Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolások és egyetemisták...

Középiskolások és egyetemisták! Hogyan fogadnátok a digitális oktatás újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés

Ma több, mint négyezer fertőzöttet regisztráltak a koronavirus.gov.hu oldalán, számtalan halottal. Úgy érzem, megint kezdődik minden elölről, mint tavaly őszi szünet után... Az érdekes az egészben az, hogy a 60%-os átoltottság mellett is ilyen magas a fertőzöttek száma!

Úgy gondolom, hogy még ebben az évben újból bevezetik, ill. az oltatlanoknak lehet a kormány fog adni szigorúbb korlátozásokat (pl.: csak védettségi kártyával lehetséges boltba, tömegközlekedésre és 20-6 óra között kijárni a lakásból stb.).

A legrosszabb az egészben az, hogy mindent hirtelen jelentenek be. "Holnaptól nincs iskola!" "Holnaptól kötelező a maszkviselés!"

Én nem szeretnék digitális oktatást, elegem van belőle. 11. osztályos vagyok, a 9. és 10. osztályban bőven elegendő volt megtapasztalni... Rendes tanári magyarázatokat akarok, heti 35 órával, nem pedig egy online tanteremben leadott felesleges feladatokat megoldani, tanári segítség nélkül, heti 5 alkalmas, 30 perces konzultációkon részt venni. ELÉG VOLT!

Nem vagyok az a tipikus diák, aki szeret csalni, mert én tisztességesen végigtanultam az online oktatás során mindent, amit csak lehetett, mert nálunk 10. év végén kötelező volt írásbeli próbavizsgán részt venni mindenkinek az érettségi tárgyakból. Annak ellenére, hogy online voltunk, mindent saját magunknak kellett kidolgozni! A Redmenta feladatlapokról meg inkább ne is beszéljünk...

Nyilván könnyű volt így jó jegyet szerezni és laza napjaink voltak (mert nyilván én is pihentem hétköznap is), de saját önerőből nagyon nehéz tanulni. És sokan ezt nem értik meg. Elismerem, van olyan diák, aki lesz@rta a tanulást, de ezek az illetők ne általánosítsák úgy a diákokat, hogy "mindenki lustult az online oktatás alatt". Mert ez nem mindenkire igaz.



2021. okt. 28. 19:02
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
75%
Én adnám
2021. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
68%

"az online órát otthon tudják nézni gépről, aztán utána nem érnek vissza a jelenlétire"

Nyilván onnan kell nézni, ahonnan oda lehet érni, ahova kell, nem pont otthonról, nem?

2021. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
82%

#6 vagyok.

#12, ezt így nagyon könnyű leírni, de megvalósítani már kevésbé. Nem is lenne elég hely az egyetemen, hogy mindenki beüljön a laptopjával órát hallgatni. Össze-vissza beülés a termekbe nem engedélyezett, a folyosókon csak korlátozott számban van ülőhely. +konnektor még annyi sincs, így nem lehetne hol tölteni a gépeket. Sokan bejárósok 30-40 perc mire beérnek, (köztük én is) ha nem több, de az egyetemen/otthonon kívül nincs más opció nagyon. Kávézók,beülős helyek vannak,de ott fogyasztani is kell.

Na meg egész napra beülni összezsúfolva egy laptoppal nem túl reális.

2021. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
És nem végig odafigyelve, hanem csak bekapcsolva a laptopot, hogy rögzítse, hogy aztán majd utólag, nyugisabb körülmények között, otthon visszahallgathasd? Gondolom, tantárgytól is függ, de azért talán részben lehetne így, nem?
2021. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%
Egy üveg borral.
2021. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is mindenkinek laptopja. Elvárni meg nem várhatja el egy egyetem, túl nagy kiadás.
2021. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
80%

"Nincs is mindenkinek laptopja. Elvárni meg nem várhatja el egy egyetem, túl nagy kiadás."

Teljesen igaz. De mivel már a középiskola is szinte elvárja tanártól is, diáktól is, sőt, az általános is...

2021. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
64%

12.-es vagyok, szeretném a szalagavatómat megtartani, és a ballagásomat is.

Nem szeretnék megint otthon gubbasztani, tavaly már depresszióba is szenvedtem ezért :(

2021. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
59%
18 as nekem is idén lesz, szerencsére meg lesz tartva.
2021. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

19-es.

Nekünk is meglesz tartva november 19-én, de ki tudja addigra bevezetik az online oktatást, vagy később..

2021. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!