Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Örülnél egy ilyen rendszernek?

Örülnél egy ilyen rendszernek?

Figyelt kérdés

Akármelyik magyartanáromat kérdeztem meg, hogy mi értelme a kötelező olvasmányoknak, két választ kaptam:


1) Ezek mindenki által ismert művek, azért kell elolvasni, hogy tudj róla beszélni.


Ez szerintem nem valami életszerű, mármint soha nem beszéltem senkivel pl a Toldiról vagy a Kőszívű ember fiairól


2) Hogy a gyerekek olvassanak.


Erről eszembe jutot, hogy ezt máshogy is meg lehetne oldani. Támogatnád, hogy egy szabadon választott könyvet kelljen elolvasni, feldolgozni?



2021. nov. 11. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez jobb, mint a mostani rendszer
Nem, ez hülyeség
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, de kivitelezhetetlen. Hogy tanítsa meg a regényre jellemzőket, ha 30-an 30-féle regényt olvastak?
2021. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

3) kulturális, morális és irodalmi fejlődés érdekében


Szóval nem. Ráadásul, ha mindenki mást választ, sokkal nehezebb számonkérni. És Pisti választhatja húga lapozgatós könyvét, miközben Mari az apukája Bibliáját. Sok a ponyvaregény is...

2021. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Kompromisszumos megoldásként én el tudnám képzelni, hogy van egy lista, amin vannak klasszikus művek (korosztálynak megfelelően), és szórakoztató irodalom, amiből lehet választani szabadon, mert azért könyv és könyv között is van különbség.

Bár teszem hozzá, hogy én elolvastam az összes kötelezőt, kettő volt, amit nagyon utáltam, az egyikből ennyi az össz emlékem, a másikból többre emlékszem, de jobban is utálom a mai napig.

2021. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Én azt tudom még elképzelni, hogy a tanár felad x számú könyvet olvasmányként és a diákoknak azok közül kell választani. (Mármint nem közösen egyet, hanem mindenki amit szeretne.) Így nem az van, hogy teljesen szabadon választanak, de mégis van választási lehetőség. És a tanár is ismeri a könyveket.
2021. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Én a kőszívű ember fiai helyett a Nyugaton a helyzet változatlant tenném kötelezővé. Sokkal érdekesebb, mint a kőszívű. Vagy a Kémek a Sasfészekbent, mint sem az unalmas Rómeó és Júliát... De a Rambo regény verziója is nagyon érdekes.
2021. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!