Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem mellett, mégis...

Orvosi egyetem mellett, mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Minden álmom,vágyam,az hogy orvos legyek. Már többen mondták nekem,hogy orvosnak kéne mennem,mert mindig is érdekelt,plussz rengeteget olvastam az emberi testről,betegségek stb..

Mindig is orvosnak készültem.

De sajnos 14 évesen olyan élethelyzet lépett fel,hogy kénytelen voltam eltartani magam.

Van egy nagyon szép érettségim,bioszból is szerencsére,ezt esti suliba tettem le.

A problémám a következő; Párommal 5 éve vagyunk együtt, együtt élünk albérletbe. Csak az ő fizetésből nem tudnánk fentartani az albérletet,plussz megvenni a könyveket, egyéb kiadások ilyesmi. Se én,se ő nem támaszkodhatnánk szülőkre.

Orvosi mellett lehet annyit dolgozni,hogy havi kb.130-50 et megkeressem, úgy hogy ez ne menjen a tanulás rovására? Bár a szívem mélyén tudom a választ,de reménykedek.

Illetve,egy párkapcsolat működik rendesen, együtt élés,mindennapok stb.. jut egymásra elég idő?

Kérlek titeket,aki járt már orvosira, írjon erről valamit.

Így is már 21 éves vagyok,jegeltem ezt a dolgot mert gondoltam lehetetlen,de mégis minden nap olyan undorral megyek be melózni mert tudom hogy én nem ezt szeretném,nem erre vágyok.

Annyira fáj nekem,hogy más megteheti szerencsére hogy ott tanuljon,én meg senkire nem számíthatok.

Köszönöm szépen ha tudtok írni!


2021. nov. 12. 16:42
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Tudom orvosira vagy kíváncsi, én jogra járok levelezőn. Ez is iszonyú energiát vesz el. Én azt mondom, hogy ha ennyire akarod, van kitartásod, akkor vágj bele. Én lassan végzek, munka mellett csinaltam vegig6, volt Hogy 2 állásom volt. Utolsó egy két év volt nehéz, amikor kisfiam nevelése mellett dolgoztam. Na azt javasl9m, hogy a gyerekvállalást addig halaszd el, mert kegyetlen Úgy tanulni, hogy este állsz neki 6 órát tanulni.

2021. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi mellett nem tudsz dolgozni, mivel csak nappalin képzés van. Biológiából középszintűd van? Ugyanis orvosira két emelt kell: biológia ÉS kémia vagy fizika.
2021. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mégis voltak, akiknek sikerült. Végül is azzal, hogy van hol laknod, már sokat spórolsz.

Ha még nem jártál egyetemre, akkor járhatsz államira, és a hétvégéken tudsz dolgozni. Esetleg tudsz még ösztöndíjat igényelni, szociális alapon.

2021. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoctam, diakhitel.
2021. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben most vállalnék 2 munkát, és ezerrel gyűjtenék szeptemberig, hogy 1 évig ne kelljen dolgozni majd az orvosi mellett. 1 év alatt kiderül, hogy bírod-e (sokan kihullanak) és ha igen, akkor vennék fel diákhitelt. A most emelt orvosi fizuk mellett, nem lesz gond kifizetned. Aztán lehet még szoctám, és némi diákmunka is.

Több orvos ismerősöm van, nem volt életük a képzés alatt. Rendes állásban ne gondoldj, ha nem zseni vagy. És a kapcsolatot is megviseli, sokkal, sokkal kevesebb idő jutna egymásra.

2021. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, én orvosira járok és 5. Éves vagyok. Ne munkából akard megkeresni a 150 k-t.

Az lesz benne a nagyon nehéz, hogy a figyelmed másfele fog elveszni, inkább az energiát a tanulmányodba fektesd. Szuper lehetőség a diákhitel. Egy kezdő rezidens is 450 et keres. Ha esetleg hiányszakmát kezd valaki az + 150 k + az ügyelet is rájön.

2%os a hitel, ha végzel simán visszafitzeted.

Jó, alkalmimunka esetleg ha van jó lehetőség néha belefér, de csak kiegészítésnek!

Az orvosiba energiát kell belefektetni, ha a melóba sokat fordítasz akkor az agyad egy része azzal fog foglalkozni és amikor jön a vizsgaidőszak meg a szívós nehéz rész akkor nehezebben maradsz a célon esetleg a könnyebb út szimpatikusabb lesz, mint a jóval rögösebb. Nem véletlen morzsolódnak le. Tapasztalatból beszélek

2021. nov. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!