magyarországon jelenleg nincs se karantén, se kijárási korlátozás, se vészhelyzet, úgyhogy offline oktatás folyik.)

2021. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
30-as voltam
2021. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Magyarországon jelenleg nincs se karantén, se kijárási korlátozás, se vészhelyzet, úgyhogy offline oktatás folyik."

Pl. ebből nem ez jön le:

[link]

2021. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ne nyári cikkekből tájékozódj, én most járok egyetemre, novemberben, és a saját szememmel látom, hogy jelen vagyunk.😂
2021. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!