Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem, hogy egy köszönöm...

Úgy érzem, hogy egy köszönöm kevés volt? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy vitális, nagyon drága szakkönyveket kaptam meg ingyen attól az orvostól, akinél a gyakorlatomat teljesítem jelenleg.


Együtt néztük a szakirodalmakat(neten nincs fent sajnos semmilyen formában, PDF stb), és hogy mennyire borsos az áruk. Még ő is elborzadt.


A bökkenő az egészben az, hogy az én szakterületem és az övé kettő és nem ugyanaz. Ergo tuti, hogy nem voltak ilyen könyvei, hanem MEGVETTE nekem és azt mondta, hogy megvoltak neki.


Ismerem már annyira, hogy ezt biztosra tudjam mondani. Ha rákérdeznék, hogy ő vette-e meg letagadná.

A kérdésem az, hogy mivel tudnám ezt megköszönni neki? Vagy hogyan?

Mikor a kezembe nyomta őket, csak hebegtem-habogtam hogy köszönöm.. De ez annyira kevés..



2021. nov. 18. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Légy jó orvos és emlékezz erre az emberre sokáig. Esetleg, ha majd hasonló helyzetben lesz valaki, te is tedd meg ugyanazt.


Ha tagadja, erőlködni fölösleges lenne, de pl: születésnapkor (ha tudod), vagy rövidesen karácsony... és az ünnepre fogva ajándékkal, aminek örül, megköszönhetnéd neki (akár burkoltan, hogy köszönöd a rengeteg segítséget, de ezúttal főleg a könyvre irányul).

2021. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet az, hogy megszerezte neked? Mondjuk ismerőseitől stb. - Akkor is nagyon kedves tőle, de akármilyen jó egy mentor, ne haragudj, én kizártnak tartom, hogy olyan drága könyveket VÁSÁROL. Szerintem túlgondolod ezt az egészet. Hacsak nincs több köztetek (vagy nem akar ő így bevágódni, akkor viszont nem fogadtam volna el őket)
2021. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Biztosan lesz majd olyan, amikor te tudsz segíteni neki.

De szerintem az a legnagyobb köszönet, hogy továbbra is lelkiismeretesen, lelkesen tanulsz.

2021. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

ha ő ellenkező nemű, mint te, akkor lehet emögött más is, és a szándékai nem biztos, h. tiszták.


én ezt nem fogadnám el, mert nem szeretek senkinek a lekötelezettje lenni.

logikusan végiggondolva, ha még ő is sokallta a könyvek árát, mennyire észszerű feltételezés, h. pusztán altruizmusból (jófejségből) megvette neked?


máris teremtett egy egyenlőtlen hatalmi dinamikát ezzel, mert itt töröd magad a gyakorin, hogyan hálád meg neki.


én visszaadnám a könyveket, és megszerezném máshogy.

bocs, de mikor orvosira jelentkeztél, nem számoltál azzal, h. ott rohadt drága, nehezen elérhető szakirodalmak vannak?


mert ezt még én is tudom, pedig közöm nincs ehhez a szakhoz...

2021. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy férfi vagy nő, de esetleg vehetsz neki jobb minőségű bort, bon-bont, kávét, teát stb., amolyan köszönet féleségképpen. Vagy ahogy az egyes írta, alkalmakkor venni neki valamit.
2021. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!