Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én nem szeretném hogy...

Csak én nem szeretném hogy legyen online oktatás?

Figyelt kérdés

Viccből beírtam gyakori keresőjébe hogy online oktatás és kis millió olyan kérdés volt hogy online oktatást akarnak.

Megmondom az igazat tavaly előtt és tavaly még jó is volt stb., de én személy szerint már legkevésbé sem szeretnék online oktatást. Ebben a 2 és fel hónapban több rendezvény volt az iskolánkban mint tavaly előtt és tavaly együttvéve. Én szeretem az ilyen rendezvényeket úgyhogy én örültem nekik legtöbben ott is voltam.

Sok diák ahogy nézem nagyon otthon akar maradni és a többség kétlem hogy azért mert annyira fel a vírustól.


Most én vagyok az egyetlen ilyen "különc" aki nem akar digitálist vagy vannak még velem hasonlóak?



2021. nov. 11. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

"Megmondom az igazat tavaly előtt és tavaly még jó is volt stb., de én személy szerint már legkevésbé sem szeretnék online oktatást. "

Úgy vagyok, mint te, már én sem szeretnék távoktatást. És itt az ilyen kérdésre válaszolók többsége se, szét lehet nézni.

2021. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Sziasztok, akarunk, vagy nem akarunk, tobb mint valoszinu, hogy nem lesz.:(
2021. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez a kérdés most nagyon megosztja a középiskolásokat, egyetemistákat.


Akinek alapvetően tényleg van félnivalója a vírustól (saját maga vagy családtagja miatt), az persze, hogy nem akar napi 8000 fertőzött mellett suliba járni, ha egyébként a tananyag leadható online. Itt most ne az orvosokat, vegyészmérnököket vegyük alapul, hanem a BTK, GTK, jogi karok, államtudományi karok hallgatóit pl.


Ugyanígy, akinek messze van az iskola, sokat kell utazni, esetleg kolis és az elmúlt két év összezártsága után hiányzik a családja, az persze, hogy inkább otthon lenne.


Szerintem ez az oldal teljesen érthető, én is ide tartozom.


A másik oldal viszont élvezi, hogy 1,5 év "semmi" után vannak bulik, rendezvények, mozi, éttermek, kinek mire van gusztusa, ők nyilván nem abba a kategóriába esnek, aki vidáman elvan otthon is és nem hiányzik neki a közösségi lét. Azt is el tudom képzelni, hogy elzártabb települések fiataljai főleg az iskolában, egyetemen találkoznak a barátaikkal - nekik a bezártság azért megviselő lehet.


Nálunk a szakon sokan akarják az onlinet, de vannak akik élvezik a bulikat, programokat, és imádkoznak az offline oktatás fenntartásáért.


Summa summarum, kinek ez kinek az, a mi nyavalygásunk (bármilyen irányú is legyen) úgysem fog változtatni semmin. Ami van, azt kell elfogadni.

2021. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Én sem szeretném, az ismerőseim közül senki. Nem értem, miért vágynak ilyen sokan arra, hogy egész nap otthon üljenek, az indokaik között általában nem szerepel a járványhelyzet, én is ezt tapasztalom. Én sosem élveztem, tavaly télen rendesen kiégtem az online egyetem, online munka, nulla szociális élet kombinációtól, pedig nálam kevés intorvertáltabb ember van.
2021. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Én sem szeretném. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak arról az időszakról. Persze, az online oktatás szerintem is jó, én is örültem a visszanézhető, otthon kényelmesen beosztható anyagoknak, de sajnos az online oktatás azzal jár, hogy minden más is zár, ami kikapcsolódást jelent és ez úgy, hogy mellé teljesítened kell, nagyon rossz érzés. Illetve a számonkérések nálunk nagyon igazságtalanok voltak, nagyon szivatós és időhiányos zhkat raktak össze, csoda, hogy átmentem némelyiken, a belem kitanultam (ami ott ponthatáros kettes volt, az jelenlétiben bőven 4-5).


Ráadásul milyen áron... Sok ember az életéért meg a megélhetéséért küzdött, tavaly ilyenkor majdnem elvesztettem az anyukámat... Én ilyen áron azért nem akarok otthon tanulni, sry.

2021. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Én meg szeretném. Paradicsom volt az elmúlt időszak. PARADICSOM!! SOSE VOLT JOBB!! 10kor keltem akkor menetm edzeni amikor akartam, nem láttam a csomó gyökeret, csak a közlekedéssel napi 2x 1 órát spóroltam.


PARADICSOM!! REMÉLEM LESZ MÉG!! (És lesz...)

2021. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

#6-al egyetértek, sokkal kevesebb stressz volt az életemben, és ez nekem a bőrömön is meglátszik... Tavaly nyár után, ahogy visszamentünk jelenlétibe tiszta pattanásos volt, majd novembertől, hogy nyugisabb volt az élet tök szépen kitisztult. Többet pihenhet az ember, több idő van a szabadidős tevékenységekre, nem kell annyit utazni, lyukas óra esetén azt csinálsz otthon, amit akarsz, illetve a felesleges órák (legalábbis nekünk) nincsenek megtartva...

Sokkal jobb volt!

Ennek ellenére sajnos úgy érzem, hogyha napi 20.000 fertőzött és 500 halott lesz, akkor sem lesz távoktatás, mert a kormány a jövő évi választások miatt nem mer újabb korlátozásokat hozni, mert félti a szavazatait. Hát ilyen ez a politika... :/

2021. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Az emberek többsége nem akar, csak nem sírnak itt a GYIK-on.
2021. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Én sem szeretném. Egyetemre járok, kezd összeszokni a csapat, bizonyos tárgyakat pedig nehezebb lenne megtanulni interneten keresztül. Angol nyelv és kultúra - magyartanár szakra járok. Egy anglisztika alapszakot már elvégeztem.


24/N

2021. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Legtöbben csak azért akarnak, mert lusták. Őszintén szólva annyiból én is örülnék neki, mert nem kéne minden reggel 6:40-kor kellni, és a veszprémi helyijáraton kibírni, hogy a nyakamba lihegnek, majdnem fellöknek, ugyanez vissza..

Másrészt sok tantárgy kiesik(khm nálam igazából ez 3-4), és fókuszálhatok a 4+1 érettségi tantárgyra.

+ nem vagy ráerőltetve minden nyomira, hogy lássam, de munkahelyen is ez lesz...


Távoktatás NÁLAM minőségtelenebb. Rossz az, hogy a tanár meeten próbál valamit magyarázni, és nem látom mivan. Ha távoktatás működik, akkor ennyi erővel felesleges suliba menni...

Azért mégis jobb, úgy élni, hogy van egy rutin, mint egésznap a gép előtt vergődni.

2021. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!